Connect with us
Македонија3 години ago

Вакцини против сезонски грип од наредниот месец

Македонија3 години ago

Македонската естрада денеска ќе протестира пред Влада

Здравје3 години ago

701 лице заработиле казна за неносење заштитна маска

Здравје3 години ago

Вкупно 129 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19

Валандово3 години ago

Засилени мерки за справување со Ковид – 19 во општина Валандово откако состојбата станува алармантна

Економија3 години ago

Заев: Со пакетот 4 економски мерки вреден 470 милиони евра обезбедуваме одржливост на домашните економски дејности

Македонија3 години ago

Инспекторите добиваат поголеми овластувања, за прекршувањата на КОВИД мерките

Економија3 години ago

Независната угостителска комора најави доброволно затварање на објектите во знак на незадовство

Струмица3 години ago

Туристичката понуда на општина Струмица е збогатена со уште еден природен бисер, Габровски водопад

Економија3 години ago

Што ќе можат да купат граѓаните во најавениот Викенд без ДДВ

Македонија3 години ago

Граѓани на Србија, Црна Гора, Косово и Босна и Херцеговина од 12 октомври без ПЦР тест ќе можат да влезат во земјава

Македонија3 години ago

Стопанската комора и РКЕ заедно ќе работат на предлогот за измени на Законот за градба во делот на греењето

Гевгелија3 години ago

Д-р Олумчев: Задоволителна епидемиолошката слика, поголема е бројката на оздравени, наспроти новозаболени во Општина Гевгелија

Македонија6 часа ago

МЗШВ: Објавен јавен повик преку програмата за рурален развој за поддршка при набавка на комбајни за жито

Uncategorized1 ден ago

Општинската библиотека ,,Браќа Миладиновци” во Радовиш одбележа 66 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Македонија2 дена ago

Трансформација на салата Борис Трајковски за одржување на 30-от министерски состанок на ОБСЕ

Македонија2 дена ago

Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Македонија3 дена ago

МЗШВ: Во тек е аплицирањето за финансиска поддршка за складирање на пченица и јачмен од домашно производство

Радовиш3 дена ago

Јавна дебата одржана во Радовиш, дел од проектот „Инклузија на деца со посебни образовни потреби“

Радовиш4 дена ago

Реконструкција и санација на плафонот во Центарот за култура „Ацо Караманов“ во Радовиш

Радовиш4 дена ago

Жител нa село Дедино бил физички нападнат од едно лице од село Конче

Радовиш4 дена ago

Јавна регионална дебата „Креирање инклузивна локална средина“ ќе се одржи утре во библиотеката во Радовиш

Македонија4 дена ago

По 5.000 денари покачување на пензиите најавува ВМРО -ДПМНЕ

Македонија4 дена ago

Демократски сојуз: Да се среди избирачкиот список, односно да се прочисти од „фиктивни гласачи“

Василево4 дена ago

Градоначалникот Андонов во Сушево по повод новиот објект на Месната заедница

Радовиш1 недела ago

Нема повеќе крпење дупки, целосна реконструкција на централните улици во Радовиш

Василево1 недела ago

Подготовка за асфалтирање на улица во Добрашинци, Општина Василево

Радовиш1 недела ago

Активно се работи на изградба на новиот Градски пазар во Радовиш

Регион1 недела ago

Пронајдена и одземена марихуана, пријава за физички напад, дел од вчерашниот билтен на СВР Струмица

Василево1 недела ago

Заменик министер за труд и социјална политика, Енвер Хусејин во посета на општина Василево

Радовиш1 недела ago

Нов ЦТГ апарат за потребите на бремените жени набави ЈЗУ Здравствен дом Радовиш

Радовиш1 недела ago

Новогодишен Саем во спортската сала СРЦ “25 Мај” -Радовиш

Радовиш1 недела ago

ОО на Црвен крст од Радовиш со повеќе активности во месец Ноември, месец за борба против болести на зависности

Радовиш1 недела ago

Лишен од слобода вработен во Државен пазарен испекторат поради примање поткуп

Струмица2 недели ago

Пет лица од струмичко вршеле јавен превоз, без да поседуваат соодветна документација

Радовиш4 дена ago

Жител нa село Дедино бил физички нападнат од едно лице од село Конче

Гевгелија3 недели ago

Гевгеличанец додека бил на лов се здобил со повреда од огнено оружје

Радовиш1 недела ago

Новогодишен Саем во спортската сала СРЦ “25 Мај” -Радовиш

Струмица4 недели ago

Претрес во Струмица, пронајдена дрога, приведени млади лица

Радовиш2 недели ago

Кривична пријава против три лица од радовишко за повеќе кривични дела во врска со бесправна сеча на дрва

Радовиш2 недели ago

Можни се измени на Проектот Зонско паркирање во Радовиш -дискусија на седница на Совет

Регион1 недела ago

Пронајдена и одземена марихуана, пријава за физички напад, дел од вчерашниот билтен на СВР Струмица

Радовиш4 недели ago

Камен темелник на новиот Градски пазар во Радовиш, конечно започна изградбата

Радовиш3 недели ago

68 годишен жител од Аликоч бил физички нападнат по што пријавил во полиција

Конче4 недели ago

Општина Конче уреди околу 70 км локални патишта

Радовиш2 недели ago

Поставени контењери за електронски отпад на три локации во Радовиш, граѓаните ќе можат соодветно да ја оставаат дотраената опрема

Радовиш1 недела ago

Активно се работи на изградба на новиот Градски пазар во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Нема повеќе крпење дупки, целосна реконструкција на централните улици во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Бесплатна вакцинација за сезонски грип во Домот за стари лица во Радовиш

Радовиш4 недели ago

Се одржа 5-та Фолклоријада во село Смиланци, Општина Радовиш

Струмица3 недели ago

Нова опрема за против пожарните единици во регионот, преку проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион

Радовиш3 недели ago

Креативен центар на заедницата отворен во Радовиш, во простории на поранешниот факултет

Радовиш3 недели ago

На Свечена академија во Радовиш, доделени 16 Шестоноемвриски Признанија и плакети

Вести Југоисток

Најнови Вести