Connect with us
Радовиш2 дена ago

Чаракчиев: Да се обединиме за да продолжиме напред, во недела да излеземе и да гласаме

Радовиш2 дена ago

Борачите од БК Бучим од Радовиш активно се подготвуват за учество на Балканијада и Медитерански игри во Грција

Избори 20212 дена ago

Христијан Мицкоски и Ацо Ристов – Кандидат за Градоначалник на Радовиш, на средба со граѓаните во 5-ти месен комитет

Избори 20212 дена ago

Костадинов: Веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните

Македонија3 дена ago

Министерството за здравство ја информира јавноста дека ќе го набави единствен лек против Ковид 19

Валандово3 дена ago

Во сообраќајна несреќа во Валандово повреден возач на мотоцикл

Македонија3 дена ago

24 нови случаи на Ковид -19 во општините во Југоистокот според последните податоци

Македонија3 дена ago

Резултатите од вчерашното тестирање на ученици беа негативни

Гевгелија4 дена ago

Поцков: Благодарам на поддршката во првиот круг од гласањето

Регион4 дена ago

Започна скринингот, денеска ќе се тестираат ученици во Конче и Дојран

Гевгелија4 дена ago

Приведен Србин кој превезувал мигранти во Гевгелија

Избори 20214 дена ago

До ДИК досега се поднесени 13 приговори за постапката за гласање

Радовиш5 дена ago

Архитектите и градежниците од Радовиш и Конче го прославија својот заштитник Свети Апостол Тома

Радовиш2 дена ago

Борачите од БК Бучим од Радовиш активно се подготвуват за учество на Балканијада и Медитерански игри во Грција

Избори 20212 дена ago

Христијан Мицкоски и Ацо Ристов – Кандидат за Градоначалник на Радовиш, на средба со граѓаните во 5-ти месен комитет

Избори 20212 дена ago

Костадинов: Веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните

Радовиш5 дена ago

Архитектите и градежниците од Радовиш и Конче го прославија својот заштитник Свети Апостол Тома

Радовиш2 недели ago

Радовиш беше домаќин на Меѓународен турнир во борење слободен стил, во организација на БК „Бучим“

Радовиш3 недели ago

Дечињата од Детската градинка „Ацо Караманов“ во Радовиш денеска заминаа на есенски ден по повод Неделата на детето

Избори 20213 недели ago

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Обнова на Македонија синоќа одржа голем митинг во Радовиш

Гевгелија3 недели ago

СДСМ синоќа го претстави кандидатот за градоначалник Сашо Поцков

Избори 20213 недели ago

Ристов: Ние имаме јасно дефинирана цел. Тоа е: развиен, напреден, добро уреден, и посакуван Радовиш

Избори 20213 недели ago

Извршена промоција на кандидатот за градоначалник на Радовиш од СДСМ и коалицијата, Коле Чаракчиев

Радовиш3 недели ago

Ликовна изложба во Радовиш на академскиот сликар Новица Трајковски

Радовиш4 недели ago

Конзулов оствари прва предизборна средба со граѓаните од населба Раклиш

Радовиш4 недели ago

Со работилница со млади уметници од денеска започна Меѓународната ликовна колонија „КАРАМАНОВ“ во Радовиш

Радовиш2 дена ago

Чаракчиев: Да се обединиме за да продолжиме напред, во недела да излеземе и да гласаме

Радовиш2 дена ago

Борачите од БК Бучим од Радовиш активно се подготвуват за учество на Балканијада и Медитерански игри во Грција

Избори 20212 дена ago

Христијан Мицкоски и Ацо Ристов – Кандидат за Градоначалник на Радовиш, на средба со граѓаните во 5-ти месен комитет

Избори 20212 дена ago

Костадинов: Веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните

Македонија3 дена ago

Министерството за здравство ја информира јавноста дека ќе го набави единствен лек против Ковид 19

Валандово3 дена ago

Во сообраќајна несреќа во Валандово повреден возач на мотоцикл

Македонија3 дена ago

24 нови случаи на Ковид -19 во општините во Југоистокот според последните податоци

Македонија3 дена ago

Резултатите од вчерашното тестирање на ученици беа негативни

Гевгелија4 дена ago

Поцков: Благодарам на поддршката во првиот круг од гласањето

Регион4 дена ago

Започна скринингот, денеска ќе се тестираат ученици во Конче и Дојран

Гевгелија4 дена ago

Приведен Србин кој превезувал мигранти во Гевгелија

Избори 20214 дена ago

До ДИК досега се поднесени 13 приговори за постапката за гласање

Радовиш5 дена ago

Архитектите и градежниците од Радовиш и Конче го прославија својот заштитник Свети Апостол Тома

Македонија5 дена ago

Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите

Избори 20215 дена ago

Во 34 општини градоначалник во прв круг, во 44 општини ќе се одржи вториот круг

Гевгелија5 дена ago

Кривична пријава против скопјанец за „кражба“ на огревно дрво во Гевгелија

Uncategorized6 дена ago

Од обработените податоци за Локалните избори ќе има шареноликост во општинските совети во Југоистокот

Радовиш6 дена ago

Поцев: Изборниот резултат не значи пораз, покажавме дека партиската книшка не е единствениот механизам за успех

Радовиш6 дена ago

Конзулов: Ми беше гордост и секако привилегија да бидам градоначалник на Општина Радовиш, Ви благодарам на сите што гласавте слободно

Избори 20216 дена ago

Втор круг на локални избори ќе има во пет општини во Југоистокот

Радовиш2 недели ago

Официјална изјава на рудникот “БУЧИМ”, Радовиш во врска со несреќниот случај кој се случи денеска, при што две лица се починати

Радовиш2 недели ago

Радвиш загуби двајца големи алпинисти и спортисти, еден од нив, наш поранешен колега Зоран Мајсторки

Радовиш1 недела ago

Радовиш денеска ќе се прости со двајцата млади алпинисти, прогласен и ден на жалост

Радовиш6 дена ago

Поцев: Изборниот резултат не значи пораз, покажавме дека партиската книшка не е единствениот механизам за успех

Радовиш6 дена ago

Конзулов: Ми беше гордост и секако привилегија да бидам градоначалник на Општина Радовиш, Ви благодарам на сите што гласавте слободно

Радовиш1 недела ago

И денеска се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица, со присуство на техничка инспекција со рударски инженери

Радовиш2 недели ago

Днешниот пазарен ден во Радовиш по дожд

Избори 20212 недели ago

Кандидатот за градоначалник на Конче Златко Ристов, во посета на населените места

Избори 20216 дена ago

Втор круг на локални избори ќе има во пет општини во Југоистокот

Избори 20214 недели ago

Чаракчиев на средба со жителите на Подареш: Ја имаме победничката програма

Избори 20214 недели ago

Кандидатот за градоначалник на Радовиш Ацо Ристов, во посета на наслените места Ораовица и Бучим

Радовиш4 недели ago

Конзулов оствари прва предизборна средба со граѓаните од населба Раклиш

Избори 20214 недели ago

Горан Поцев претстави дел од својата Програма за претстојните локални избори

Избори 20212 недели ago

Вечерва СДСМ и караванот НајдобротоЗаМојатаОпштина во Радовиш и Конче

Радовиш4 недели ago

Потпишан кодекс на фер и демократски избори од кандидатите за градоначалници на Општина Радовиш

Избори 20212 недели ago

Независниот кандидат за градоначалник на Радовиш Горан Поцев активен на терен

Избори 20212 недели ago

Златко Ристов денеска на митинг во Габревци и Лубница

Избори 20214 недели ago

Конзулов: Имам цврста намера и решителност да продолжам уште посилно и попосветено да работам и во следниот мандат

Избори 20213 недели ago

Конзулов на средба со жителите на Сулдурци и Воиславци, понуди реални решенија на нивните проблеми

Избори 20214 недели ago

Ќе има ли фер и демократски избори, тројцата кандидати за градоначалник на Општина Конче викендот го потпишаа кодексот

Вести Југоисток

Најнови Вести