Connect with us
Дојран5 дена ago

За продолжениот викенд се бара место повеќе во Дојран, да се биде дел од „Мандра“ Фестивалот

Радовиш5 дена ago

Општина Радовиш ќе го гради локалниот пат покрај Радовишка река до градскиот водовод, одобрени се 23 милиони денари

Радовиш5 дена ago

За спроведување на пописот во Општина Радовиш потребни се 66 попишувачи и 7 реонски инструктори

Македонија5 дена ago

Денеска се празнува Огнена Марија

Гевгелија5 дена ago

88 реонски попишувачи и 9 реонски инструктори ќе бидат примени за Пописен реон кој ги опфаќа Гевгелија и Дојран

Регион5 дена ago

Трето прскање против возрасни комарци по земјен пат во општините во Југоисточниот регион

Македонија6 дена ago

Усвоена Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ со која Македонија конечно има државен документ со кој се определуваат границите за преговори со Бугарија

Радовиш6 дена ago

Асфалтирана улицата „Даме Груев“ една од најоштетените улици во центарот на Радовиш

Македонија6 дена ago

Обезбедени дополнителни средства за ваучери за туризам

Македонија6 дена ago

Бројот на заболени од Ковид-19 во пораст, можни рестрикции за невакцинираните

Македонија1 недела ago

Министерството за здравство со препораки до граѓаните за заштита од високите температури

Македонија1 недела ago

Македонија влегува во портокалова фаза, сите активности на отворено да се запрат од 11 до 17 часот

Радовиш1 недела ago

Општина Радовиш со апел за заштита од пожари во овој период на високи температури

Радовиш3 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол доделија две вредни донации, за две јавни институции во Радовиш

Радовиш3 недели ago

Општина Конче на одбележувањето на празникот 12 јули, Петровден, додели благодарница на градоначалникот Конзулов

Конче3 недели ago

Општина Конче го одбележа празникот на општината 12 -ти Јули, Петровден

Радовиш4 недели ago

Едукативна Стрип работилница за прв пат се одржа во Радовиш во организација на центарот за култура Ацо Караманов

Радовиш4 недели ago

Пуштен во употреба новиот детски парк во Радовиш, во присуство на турскиот амбасадор, координаторот на ТИКА и градоначалникот Конзулов

Радовиш1 месец ago

Претседатели и членови на централните комисии на ВМРО -ДПМНЕ, беа во посета на Радовиш

Радовиш1 месец ago

Доделени благодарници на повеќекратни крводарители од општина Радовиш

Радовиш1 месец ago

Доделени дипломи и плакети на истакнати ученици, прогласен Првенец на генерација во ОУ Крсте Петков Мисирков во Радовиш

Радовиш1 месец ago

Промотивен настан за подигнување на свеста за климатски промени и заштита од поплави се одржа во Радовиш

Радовиш1 месец ago

Лекарите советуваат што треба да се прави и на што да се внимава по примањето на вакцината

Радовиш1 месец ago

Делегација од Сандански, Бугарија партнер во проектот за регулација на речното корито на Сушица, во посета на Радовиш

Радовиш1 месец ago

Изграден новиот детски парк на просторот позади Основниот суд во Радовиш

Радовиш1 месец ago

Интернационалното дуо Роџер и Харисон од Салзбург, Австрија се претставија на КАРАМАНОВАТА ЛЕТНА СЦЕНА во Радовиш

Македонија5 часа ago

Бројот на новозаболени забрзано расте, денеска 164 нови случаи на Ковид-19

Македонија9 часа ago

Од септември само електронски дневници во училиштата, печатените остануваат во минатото

Македонија11 часа ago

Македонија во портокалова фаза, работодавачите да ги почитуваат мерките за заштита од топлотниот бран

Гевгелија11 часа ago

Синоќа ставен под контрола пожарот кај „Богородица“, гаселе и армиски хелихоптери

Гевгелија1 ден ago

ТППЕ- Гевгелија и ЈПКД „Комуналец“ се справуваат со пожарот на македонско-грчката граница

Конче1 ден ago

Одобрени 18 милиони денари за проектот „Фекална канализација за дел од с.Конче во Општина Конче“

Економија1 ден ago

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, поскапуваат и бензините

Радовиш1 ден ago

Вечерва во општините Радовиш и Конче ќе се изврши последното прскање против комарци за ова лето

Македонија1 ден ago

На одбележувањето на Илинден, Заев од Пелинце, Мицкоски од Ташмаруниште испратија пораки

Македонија1 ден ago

Претседателот Пендаровски на чествување на државниот празник 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Крушево

Македонија1 ден ago

Од денеска стапува на сила целосната забрана за движење во шума

Македонија1 ден ago

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Радовиш5 дена ago

Кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, за „компјутерска измама“ на фирма од Радовиш

Дојран5 дена ago

За продолжениот викенд се бара место повеќе во Дојран, да се биде дел од „Мандра“ Фестивалот

Радовиш5 дена ago

Општина Радовиш ќе го гради локалниот пат покрај Радовишка река до градскиот водовод, одобрени се 23 милиони денари

Радовиш5 дена ago

За спроведување на пописот во Општина Радовиш потребни се 66 попишувачи и 7 реонски инструктори

Македонија5 дена ago

Денеска се празнува Огнена Марија

Гевгелија5 дена ago

88 реонски попишувачи и 9 реонски инструктори ќе бидат примени за Пописен реон кој ги опфаќа Гевгелија и Дојран

Регион5 дена ago

Трето прскање против возрасни комарци по земјен пат во општините во Југоисточниот регион

Македонија6 дена ago

Усвоена Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ со која Македонија конечно има државен документ со кој се определуваат границите за преговори со Бугарија

Радовиш1 недела ago

Откриена група крадци од Радовиш кои извршиле девет кривични дела

Радовиш3 недели ago

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за село Воиславци

Македонија3 недели ago

Првиот ден на Курбан Бајрам, неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед

Конче3 недели ago

Пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва во Општина Конче

Радовиш3 недели ago

Предизвикан пожар во нива посадена со јачмен во Ињево

Радовиш4 недели ago

„Женска акција“ одржа неколку фокус групи со жени од општините Радовиш и Конче

Регион3 недели ago

Потврдени половина од актуелните градоначалници од Југоистокот, за кандидати за втор мандат

Радовиш3 недели ago

Жителите од село Ињево, радовишко, со средства од донации го градат локалниот пат до манастирот ,,Свети Арахангел Михаил“

Радовиш5 дена ago

Кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, за „компјутерска измама“ на фирма од Радовиш

Конче3 недели ago

Општина Конче го одбележа празникот на општината 12 -ти Јули, Петровден

Радовиш3 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол доделија две вредни донации, за две јавни институции во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Денеска се одржа конститутивната седница на Локалното собрание на млади на Општина Радовиш

Македонија1 ден ago

Од денеска стапува на сила целосната забрана за движење во шума

Радовиш2 недели ago

Во предизвикан пожар делумно изгореле викенд куќа и помошен објект во близина на река Сушица во Радовиш

Радовиш2 недели ago

Чаракчиев: И покрај пандемијата со Ковид – 19, Владата во изминатиот период инвестираше најмногу во здравството

Гевгелија2 недели ago

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Македонија2 недели ago

Пресечен меѓународен канал на дрога, уапсени се пет лица од Гевгелија, Валандово и Струга

Струмица3 недели ago

Зошто сеуште луѓето се тепаат меѓусебе? Тепачки на улица и на нива во струмичко

Радовиш2 недели ago

Известување до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало и околу „Полигонот“ од ЈП Плаваја Радовиш

Радовиш2 недели ago

Обновен е коловозот кај с.Покрајчево од мостот на Радовишка река кон регионалниот пат

Вести Југоисток

Најнови Вести