Connect with us
Свет5 дена ago

Утре започнува летното сметање на времето: Зошто всушност го поместуваме часовникот? Идејата која првпат се појавила во 18 век!

Регион6 дена ago

Денеска во Струмица, превентивни активности во рамки на кампањата „МВР за граѓаните – заедница, доверба и одговорност“

Радовиш6 дена ago

Улицата „Видое Смилевски Бато“ во Радовиш, конечно е асфалтирана, 25-годишен проблем на граѓаните

Радовиш6 дена ago

Вчера во СРЦ „25 Мај“ се одиграа полуфинални дуели во машка категорија од одбојкарскиот куп на Македонија

Македонија6 дена ago

Апликацијата МОЈДДВ е прилагодена на повисокиот лимит по корисник

Здравје6 дена ago

Направете напиток за чистење на телото од токсини и паразити!

Радовиш7 дена ago

Тренчевска оствари средба со жени во Радовиш од различна етничка припадност

Македонија7 дена ago

Претседателот Пендаровски го потпиша Указот за новиот Закон за амнестија за казнетите во корона периодот

Македонија7 дена ago

ИНТЕГРА застанува против донесувањето на Предлог – Законот за родова еднаквост

Радовиш7 дена ago

Министерката за труд и социјална политика Тренчевска оствари средба со пензионери во Радовиш

Струмица1 недела ago

Приведени две лица од струмичко, пронајдени и одземени три моторни возила и други предмети

Струмица1 недела ago

Британскиот амбасадор Метју Лосон во посета на Општина Струмица, поводот беше тригодишно искуство на „Шелтер центар“ за жени и деца

Македонија1 недела ago

Владата ги замрзна цените и на оризот и јајцата, се размислува за овошјето и зеленчукот

Радовиш4 недели ago

На седница на Совет на Општина Радовиш донесени околу 50-тина предлог одлуки

Македонија1 месец ago

Одбележување на 19-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членови на делегацијата

Радовиш1 месец ago

Формиран локален Совет за женско претприемништво во Општина Радовиш

Струмица1 месец ago

Започнаа карневалските случувања во Струмица, со симболично предавање на „клучот на градот“ на карневалистите

Радовиш1 месец ago

Трибина по повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик се одржа во ОНБ „Браќа Миладиновци“- Радовиш

Радовиш1 месец ago

Одржана првата обука во Црвен крст Радовиш за регрутирање на млади волонтери

Струмица1 месец ago

Над 1000 маскирани лица на Струмичкиот карневал, поради недостиг на сместување откажани неколку странски карневалски групи

Македонија1 месец ago

Трајанов: Ова е дно во политиката, бродот на СДС тоне, но загрижува тоа што на бродот се наоѓа и македонскиот народ

Конче1 месец ago

Лозарите и овоштарите од општина Конче денеска го прославија празникот Свети Трифун

Радовиш1 месец ago

Советот одржа итна седница, Општина Радовиш ќе донира 500 илјади денари за помош на настраданите во земјотресот во Турција и Сирија

Радовиш1 месец ago

Кои се придобивките од здравиот начин на исхрана, предавање во ООУ” Крсте Петков Мисирков” во Радовиш

Радовиш2 месеци ago

Николајчо Николов и годинава за својот роденден не ги заборави своите пријатели од ДЦ Порака од Радовиш

Радовиш2 месеци ago

Одржана традиционалната манифестација „Спортист на годината“ во Радовиш

Македонија19 часа ago

Се замрзнуваат цените на тоалетната хартија, влошките, влажни марамчиња, пелените

Свет20 часа ago

Задача за прво одделение во кинеско ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ: Дали можеш да ја решиш?

Свет21 час ago

11 строги правила кои жените во САУДИСКА АРАБИЈА МОРА ДА ГИ ПОЧИТУВААТ!

Свет2 дена ago

Како да направите ефективни промени во внатрешноста на вашиот дом?

Радовиш2 дена ago

Матеј и Никола од средното училиште од Радовиш, со одлични резултати на државниот натпревар по информатика

Македонија2 дена ago

МЗШВ: Следат ниски температури – Апелираме за навремено преземање мерки за заштита на овошните насади

Македонија2 дена ago

Левица: Двојазичните униформи се очаен обид за спас на ДУИ

Македонија2 дена ago

Протест пред Министерството за здравство во четврток, доколку во среда не се потпише анексот на КД, најави СС на здравство

Македонија3 дена ago

МЗШВ: Распишан јавен оглас за ангажирање на 25 студенти, за шест месечна платена пракса во министерството

Радовиш3 дена ago

Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија ланската куп титула на финалето во Радовиш

Радовиш3 дена ago

Струмица Никоб го освои пехарот во македонскиот одбојкарски куп во финалето во Радовиш

Струмица3 дена ago

Струмичанец управувал возило со 2,34 промили алкохол во организмот

Свет5 дена ago

Часот на планетата Земја 2023: Оваа вечер ги гасиме светлата на 1 час!

Свет5 дена ago

Утре започнува летното сметање на времето: Зошто всушност го поместуваме часовникот? Идејата која првпат се појавила во 18 век!

Регион6 дена ago

Денеска во Струмица, превентивни активности во рамки на кампањата „МВР за граѓаните – заедница, доверба и одговорност“

Радовиш6 дена ago

Улицата „Видое Смилевски Бато“ во Радовиш, конечно е асфалтирана, 25-годишен проблем на граѓаните

Радовиш6 дена ago

Вчера во СРЦ „25 Мај“ се одиграа полуфинални дуели во машка категорија од одбојкарскиот куп на Македонија

Македонија6 дена ago

Апликацијата МОЈДДВ е прилагодена на повисокиот лимит по корисник

Здравје6 дена ago

Направете напиток за чистење на телото од токсини и паразити!

Радовиш7 дена ago

Тренчевска оствари средба со жени во Радовиш од различна етничка припадност

Радовиш2 недели ago

Во хуманата мисија за помош на малата Марија од Ораовица, радовишко, се вклучува и Женска акција од Радовиш

Радовиш1 недела ago

Повреден мотоциклист кај Раклиш, радовишко

Радовиш2 недели ago

Предизвикан пожар на паркинг простор на улица „Индустриска“ во Радовиш, интервенирала ТППЕ

Радовиш3 недели ago

Подружница Плачковица-Радовиш, започна со склучување договори за огревно дрво, граѓаните чекаа во редици

Струмица4 недели ago

Починало 72-годишно лице во несреќа кога се превртел трактор на нива

Радовиш4 недели ago

Нов МАКОМ Супер Маркет во Радовиш, МАКОМ започнува нова приказна во градот

Регион3 недели ago

Вчера во Радовиш полициските службеници преку делење на летоци и цвеќе на жените возачи им го честитаа празникот

Радовиш2 дена ago

Матеј и Никола од средното училиште од Радовиш, со одлични резултати на државниот натпревар по информатика

Радовиш2 недели ago

И денеска гужва пред Национални шуми, Подружница Плачковица

Радовиш4 недели ago

Ученици од СОУ “Коста Сусинов”- Радовиш, учествуваа во работилница на тема медиумска писменост, како дел од проектот BRAVE (ХРАБРИ)

Македонија1 недела ago

ЦУ: Рекордна заплена на златен накит, со проценета вредност од 2,3 милиони евра

Радовиш3 недели ago

Реконструирана спортската сала во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за прв пат од изградбата на училиштето

Конче4 недели ago

Изгоре дел од кровната конструкција на куќа во Конче, при предизвикан пожар

Струмица2 недели ago

Претрес во Струмица, пронајдени повеќе видови дрога, приведен дилер

Конче2 недели ago

Општина Конче утринава, во зимска идила

Конче2 недели ago

Се наближува одбележувањето на 100 – годишнината од масакрот во село Гарван, Општина Конче

Радовиш2 недели ago

Во Радовиш, изложба на цртежи од ученици кои завршија основен прв курс по ликовно образование

Радовиш4 недели ago

Регионален натпревар по математика денеска се одржа во ООУ „Никола Карев“-Радовиш

Радовиш3 недели ago

Не си свесна колку си моќна. Бори се! Порака од една млада девојка, жена, по повод 8-ми Март

Радовиш4 недели ago

Едукативна работилница од музичко-фолклорен карактер се одржа во Злеово, да се негуваат изворните инструменти

Вести Југоисток

Најнови Вести