Connect with us
Македонија2 недели ago

Македонија во портокалова фаза од денес до недела, се ослободуваат од работа бремените жени и хронично болни лица

Македонија3 недели ago

Бројот на активни случаи на Ковид се искачи на 3.595, следува ли нов ковид-бран?

Македонија3 недели ago

АД МЕПСО со предупредување до земјоделците

Струмица3 недели ago

Разнопромет Ас – Струмица

Струмица3 недели ago

Вкупно 20 настани на годинашното 11-то издание на Струмица Опен Фестивал

Македонија3 недели ago

ОМД: Членство во Европската Унија по секоја цена не е успех туку огромен пораз за оваа влада

Василево3 недели ago

Одбележан 19-ти јули, настан од поблиската историја во Општина Василево

Струмица3 недели ago

Лишени од слобода две лица, пронајдена марихуана во автомобил

Богданци3 недели ago

Вработените во Општина Богданци добиваат зголемени плати за 2806 денари

Радовиш3 недели ago

Прес- конференција на ВМРО -ДПМНЕ од Радовиш насочена директно кон пратеникот Коле Чаракчиев

Македонија3 недели ago

Ковачевски: По 17 години чекање ги отвораме преговорите со ЕУ со заштитен македонски јазик. ВМРО -ДПМНЕ: Македонија не почнува преговори, се е фарса на СДСМ и ДУИ

Македонија3 недели ago

Владата: Министерството за здравство вo рок од два дена да достави информација по објавената сторија за случувањата поврзани со Клиничката болница „Жан Митрев“

Свет3 недели ago

Доларот во пад втор ден по ред, падна и цената на нафтата

Радовиш3 месеци ago

ОО на СДСМ, Радовиш: Поминаа шест месеци локална власт на ВМРО -ДПМНЕ во Радовиш, нови проекти нема

Радовиш3 месеци ago

Промоција на трудот „ГАЈДАРСКАТА ТРАДИЦИЈА ВО РАДОВИШКО“ на авторот М-р Александар Ицов

Радовиш3 месеци ago

Околу 300 дечиња од ДГ„ Ацо Караманов“ од Радовиш се подготвуваат за одржување на големата завршна приредба

Радовиш3 месеци ago

Од понеделник во ОНБ „Браќа Миладиновци„ во Радовиш „САЕМ НА КНИГИ 2022“

Македонија3 месеци ago

Македонската претставничка Андреа Коевска не успеа да се избори за пласман во големото финале на Евросонг

Радовиш3 месеци ago

ЗПОРК од Радовиш беше домаќин на пензионерската манифестација „Ревија на музика песна и игри“

Радовиш3 месеци ago

Пуштена во употреба новата Сала за венчавање – „Музеј на љубовта и уметноста“ во Радовиш

Радовиш3 месеци ago

Утре во Радовиш ќе се одржи првата бизнис средба, градоначалникот Ристов упати јавна покана

Радовиш3 месеци ago

Радовишките пожарникари учествуваа во обука за давање на прва помош одржана од НАТО контингентот во Македонија

Радовиш3 месеци ago

Меѓународен фолклорен фестивал „Велигденски средби 2022“ на манастирскиот комплекс „Св.Георгиј“ во Ораовица

Конче3 месеци ago

Практична обука за справување со шумски пожари на пожарникарите од доброволното противпожарно друштво од Општина Конче

Радовиш3 месеци ago

Во Радовиш по петти пат литературно поетска манифестација за деца и млади „Пролет на сребрените соништа 2022“

Радовиш3 месеци ago

Во Радовиш одбележан Денот на победата над фашизмот и Денoт на Европа 9 Мај

Македонија2 дена ago

КЗБ:Нема нови рестриктивни мерки, да се почитуваат мерките кои се на сила

Радовиш2 дена ago

Приведени неколку лица во Полициска станица Радовиш, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка

Македонија2 дена ago

УЈП со најнова информација за корисниците на апликацијата МОЈ ДДВ

Радовиш2 дена ago

,,РАДОВИШАНКИ ЕТНО,, најдобри во автентичен фолклор на Меѓународниот фолклорен фестивал ,,ИЛИНДЕНСКИ ДЕНОВИ,,-Битола 2022

Струмица3 дена ago

СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на 26- годишна жена кој вчера се одалечила од својот дом

Македонија3 дена ago

Од септември 720 образовни асистенти во основните училишта во земјава

Радовиш3 дена ago

ЈП Плаваја, Радовиш: ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ

Македонија4 дена ago

Претседателот Пендаровски по повод 2 август – Европскиот ден на сеќавање за холокаустот врз Ромите

Македонија6 дена ago

Цените на бензините не се менуваат, цената на дизелот се зголемува

Радовиш6 дена ago

Во предвечерието на 2 Август Илинден, положено свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Паркот на младите во Радовиш

Струмица6 дена ago

Во сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди се здобил мотоциклист од Струмичко

Македонија6 дена ago

310 санкционирани возачи на мотоцикли во државата, 25 мотоцикли се одземени

Гевгелија6 дена ago

На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 40 минути

Гевгелија6 дена ago

Едукативна акција „Вози одморен“ на ОСБСП- Гевгелија за спречување на сообраќајни незгоди

Радовиш1 недела ago

Превентивна активност на ПС Радовиш и мото клуб „Џинка“ „Носи кацига вози безбедно, вози одговорно“

Радовиш1 недела ago

Глави, коски и други отпадоци од кланица или од месара, завршиле на улица во Радовиш

Струмица1 недела ago

Get EXITed забавата стигнува во Струмица во септември!

Василево1 недела ago

Советниците од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата со маички „НЕ“, на 12-та Седница на Советот на општина Василево

Радовиш1 недела ago

Поради прекин на електрична енергија, нарушено водоснабдување во Општина Радовиш

Регион1 недела ago

Во Радовиш нови 17 лица позитивни на Ковид, во Струмица 26 лица

Радовиш2 дена ago

Приведени неколку лица во Полициска станица Радовиш, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка

Радовиш3 дена ago

ЈП Плаваја, Радовиш: ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ

Радовиш1 недела ago

Се знае ценовникот за зонското паркирање во Радовиш, советниците го изгласаа на вчерашната седница

Струмица3 дена ago

СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на 26- годишна жена кој вчера се одалечила од својот дом

Радовиш2 недели ago

Од октомври ќе започне изградбата на новиот „Градски Пазар“ во Радовиш, советниците ја поддржаа предлог- одлуката за негово финансирање

Струмица6 дена ago

Во сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди се здобил мотоциклист од Струмичко

Радовиш3 недели ago

Прес- конференција на ВМРО -ДПМНЕ од Радовиш насочена директно кон пратеникот Коле Чаракчиев

Радовиш3 недели ago

АПЕЛ до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало, Коџа Баир и од крак од Калузлиска

Радовиш3 недели ago

На Европско првенство во Загреб ќе учествуваат тројца борачи од БК Бучим, Радовиш

Конче4 недели ago

Општина Конче денеска го одбележа празникот на општината 12-ти Јули Петровден

Радовиш2 дена ago

,,РАДОВИШАНКИ ЕТНО,, најдобри во автентичен фолклор на Меѓународниот фолклорен фестивал ,,ИЛИНДЕНСКИ ДЕНОВИ,,-Битола 2022

Македонија2 недели ago

Три активни пожари во Македонија, пожар имаше и во радовишко кој е ставен под контрола

Струмица3 недели ago

Лишени од слобода две лица, пронајдена марихуана во автомобил

Регион1 недела ago

Во Радовиш нови 17 лица позитивни на Ковид, во Струмица 26 лица

Струмица1 недела ago

Пронајдена дрога, напад на полициски службеник, кражба во црковен храм, стои во билтенот на СВР Струмица

Радовиш2 недели ago

Граѓаните со поделени мислења околу новото сообраќајно уредување на градското шеталиште во Радовиш, од општината смируваат

Радовиш3 недели ago

ГАЗЕЛИ како единствени претставници на МАКЕДОНИЈА на танцовиот натпревар во Врњачка Бања, се прогласени за најдобар балетски клуб на натпреварот

Регион2 недели ago

Расте бројот на Ковид- позитивни и во Радовиш, 13 нови случаи во денешната евиденција, во Струмица 47

Македонија2 дена ago

УЈП со најнова информација за корисниците на апликацијата МОЈ ДДВ

Радовиш1 недела ago

Превентивна активност на ПС Радовиш и мото клуб „Џинка“ „Носи кацига вози безбедно, вози одговорно“

Вести Југоисток

Најнови Вести