Connect with us
Гевгелија2 недели ago

Во Општата болница- Гевгелија започна имунизацијата на децата против КОВИД-19

Струмица2 недели ago

Казни за возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената

Радовиш2 недели ago

Обновен е коловозот кај с.Покрајчево од мостот на Радовишка река кон регионалниот пат

Македонија2 недели ago

Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за националните црвени линии, денеска пред пратениците

Струмица2 недели ago

Неколку струмичани станале жртви на лажни профили на фејсбук, откако претходно прифатиле да комуницираат со непознати лица

Македонија2 недели ago

Повисоки стипендии за учениците и за студентите најави МОН

Радовиш2 недели ago

Чаракчиев: И покрај пандемијата со Ковид – 19, Владата во изминатиот период инвестираше најмногу во здравството

Радовиш2 недели ago

Во предизвикан пожар делумно изгореле викенд куќа и помошен објект во близина на река Сушица во Радовиш

Гевгелија2 недели ago

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Радовиш2 недели ago

Заврши петтата по ред образовна програма на Creative Fellowship 2021, победникот е од Македонија

Струмица2 недели ago

„И ѓубрето чини пари“ – победничка сторија на Зоран Ѓоргиев на вториот натпревар за зелена економија

Радовиш2 недели ago

Градоначалникот Конзулов со честитка до припадниците на Исламската вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам

Радовиш2 недели ago

Известување до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало и околу „Полигонот“ од ЈП Плаваја Радовиш

Радовиш2 месеци ago

Околу 60 велосипедисти беа дел од велосипедската трка во планинско возење на манастирот Свети Ѓеорги во Ораовица

Радовиш2 месеци ago

Пријателски натпревар во фудбал во Спортскиот центар Азури во Радовиш

Радовиш2 месеци ago

Млада и креативна наставничка од Радовиш црта со љубов, најголема награда и е насмевката на децата

Радовиш2 месеци ago

Околу 120 матуранти во СОУ Коста Сусинов во Радовиш, денеска го полагаа вториот екстерен испит од државната матура

Радовиш2 месеци ago

Денеска се празнува Празникот на Христовото вознесение – Спасовден

Радовиш2 месеци ago

Вкупно 125 матуранти во СОУ Коста Сусинов, Радовиш, утре ќе полагаат матура

Радовиш2 месеци ago

Ковид амбулантата во Здравствениот дом во Радовиш без работа, нема нови случаи на Ковид -19

Радовиш2 месеци ago

Православните христијани денеска го празнуват празникот Свети Цар Константин и царица Елена

Радовиш2 месеци ago

Австриска хуманитарна донација за Здравствениот дом во Радовиш, за потребите на граѓаните

Македонија2 месеци ago

(Видео)Левица ја прекинала комисиската расправа за предлог законот за државјанство

Радовиш2 месеци ago

Дали ќе се реконструира градското шеталиште во Радовиш, повод за дискусија на седница на совет

Конче2 месеци ago

Отворена новата спортска сала во Конче и предадена на располагање на учениците и младите спортисти

Радовиш2 месеци ago

Започна изградбата на локалниот пат Прналија-Супурге, Општина Радовиш

Македонија5 часа ago

Бројот на новозаболени забрзано расте, денеска 164 нови случаи на Ковид-19

Македонија9 часа ago

Од септември само електронски дневници во училиштата, печатените остануваат во минатото

Македонија10 часа ago

Македонија во портокалова фаза, работодавачите да ги почитуваат мерките за заштита од топлотниот бран

Гевгелија11 часа ago

Синоќа ставен под контрола пожарот кај „Богородица“, гаселе и армиски хелихоптери

Гевгелија1 ден ago

ТППЕ- Гевгелија и ЈПКД „Комуналец“ се справуваат со пожарот на македонско-грчката граница

Конче1 ден ago

Одобрени 18 милиони денари за проектот „Фекална канализација за дел од с.Конче во Општина Конче“

Економија1 ден ago

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, поскапуваат и бензините

Радовиш1 ден ago

Вечерва во општините Радовиш и Конче ќе се изврши последното прскање против комарци за ова лето

Македонија1 ден ago

На одбележувањето на Илинден, Заев од Пелинце, Мицкоски од Ташмаруниште испратија пораки

Македонија1 ден ago

Претседателот Пендаровски на чествување на државниот празник 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Крушево

Македонија1 ден ago

Од денеска стапува на сила целосната забрана за движење во шума

Македонија1 ден ago

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Радовиш5 дена ago

Кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, за „компјутерска измама“ на фирма од Радовиш

Дојран5 дена ago

За продолжениот викенд се бара место повеќе во Дојран, да се биде дел од „Мандра“ Фестивалот

Радовиш5 дена ago

Општина Радовиш ќе го гради локалниот пат покрај Радовишка река до градскиот водовод, одобрени се 23 милиони денари

Радовиш5 дена ago

За спроведување на пописот во Општина Радовиш потребни се 66 попишувачи и 7 реонски инструктори

Македонија5 дена ago

Денеска се празнува Огнена Марија

Гевгелија5 дена ago

88 реонски попишувачи и 9 реонски инструктори ќе бидат примени за Пописен реон кој ги опфаќа Гевгелија и Дојран

Регион5 дена ago

Трето прскање против возрасни комарци по земјен пат во општините во Југоисточниот регион

Македонија6 дена ago

Усвоена Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ со која Македонија конечно има државен документ со кој се определуваат границите за преговори со Бугарија

Радовиш1 недела ago

Откриена група крадци од Радовиш кои извршиле девет кривични дела

Радовиш3 недели ago

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за село Воиславци

Македонија3 недели ago

Првиот ден на Курбан Бајрам, неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед

Конче3 недели ago

Пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва во Општина Конче

Радовиш3 недели ago

Предизвикан пожар во нива посадена со јачмен во Ињево

Радовиш4 недели ago

„Женска акција“ одржа неколку фокус групи со жени од општините Радовиш и Конче

Регион3 недели ago

Потврдени половина од актуелните градоначалници од Југоистокот, за кандидати за втор мандат

Радовиш3 недели ago

Жителите од село Ињево, радовишко, со средства од донации го градат локалниот пат до манастирот ,,Свети Арахангел Михаил“

Радовиш5 дена ago

Кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, за „компјутерска измама“ на фирма од Радовиш

Конче3 недели ago

Општина Конче го одбележа празникот на општината 12 -ти Јули, Петровден

Радовиш3 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол доделија две вредни донации, за две јавни институции во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Денеска се одржа конститутивната седница на Локалното собрание на млади на Општина Радовиш

Македонија1 ден ago

Од денеска стапува на сила целосната забрана за движење во шума

Радовиш2 недели ago

Во предизвикан пожар делумно изгореле викенд куќа и помошен објект во близина на река Сушица во Радовиш

Радовиш2 недели ago

Чаракчиев: И покрај пандемијата со Ковид – 19, Владата во изминатиот период инвестираше најмногу во здравството

Гевгелија2 недели ago

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Македонија2 недели ago

Пресечен меѓународен канал на дрога, уапсени се пет лица од Гевгелија, Валандово и Струга

Струмица3 недели ago

Зошто сеуште луѓето се тепаат меѓусебе? Тепачки на улица и на нива во струмичко

Радовиш2 недели ago

Известување до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало и околу „Полигонот“ од ЈП Плаваја Радовиш

Радовиш2 недели ago

Обновен е коловозот кај с.Покрајчево од мостот на Радовишка река кон регионалниот пат

Вести Југоисток

Најнови Вести