Connect with us
Избори 20244 недели ago

Филипче: Денес ги продолжив средбите со граѓаните, јас никогаш не се откажувам

Избори 20244 недели ago

Миле Цеков презентира дел од својата програма, врвен приоритет заштита на земјоделието

Македонија4 недели ago

МФ за зголемувањето на цените на полисата за автоодговорност: Извршена е корекција на цената во делот на премија (режиски трошоци)

Избори 20244 недели ago

Сашко Јанчев (Носител во ИЕ4) со мерки од изборната програма за Парламентарни избори 2024

Избори 20244 недели ago

СДСМ: СДСМ ја слушна пораката од граѓаните и ја прифаќа

Избори 20244 недели ago

Носителот во ИЕ 4 од Движење ЗНАМ – За наша Македонија Миле Цеков, јавно им се заблагодарува на граѓаните за поддршката

Избори 20244 недели ago

Мицкоски: Работата не е завршена. Победата е голема. Финалето следи на 8 мај

Радовиш4 недели ago

Општинска народна библиотека ,,Браќа Миладиновци” – Радовиш го одбележа Меѓународниот ден на книгата и авторското право

Радовиш4 недели ago

ОУ Никола Карев од Радовиш го одбележа својот патронен празник

Радовиш4 недели ago

Радовишанец извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село

Избори 20244 недели ago

Пендаровски: Нема предавање, се уште ништо не е одлучено, конечниот победник ќе се знае на 8 мај

Избори 20244 недели ago

Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски ја продолжуваат трката за претседател

Избори 20244 недели ago

Последен ден од кампањата за претседателските избори на 24 април, од вечерва молк

Радовиш5 месеци ago

Православните верници денеска го слават големиот верски празник Свети Никола

Радовиш5 месеци ago

Ново детско катче во ЈЗУ Здравствен дом Радовиш за превентивна заштита и прегледи на најмалите и најмилите

Радовиш5 месеци ago

ПЗУ Д-р Бојаџиев, специјалистичка ординација по ортопедија на нова атрактивна локација, на бул.“Александар Македонски“ во Радовиш

Радовиш5 месеци ago

ОО на Црвен крст- Радовиш, со пригодна свеченост го одбележаа Светскиот ден на волонтерството 5-ти Декември

Радовиш5 месеци ago

Современо противпожарно возило за гаснење на шумски пожари и спасување доби ТППЕ од Радовиш

Македонија6 месеци ago

ОЈО Скопје го изготви Барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски, осомничен за две убиства

Радовиш6 месеци ago

Дневниот центар Порака од Радовиш свечено го одбележа Меѓународниот ден на лица со попреченост 3-ти Декември

Uncategorized6 месеци ago

Општинската библиотека ,,Браќа Миладиновци” во Радовиш одбележа 66 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Македонија6 месеци ago

Трансформација на салата Борис Трајковски за одржување на 30-от министерски состанок на ОБСЕ

Радовиш6 месеци ago

Јавна дебата одржана во Радовиш, дел од проектот „Инклузија на деца со посебни образовни потреби“

Радовиш6 месеци ago

Реконструкција и санација на плафонот во Центарот за култура „Ацо Караманов“ во Радовиш

Радовиш6 месеци ago

Нема повеќе крпење дупки, целосна реконструкција на централните улици во Радовиш

Радовиш6 месеци ago

Активно се работи на изградба на новиот Градски пазар во Радовиш

Радовиш21 час ago

Во ОНБ,,Браќа Миладиновци” -Радовиш, денес започна традиционалниот 15 по ред ,,Саем на книги 2024“

Радовиш21 час ago

Пчеларското здружение „Радовишка пчела“ денеска го одбележа 20-ти Мај Светскиот ден на пчелата

Избори 20241 ден ago

На 22 мај, прегласување на седум избирачки места во петтата и шестата изборна единица

Радовиш1 ден ago

Општина Радовиш упатува честитка до ТППЕ по повод 20 -ти Мај, Ден на пожарникарството во Република Македонија

Радовиш1 ден ago

Клубот на млади при ОО на Црвен крст- Радовиш избра ново раководство

Конче2 дена ago

Рудниците Бучим и Боров Дол како дел од акцијата Генералка викенд – 24, денеска ја исчистија околината на езерото Мантово

Радовиш4 дена ago

Општина Радовиш и годинава активно се вклучи во Проектот „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“

Радовиш4 дена ago

15 -ти Саем на книги 2024 во Радовиш, ПОНУДА НА НАЈНОВИ НАСЛОВИ ОД ДВАЕСЕТТИНА ИЗДАВАЧКИ КУЌИ

Македонија4 дена ago

ПАТНИ ТРОШОЦИ ЗА ВАС ПАТНИ ТРОШОЦИ ЗА НАС, реагира Сојуз на Синдикати на Македонија- ССМ

Македонија4 дена ago

Левица: 366 ИЛЈАДИ ЕВРА за патни торшоци за пратениците од коалицијата ДПМНЕ-СДС-ДУИ за една година. Крмов и Апасиев не земаа ниту денар

Македонија4 дена ago

Во рамките на фестивалот „Мајски оперски вечери“ на 23 мај во Националната опера и балет ќе се изведе операта „Тоска“ од Џакомо Пучини

Македонија5 дена ago

Левица: Изборниот систем сите нас не краде – Левица ускратена за најмалку два мандати

Струмица6 дена ago

Пронајдени и одземени марихуана, повеќе засадени стебла од растението канабис кај лице од струмичко село

Македонија6 дена ago

Денеска се празнува Свети Атанасиј Велики, летен

Радовиш7 дена ago

По 20 – ти пат се одржа Меѓународниот фестивал Велигденски средби на Манастирот Свети Ѓеорги во Ораовица

Радовиш7 дена ago

64 -годишна жена физички нападната во атар на село Подареш, радовишко, пријавила во полиција

Радовиш7 дена ago

ОО на Црвен крст од Радовиш за прв пат беше домаќин на Регионален натпревар по прва помош

Василево1 недела ago

Започнаа градежните активности на улица во Пиперево

Македонија1 недела ago

Апасиев: Некои битки мора да ги водиме повеќе од еднаш, за да можеме да победиме

Македонија1 недела ago

Став од Кабинетот на претседателката Силјановска во врска со употребата на името Македонија

Радовиш4 недели ago

Радовишанец извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село

Радовиш2 недели ago

Физичка пресметка на улица во Радовиш, нарушен јавниот ред и мир

Конче2 дена ago

Рудниците Бучим и Боров Дол како дел од акцијата Генералка викенд – 24, денеска ја исчистија околината на езерото Мантово

Радовиш7 дена ago

64 -годишна жена физички нападната во атар на село Подареш, радовишко, пријавила во полиција

Радовиш2 недели ago

СОУ Коста Сусинов од Радовиш, домаќин на најмасовното образовно рандеву МАСУМ

Радовиш4 недели ago

ОУ Никола Карев од Радовиш го одбележа својот патронен празник

Радовиш3 недели ago

ЈАНА и МИМА од Радовиш единствени претставнички од Македонија во финалето на голем ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ПИЈАНО НАТПРЕВАР ВО БАРСЕЛОНА

Македонија1 недела ago

Став од Кабинетот на претседателката Силјановска во врска со употребата на името Македонија

Гевгелија2 недели ago

Во казино во Гевгелија починала жена од Република Грција

Радовиш1 ден ago

Клубот на млади при ОО на Црвен крст- Радовиш избра ново раководство

Радовиш4 дена ago

Општина Радовиш и годинава активно се вклучи во Проектот „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“

Избори 20244 недели ago

Филипче: Денес ги продолжив средбите со граѓаните, јас никогаш не се откажувам

Радовиш3 недели ago

Европскиот караван на СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Радовиш

Василево4 недели ago

Општина Василево обезбеди средства за реконструкција на филтер станицата во Добрашинци

Македонија1 недела ago

ОМД и честита на првата жена Претседател на Македонија и ja поздрави употребата на правилното уставно име на државата

Радовиш3 недели ago

Народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Радовиш, Конче и Срумица

Македонија4 дена ago

Левица: 366 ИЛЈАДИ ЕВРА за патни торшоци за пратениците од коалицијата ДПМНЕ-СДС-ДУИ за една година. Крмов и Апасиев не земаа ниту денар

Радовиш7 дена ago

ОО на Црвен крст од Радовиш за прв пат беше домаќин на Регионален натпревар по прва помош

Македонија4 дена ago

ПАТНИ ТРОШОЦИ ЗА ВАС ПАТНИ ТРОШОЦИ ЗА НАС, реагира Сојуз на Синдикати на Македонија- ССМ

Македонија1 недела ago

Апасиев: Некои битки мора да ги водиме повеќе од еднаш, за да можеме да победиме

Вести Југоисток

Најнови Вести