Connect with us
Свет3 недели ago

Путин и Ердоган денеска имаат важна средба

Струмица3 недели ago

Приведени две лица од Струмица, едниот извадил пиштол, а другиот физички нападнал

Македонија3 недели ago

Македонија утре во Брисел ќе ја одржи првата Меѓувладина конференција со ЕУ, откако вчера беше потпишан протоколот со Бугарија

Конче3 недели ago

Одржана манифестацијата од ,, ОД ЗРНО ДО ПОГАЧА “, во Конче

Радовиш3 недели ago

АПЕЛ до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало, Коџа Баир и од крак од Калузлиска

Гевгелија3 недели ago

Во Гевгелија, одбележана 75-годишнината на ДРУШТВОТО НА ПИСАТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА

Македонија3 недели ago

Од месец јули па до крајот на годината парите од регресот треба да легнат на сметките на вработените

Македонија3 недели ago

МЗШВ: Истекува рок за поднесување аплиции за закуп на земјоделско земјиште за производство на сточна храна и подигнување на долгогодишни насади

Радовиш3 недели ago

ГАЗЕЛИ како единствени претставници на МАКЕДОНИЈА на танцовиот натпревар во Врњачка Бања, се прогласени за најдобар балетски клуб на натпреварот

Гевгелија3 недели ago

Едукативната кампања „Не летај, летувај“ на автопатот „Пријателство“ (делница на подрачје на Гевгелија)

Конче3 недели ago

ЛАГ Плачковица реализира локална иницијатива за партерно уредување на централното подрачје во с.Лубница

Македонија3 недели ago

Претседателот Пендаровски оствари средба со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен

Радовиш3 недели ago

На Европско првенство во Загреб ќе учествуваат тројца борачи од БК Бучим, Радовиш

Радовиш3 месеци ago

Со положување на свежо цвеќе на спомен обележјето во Радовиш, одбележана 119 годишнината од смртта на великанот Гоце Делчев

Радовиш3 месеци ago

Советот ја изгласа Предлог Одлуката за распределба на средства на граѓански здруженија од Општина Радовиш

Радовиш3 месеци ago

Голем број велосипедисти беа дел од спортско еколошката кампања ЗДРАВИ НАВИКИ ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ која беше организирана во Радовиш

Струмица3 месеци ago

Струмица беше домаќин на една од активностите на МВР со кои се одбележува 7 Мај – Денот на македонската полиција

Македонија3 месеци ago

Спасовски за немилиот настан кој се случи на 27 април: Оттогаш ништо не е исто

Радовиш3 месеци ago

Трет ден Велигден, православните христијани го слават Воскресението Христово, најважниот верски празник во православниот календар

Радовиш4 месеци ago

Традиционалната манифестација „Велигденски креации“ и годинава беше организирана во Радовиш

Струмица4 месеци ago

Услугата помош и нега во домот достапна и во Општина Струмица за околу 60 лица

Радовиш4 месеци ago

Здружението на пензионери од општините Радовиш и Конче и годинава ќе додели 80 прехранбени пакети

Струмица4 месеци ago

Општина Струмица започнува со рушење на дивоградбите над новите турски гробишта

Радовиш4 месеци ago

Дискусија околу проектот “Одржлив и инклузивен рамнoмерен региoнален развoј – II фаза“ на седница на Совет за развој на ЈИПР

Радовиш4 месеци ago

Градоначалникот Ристов образложи на седница на Совет како ќе функционира проектот Зонско паркирање

Радовиш4 месеци ago

Штрајкуваат и вработните во основните училишта во Општина Радовиш

Македонија2 дена ago

КЗБ:Нема нови рестриктивни мерки, да се почитуваат мерките кои се на сила

Радовиш2 дена ago

Приведени неколку лица во Полициска станица Радовиш, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка

Македонија2 дена ago

УЈП со најнова информација за корисниците на апликацијата МОЈ ДДВ

Радовиш2 дена ago

,,РАДОВИШАНКИ ЕТНО,, најдобри во автентичен фолклор на Меѓународниот фолклорен фестивал ,,ИЛИНДЕНСКИ ДЕНОВИ,,-Битола 2022

Струмица3 дена ago

СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на 26- годишна жена кој вчера се одалечила од својот дом

Македонија3 дена ago

Од септември 720 образовни асистенти во основните училишта во земјава

Радовиш3 дена ago

ЈП Плаваја, Радовиш: ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ

Македонија4 дена ago

Претседателот Пендаровски по повод 2 август – Европскиот ден на сеќавање за холокаустот врз Ромите

Македонија6 дена ago

Цените на бензините не се менуваат, цената на дизелот се зголемува

Радовиш6 дена ago

Во предвечерието на 2 Август Илинден, положено свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Паркот на младите во Радовиш

Струмица6 дена ago

Во сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди се здобил мотоциклист од Струмичко

Македонија6 дена ago

310 санкционирани возачи на мотоцикли во државата, 25 мотоцикли се одземени

Гевгелија6 дена ago

На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 40 минути

Гевгелија6 дена ago

Едукативна акција „Вози одморен“ на ОСБСП- Гевгелија за спречување на сообраќајни незгоди

Радовиш1 недела ago

Превентивна активност на ПС Радовиш и мото клуб „Џинка“ „Носи кацига вози безбедно, вози одговорно“

Радовиш1 недела ago

Глави, коски и други отпадоци од кланица или од месара, завршиле на улица во Радовиш

Струмица1 недела ago

Get EXITed забавата стигнува во Струмица во септември!

Василево1 недела ago

Советниците од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата со маички „НЕ“, на 12-та Седница на Советот на општина Василево

Радовиш1 недела ago

Поради прекин на електрична енергија, нарушено водоснабдување во Општина Радовиш

Регион1 недела ago

Во Радовиш нови 17 лица позитивни на Ковид, во Струмица 26 лица

Радовиш2 дена ago

Приведени неколку лица во Полициска станица Радовиш, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка

Радовиш3 дена ago

ЈП Плаваја, Радовиш: ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ

Радовиш1 недела ago

Се знае ценовникот за зонското паркирање во Радовиш, советниците го изгласаа на вчерашната седница

Струмица3 дена ago

СВР Струмица презема мерки за пронаоѓање на 26- годишна жена кој вчера се одалечила од својот дом

Радовиш2 недели ago

Од октомври ќе започне изградбата на новиот „Градски Пазар“ во Радовиш, советниците ја поддржаа предлог- одлуката за негово финансирање

Струмица6 дена ago

Во сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди се здобил мотоциклист од Струмичко

Радовиш3 недели ago

Прес- конференција на ВМРО -ДПМНЕ од Радовиш насочена директно кон пратеникот Коле Чаракчиев

Радовиш3 недели ago

АПЕЛ до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало, Коџа Баир и од крак од Калузлиска

Радовиш3 недели ago

На Европско првенство во Загреб ќе учествуваат тројца борачи од БК Бучим, Радовиш

Конче4 недели ago

Општина Конче денеска го одбележа празникот на општината 12-ти Јули Петровден

Радовиш2 дена ago

,,РАДОВИШАНКИ ЕТНО,, најдобри во автентичен фолклор на Меѓународниот фолклорен фестивал ,,ИЛИНДЕНСКИ ДЕНОВИ,,-Битола 2022

Македонија2 недели ago

Три активни пожари во Македонија, пожар имаше и во радовишко кој е ставен под контрола

Струмица3 недели ago

Лишени од слобода две лица, пронајдена марихуана во автомобил

Регион1 недела ago

Во Радовиш нови 17 лица позитивни на Ковид, во Струмица 26 лица

Струмица1 недела ago

Пронајдена дрога, напад на полициски службеник, кражба во црковен храм, стои во билтенот на СВР Струмица

Радовиш2 недели ago

Граѓаните со поделени мислења околу новото сообраќајно уредување на градското шеталиште во Радовиш, од општината смируваат

Радовиш3 недели ago

ГАЗЕЛИ како единствени претставници на МАКЕДОНИЈА на танцовиот натпревар во Врњачка Бања, се прогласени за најдобар балетски клуб на натпреварот

Регион2 недели ago

Расте бројот на Ковид- позитивни и во Радовиш, 13 нови случаи во денешната евиденција, во Струмица 47

Македонија2 дена ago

УЈП со најнова информација за корисниците на апликацијата МОЈ ДДВ

Радовиш1 недела ago

Превентивна активност на ПС Радовиш и мото клуб „Џинка“ „Носи кацига вози безбедно, вози одговорно“

Вести Југоисток

Најнови Вести