Connect with us
Радовиш1 недела ago

Објавен Јавен повик за членство во Локалниот младински совет на Општина Радовиш

Радовиш1 недела ago

Промовирана книгата “Радовишки маабети”, чувар на радовишката традиција

Свет1 недела ago

И покрај зголемениот број на заразени од коронавирусот Грција не размислува да воведе строги мерки

Македонија1 недела ago

Вкупно 92 лица од 330.000 кои се ревакцинирани заболеле по заразување со коронавирусот

Македонија1 недела ago

Денот на Републиката, 2-ри Август, Илинден, е неработен ден за сите граѓани

Економија1 недела ago

Од денеска горивата се продаваат по пониска цена за 1,5 и за 1 денар

Радовиш1 недела ago

Денеска ќе биде извршена промоција на книгата “Радовишки маабети”

Радовиш1 недела ago

Откриена група крадци од Радовиш кои извршиле девет кривични дела

Радовиш1 недела ago

Денеска се одржа конститутивната седница на Локалното собрание на млади на Општина Радовиш

Регион1 недела ago

Објавени се броевите на кои граѓаните од Југоистокот можат да закажат вакцинација во домашни услови

Струмица2 недели ago

Општина Струмица денеска одбележува 9 години од големиот пожар во кој загинаа четворица струмички пожарникари

Македонија2 недели ago

Апасиев: Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам

Македонија2 недели ago

Пресечен меѓународен канал на дрога, уапсени се пет лица од Гевгелија, Валандово и Струга

Радовиш1 месец ago

Паричните средства како подарок за панзионирање, тројцата директори на рудникот Бучим ги донираа на ДЦ Порака во Радовиш

Радовиш1 месец ago

Министерот Бочварски, го означи завршувањето на реконструкцијата на регионалниот пат Радовиш-Плачковица

Струмица1 месец ago

Дрвошанов: Во Струмица според Заев да се биде власт значи само бизнис

Радовиш1 месец ago

Архиерејска литургија на Митрополитот Брегалнички Иларион и Епископ Партениј од манастирот Свети Јован Бигорски, во храм Света Троица во Радовиш

Конче1 месец ago

Изложба на метални скулптури на Миле Стефанов Карсон, инспириран од космосот и Македонија

Конче2 месеци ago

Следната недела се очекуваат 600 илјади вакцини, по што повторно започнува масовната вакцинација

Радовиш2 месеци ago

Во Здравствен дом, Радовиш започна вакцинирањето на граѓани над 67 години со кинеската вакцина Синовак

Македонија2 месеци ago

Православните христијани во петок и сабота ја одбележуваат 3aдушница

Радовиш2 месеци ago

Активно се работи на изградбата на новиот детски парк позади Основниот суд во Радовиш

Радовиш2 месеци ago

Здружението на дијабетичари од Радовиш и Конче започнува со реализација на проект за соодветно складирање на медицинскиот отпад

Радовиш2 месеци ago

ОУ „Кирил и Методиј“ од Ораовица, радовишко успешно ја заврши учебната година, со физичко присуство на сите ученици

Радовиш2 месеци ago

Втор ден уписи во средните училишта во земјава

Радовиш2 месеци ago

Креативна работилница на манастирот Свети Ѓеорги во Ораовица „Младите креатори на нашата иднина“ организирана од здружението на децата бегалци

Македонија5 часа ago

Бројот на новозаболени забрзано расте, денеска 164 нови случаи на Ковид-19

Македонија9 часа ago

Од септември само електронски дневници во училиштата, печатените остануваат во минатото

Македонија11 часа ago

Македонија во портокалова фаза, работодавачите да ги почитуваат мерките за заштита од топлотниот бран

Гевгелија11 часа ago

Синоќа ставен под контрола пожарот кај „Богородица“, гаселе и армиски хелихоптери

Гевгелија1 ден ago

ТППЕ- Гевгелија и ЈПКД „Комуналец“ се справуваат со пожарот на македонско-грчката граница

Конче1 ден ago

Одобрени 18 милиони денари за проектот „Фекална канализација за дел од с.Конче во Општина Конче“

Економија1 ден ago

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, поскапуваат и бензините

Радовиш1 ден ago

Вечерва во општините Радовиш и Конче ќе се изврши последното прскање против комарци за ова лето

Македонија1 ден ago

На одбележувањето на Илинден, Заев од Пелинце, Мицкоски од Ташмаруниште испратија пораки

Македонија1 ден ago

Претседателот Пендаровски на чествување на државниот празник 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Крушево

Македонија1 ден ago

Од денеска стапува на сила целосната забрана за движење во шума

Македонија1 ден ago

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Радовиш5 дена ago

Кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, за „компјутерска измама“ на фирма од Радовиш

Дојран5 дена ago

За продолжениот викенд се бара место повеќе во Дојран, да се биде дел од „Мандра“ Фестивалот

Радовиш5 дена ago

Општина Радовиш ќе го гради локалниот пат покрај Радовишка река до градскиот водовод, одобрени се 23 милиони денари

Радовиш5 дена ago

За спроведување на пописот во Општина Радовиш потребни се 66 попишувачи и 7 реонски инструктори

Македонија5 дена ago

Денеска се празнува Огнена Марија

Гевгелија5 дена ago

88 реонски попишувачи и 9 реонски инструктори ќе бидат примени за Пописен реон кој ги опфаќа Гевгелија и Дојран

Регион5 дена ago

Трето прскање против возрасни комарци по земјен пат во општините во Југоисточниот регион

Македонија6 дена ago

Усвоена Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ со која Македонија конечно има државен документ со кој се определуваат границите за преговори со Бугарија

Радовиш1 недела ago

Откриена група крадци од Радовиш кои извршиле девет кривични дела

Радовиш3 недели ago

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за село Воиславци

Македонија3 недели ago

Првиот ден на Курбан Бајрам, неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед

Конче3 недели ago

Пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва во Општина Конче

Радовиш3 недели ago

Предизвикан пожар во нива посадена со јачмен во Ињево

Радовиш4 недели ago

„Женска акција“ одржа неколку фокус групи со жени од општините Радовиш и Конче

Регион3 недели ago

Потврдени половина од актуелните градоначалници од Југоистокот, за кандидати за втор мандат

Радовиш3 недели ago

Жителите од село Ињево, радовишко, со средства од донации го градат локалниот пат до манастирот ,,Свети Арахангел Михаил“

Радовиш5 дена ago

Кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, за „компјутерска измама“ на фирма од Радовиш

Конче3 недели ago

Општина Конче го одбележа празникот на општината 12 -ти Јули, Петровден

Радовиш3 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол доделија две вредни донации, за две јавни институции во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Денеска се одржа конститутивната седница на Локалното собрание на млади на Општина Радовиш

Македонија1 ден ago

Од денеска стапува на сила целосната забрана за движење во шума

Радовиш2 недели ago

Во предизвикан пожар делумно изгореле викенд куќа и помошен објект во близина на река Сушица во Радовиш

Радовиш2 недели ago

Чаракчиев: И покрај пандемијата со Ковид – 19, Владата во изминатиот период инвестираше најмногу во здравството

Гевгелија2 недели ago

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Македонија2 недели ago

Пресечен меѓународен канал на дрога, уапсени се пет лица од Гевгелија, Валандово и Струга

Струмица3 недели ago

Зошто сеуште луѓето се тепаат меѓусебе? Тепачки на улица и на нива во струмичко

Радовиш2 недели ago

Известување до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало и околу „Полигонот“ од ЈП Плаваја Радовиш

Радовиш2 недели ago

Обновен е коловозот кај с.Покрајчево од мостот на Радовишка река кон регионалниот пат

Вести Југоисток

Најнови Вести