Connect with us
Радовиш1 недела ago

Со парада низ градот ТППЕ од Радовиш утре ќе го одбележи 20-ти мај, Денот на пожарникарството

Технологија1 недела ago

CRDi Common Rail: Компоненти, принцип на работа, предности и недостатоци!

Технологија1 недела ago

Кинеските автомобили ја освојуваат Германија!

Uncategorized1 недела ago

6-та Поетска манифестација за деца и млади „Пролет на сребрените соништа“ се одржува во Радовиш

Радовиш2 недели ago

Граѓаните да достават е-маил за електронска достава на решенија, остануваат и хертиените

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш објавува Јавен оглас за работно ангажирање на лица кои ќе вршат достава на решенија за данок на имот

Македонија2 недели ago

30 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, преглед на ученици во близина на училишта

Здравје2 недели ago

Обидете се да ја ублажите главоболката на ПРИРОДЕН НАЧИН: Овие намирници можат да ви помогнат во тоа!

Радовиш2 недели ago

Три освоени медали на младите борачи од „Бучим-Радовиш“ на Балканско првенство во Грција

Македонија2 недели ago

ССС: Неразумна е изјавата на министерот дека ако сега се зголемат платите на работниците ќе има импликации на инфлацијата

Македонија2 недели ago

Бесими: Платите на вработените во јавниот сектор ќе растат системски, преку утврдена методологија за диманика на раст

Радовиш2 недели ago

Денеска се празнува свети Атанасиј Велики- летен, празник на црковниот храм во Ораовица

Радовиш2 недели ago

Радовишанец пријавил во полиција дека исчезнала неговата малолетна ќерка

Радовиш2 месеци ago

Oдбележан 21 март -Денот на пролетта и Светскиот ден на поезијата во ООУ „Крсте Петков Мисирков“ во Радовиш

Радовиш2 месеци ago

Поетско читање беше организирано во ОУ „Орце Николов“ во Ињево, со поетесата Сузана Мицева

Радовиш2 месеци ago

Економски дипломатски караван денеска во Радовиш, составен од амбасадори и конзули

Радовиш2 месеци ago

Забавен детски парк со современи реквизити, изграден во село Аликоч, донација од рудниците Бучим и Боров Дол

Радовиш3 месеци ago

Во Радовиш, изложба на цртежи од ученици кои завршија основен прв курс по ликовно образование

Радовиш3 месеци ago

Симулациска вежба при пожар, рушевини и евакуација на лица од ООУ „Никола Карев“ во Радовиш

Радовиш3 месеци ago

Реконструирана спортската сала во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за прв пат од изградбата на училиштето

Радовиш3 месеци ago

Нов МАКОМ Супер Маркет во Радовиш, МАКОМ започнува нова приказна во градот

Радовиш3 месеци ago

Ученици од СОУ “Коста Сусинов”- Радовиш, учествуваа во работилница на тема медиумска писменост, како дел од проектот BRAVE (ХРАБРИ)

Радовиш3 месеци ago

Едукативна работилница од музичко-фолклорен карактер се одржа во Злеово, да се негуваат изворните инструменти

Радовиш3 месеци ago

На седница на Совет на Општина Радовиш донесени околу 50-тина предлог одлуки

Македонија3 месеци ago

Одбележување на 19-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членови на делегацијата

Радовиш3 месеци ago

Формиран локален Совет за женско претприемништво во Општина Радовиш

Радовиш2 дена ago

Нов управител застанува на чело на двата рудника Бучим и Боров Дол од Радовиш

Земјоделие2 дена ago

МЗШВ: Мерката за авионско засејувања на облаците, оваа година сепак нема да продолжи

Радовиш2 дена ago

ОТВОРЕН ДЕН во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за 9-тоодделенците, идни средношколци

Радовиш2 дена ago

Од понеделник „САЕМ НА КНИГИ 2023“ во библиотеката во Радовиш

Струмица2 дена ago

Приведени три лица, затекнати при пустошење на шума

Спорт2 дена ago

Мурињо отворено: Тотенхем е единствениот поранешен клуб за кој не сум приврзан

Здравје2 дена ago

11 намирници богати со ЦИНК: Минерал важен за оптимално функционирање на организмот

Василево2 дена ago

Во недела ќе се одржи планинарскиот марш „По патеките на Мис Стон“

Радовиш2 дена ago

Општина Радовиш продолжува со активностите од проектот „ЗЕЛЕНА ТОПЛИНА“

Спорт2 дена ago

Неколку основни информации за гумите за мотоцикли!

Радовиш3 дена ago

Советот на Општина Радовиш одржа итна седница

Радовиш3 дена ago

Општина Радовиш додели признанија на најдобрите просветни работници, на денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Технологија3 дена ago

NOKIA го менува логото, како дел од ребрендирањето на компанијата!

Технологија3 дена ago

NETFLIX ќе го прекине споделувањето на лозинка до јули 2023 година!

Здравје3 дена ago

Намалете тежина со помош на пешачење. Обрнете внимание на три важни правила!

Здравје3 дена ago

ИНДИСКИОТ орев е еден од најдобрите пријатели на нашето тело! Ова се неговите предности.

Здравје3 дена ago

Природно, евтино и делува: Направете свој спреј против комарци!

Свет3 дена ago

Трикови на германските работодавачи: Теоретски, платата е добра, но практиката покажува поинаку!

Босилово5 дена ago

Мостот кој се наоѓа во атарот на селото Секирник Општина Босилово кој е видливо оштетен не е безбеден

Радовиш5 дена ago

Награда за иновативен проект „Електричен велосипед“ доби тимот од ученици од СОУ „Коста Сусинов“ од Радовиш

Радовиш2 недели ago

Радовишанец пријавил во полиција дека исчезнала неговата малолетна ќерка

Радовиш2 дена ago

Нов управител застанува на чело на двата рудника Бучим и Боров Дол од Радовиш

Радовиш3 недели ago

Пријава за физички напад во село Тополница

Радовиш6 дена ago

Пронајдени тројцата мотоциклисти, кои на Плачковица се оддалечиле од групата

Радовиш6 дена ago

Инспекциите на терен, медицински отпад фрлен во планинскиот предел помеѓу селата Ињево и Дедино

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш објавува Јавен оглас за работно ангажирање на лица кои ќе вршат достава на решенија за данок на имот

Радовиш3 дена ago

Општина Радовиш додели признанија на најдобрите просветни работници, на денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Радовиш3 недели ago

Во Радовиш, Меморијален турнир во мал фудбал и положено свежо цвеќе во чест на загинатите херои во конфликтот 2001

Струмица3 недели ago

Пронајдени малолетничките од струмичко што беа пријавени дека се изгубиле на екскурзија во Скопје

Радовиш5 дена ago

Награда за иновативен проект „Електричен велосипед“ доби тимот од ученици од СОУ „Коста Сусинов“ од Радовиш

Струмица2 дена ago

Приведени три лица, затекнати при пустошење на шума

Радовиш2 дена ago

ОТВОРЕН ДЕН во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за 9-тоодделенците, идни средношколци

Радовиш3 недели ago

Решен проблемот со јавното осветлување во ромските маала во Општина Радовиш, поставени се околу 50 соларни светилки

Радовиш3 недели ago

Утре меморијален турнир во мал фудбал „НАШИ ВЕЧНИ ХЕРОИ“ во чест на тројцата загинати бранители од радовишко

Uncategorized1 недела ago

6-та Поетска манифестација за деца и млади „Пролет на сребрените соништа“ се одржува во Радовиш

Радовиш4 недели ago

Наставниците и учениците од ООУ „Крсте Петков Мисирков“ со велосипеди на пролетен ден, промовирајќи го возењето велосипед како здрава навика

Македонија3 недели ago

Јавен повик за инвестиции за модернизација на земјоделски стопанства

Радовиш2 недели ago

Граѓаните да достават е-маил за електронска достава на решенија, остануваат и хертиените

Радовиш4 недели ago

Финализирана локалната акција за поставување на јавно осветлување со соларно напојување во ромските маала во Радовиш

Радовиш3 недели ago

Со положување на свежо цвеќе, во Радовиш одбележан Денот на победата над фашизмот и Денoт на Европа 9 Мај

Вести Југоисток

Најнови Вести