Connect with us
Радовиш3 години ago

Јана Јованова е помеѓу победниците на натпревар во Русија и доби официјална покана за настап во престижната „КАРНЕГИ ХОЛ“ во Њујорк

Македонија3 години ago

Заев најави дека е можно учебната година да започне на 1 октомври

Македонија3 години ago

Претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев ја претстави новата Влада пред Собрание

Гевгелија3 години ago

Поради удар на гром, прекинато водоснабдување во Негорци

Македонија3 години ago

Кој се новите министри во предлог – составот на новата влада која денеска ќе ја предложи Заев

Македонија3 години ago

Левица: Пратениците на Левица нема да учествуваат во шверцувањето нови пратеници

Економија3 години ago

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на августовските пензии

Македонија3 години ago

Средношколците на состанок на Комисијата за заразни болести

Гевгелија3 години ago

За еден час во Гевгелија наврнале 28 литри дожд на метар квадратен

Свет3 години ago

Видео од кое секој може да извлече поука

Струмица3 години ago

СВР Струмица продолжува со контроли во угостителските објекти

Македонија3 години ago

Какво време најавуваат метеоролозите за денеска

Македонија3 години ago

Вељаноски: 5 потпретседатели на 120 пратеници е премногу, Велика Британија – 650 пратеници-3 потпретседатели

Регион21 час ago

Денеска во Струмица, превентивни активности во рамки на кампањата „МВР за граѓаните – заедница, доверба и одговорност“

Радовиш22 часа ago

Улицата „Видое Смилевски Бато“ во Радовиш, конечно е асфалтирана, 25-годишен проблем на граѓаните

Радовиш23 часа ago

Вчера во СРЦ „25 Мај“ се одиграа полуфинални дуели во машка категорија од одбојкарскиот куп на Македонија

Македонија1 ден ago

Апликацијата МОЈДДВ е прилагодена на повисокиот лимит по корисник

Здравје1 ден ago

Направете напиток за чистење на телото од токсини и паразити!

Радовиш2 дена ago

Тренчевска оствари средба со жени во Радовиш од различна етничка припадност

Македонија2 дена ago

Претседателот Пендаровски го потпиша Указот за новиот Закон за амнестија за казнетите во корона периодот

Македонија2 дена ago

ИНТЕГРА застанува против донесувањето на Предлог – Законот за родова еднаквост

Радовиш2 дена ago

Министерката за труд и социјална политика Тренчевска оствари средба со пензионери во Радовиш

Струмица3 дена ago

Приведени две лица од струмичко, пронајдени и одземени три моторни возила и други предмети

Струмица3 дена ago

Британскиот амбасадор Метју Лосон во посета на Општина Струмица, поводот беше тригодишно искуство на „Шелтер центар“ за жени и деца

Македонија3 дена ago

Владата ги замрзна цените и на оризот и јајцата, се размислува за овошјето и зеленчукот

Здравје3 дена ago

Храна што не треба да ја јадете за појадок: може да предизвика мачнини!

Радовиш3 дена ago

Радовиш домаќин на Завршен турнир во одбојка, кој ќе започне од утре во СРЦ „25-ти Мај“

Свет3 дена ago

Ова се неколку правила за ПРОЛЕТНА НЕГА на затворени растенија!

Македонија4 дена ago

ЦУ: Рекордна заплена на златен накит, со проценета вредност од 2,3 милиони евра

Радовиш4 дена ago

Oдбележан 21 март -Денот на пролетта и Светскиот ден на поезијата во ООУ „Крсте Петков Мисирков“ во Радовиш

Василево4 дена ago

Денот на пролетта одбележан во општина Василево

Радовиш4 дена ago

Поетско читање беше организирано во ОУ „Орце Николов“ во Ињево, со поетесата Сузана Мицева

Свет4 дена ago

Неколку трикови за преживување на долгите летови!

Радовиш2 недели ago

Во хуманата мисија за помош на малата Марија од Ораовица, радовишко, се вклучува и Женска акција од Радовиш

Радовиш4 недели ago

1-ва награда на струмичкиот карневал за Газели од Радовиш со „Волшебникот од ОЗ“ за групна маска над 50 и повеќе лица

Радовиш5 дена ago

Повреден мотоциклист кај Раклиш, радовишко

Радовиш1 недела ago

Предизвикан пожар на паркинг простор на улица „Индустриска“ во Радовиш, интервенирала ТППЕ

Радовиш2 недели ago

Подружница Плачковица-Радовиш, започна со склучување договори за огревно дрво, граѓаните чекаа во редици

Струмица3 недели ago

Починало 72-годишно лице во несреќа кога се превртел трактор на нива

Радовиш4 недели ago

Започна изградбата на локалниот пат – обиколница, која ги поврзува улиците Плачковица и Калаузлиска во Радовиш

Радовиш3 недели ago

Нов МАКОМ Супер Маркет во Радовиш, МАКОМ започнува нова приказна во градот

Регион2 недели ago

Вчера во Радовиш полициските службеници преку делење на летоци и цвеќе на жените возачи им го честитаа празникот

Радовиш2 недели ago

И денеска гужва пред Национални шуми, Подружница Плачковица

Радовиш3 недели ago

Ученици од СОУ “Коста Сусинов”- Радовиш, учествуваа во работилница на тема медиумска писменост, како дел од проектот BRAVE (ХРАБРИ)

Македонија4 дена ago

ЦУ: Рекордна заплена на златен накит, со проценета вредност од 2,3 милиони евра

Радовиш3 недели ago

Реконструирана спортската сала во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за прв пат од изградбата на училиштето

Конче3 недели ago

Изгоре дел од кровната конструкција на куќа во Конче, при предизвикан пожар

Радовиш4 недели ago

По пауза од неколку години денеска во ООУ ” Крсте Петков Мисирков”-Радовиш, ќе се одржи т.н ” отворена родителска средба”

Струмица4 недели ago

Околу 1.100 луѓе под маски во интернационалната карневалска поворка на Струмичкиот карневал

Конче1 недела ago

Општина Конче утринава, во зимска идила

Струмица1 недела ago

Претрес во Струмица, пронајдени повеќе видови дрога, приведен дилер

Регион4 недели ago

ТЕРМО ХАОС РАДОВИШ

Конче1 недела ago

Се наближува одбележувањето на 100 – годишнината од масакрот во село Гарван, Општина Конче

Вести Југоисток

Најнови Вести