Connect with us
Реклама
Гевгелија2 months пред

Советот одлучи, НЕ – за производството на палети од увозен отпад и истражување на металични минерални суровини

Земјоделие2 months пред

Лозарите ќе добијат дополнителна субвенција од 2 денари за килограм предадено грозје

Гевгелија2 months пред

Тридневната манифестација насловена како „Фестивал на локална храна и вино 2019“ се одржа во Гевгелија

Конче2 months пред

Се гради првата спортска сала во општина Конче

Радовиш2 months пред

Одржана работилница во рамките на проектот „Програма за подршка на општините 2020-ЕУ ИПА“ во Општина Радовиш

Економија2 months пред

Зголемување на пензиите на почетокот на 2020 година согласно растот на економијата

Радовиш3 months пред

Претходниот месец инвестирани преку 37 милиони денари за изградба на пат и улици во Општина Радовиш

Василево3 months пред

Започна изградба на улица во Нова Маала, улица која при дождови се раскалува и е тешкопроодна

Македонија3 months пред

Буџетот за наредната година ќе изнесува 3,615 милијарди евра, а во фокусот ќе биде човечкиот капитал

Радовиш3 months пред

Градоначалникот Конзулов во посета на Турција: Договорена соработка и финансиска помош од Светската унија на турски општини

Македонија52 mins пред

Превентивни мерки против корона вирусот и на аеродромот во Скопје

Струмица1 hour пред

Избран најдобриот спортист на Струмица за минатата година

Спорт2 hours пред

Светската спортска јавност погодена од веста за загубата на Коби Брајант

Радовиш2 hours пред

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, викендот се сретна со младите од СДММ Радовиш

Радовиш3 days пред

Градоначалникот Конзулов изврши прием на среќните момчиња кои го фатија светиот крст секој во своето насeлено место

Струмица3 days пред

Прегазени двајца пешаци во Струмица, возачот избегал

Босилово3 days пред

Наскоро нова детска градинка и во општина Босилово

Гевгелија3 days пред

По 12 години вратена и проширена надлежноста на Основниот суд во Гевгелија

Македонија3 days пред

Пендаровски учествуваше на Меѓународниот форум „Сеќавање на Холокаустот и борба против Антисемитизмот“

Македонија4 days пред

1.100 случаи со заболувања на грип, оваа недела

Радовиш4 days пред

Четврта година по ред стипендија Солвеј, за беплатен курс по англиски јазик за талентирани ученици

Економија4 days пред

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во ноември 2019 година, изнесува 25 787 денари

Радовиш5 days пред

Дрвокрадците го нарушуваат планското стопанисување со огревно дрво, на планината Плачковица

Гевгелија5 days пред

Обезбедени услови за непречено движење на возилата до Времената депонија во Гевгелија

Босилово5 days пред

Марија Брзакова од Босилово веќе три дена е исчезната, ја бара и полицијата

Македонија5 days пред

Поништена одлуката за разрешување на директорите на центрите за социјална заштита во Штип, Битола, Пробиштип, Валандово, Прилеп и Радовиш

Македонија5 days пред

Владата повторно ќе отпишува долгови на јавните претпријатија

Македонија6 days пред

Од 1 март дополнителни 7 000 денари за сите припадници на Армијата

Регион6 days пред

Засилени контроли во кафулињата, дискотеките и ноќните барови во кои се позабележително е присуството на младите

Конче6 days пред

Изградбата на првата спортска сала во Конче е во напредна фаза

Радовиш1 week пред

Радовишанец пријавил дека бил физички нападнат на бензиска пумпа

Радовиш4 weeks пред

Физичка пресметка помеѓу две лица во казино во Радовиш

Радовиш7 days пред

Од први Февруари во ЈЗУ Здравствен дом Радовиш, здравствените работници ќе може да полагаат стручни испити

Радовиш3 weeks пред

Меѓусебна пресметка помеѓу четири лица од 21 до 29 години од Општина Радовиш

Радовиш2 weeks пред

Прес конференција на ОО на СДСМ од Радовиш

Гевгелија2 weeks пред

Градоначалникот Поцков го посети првото новороденче во Општина Гевгелија во 2020 година

Радовиш7 days пред

Прес конференција на ОО на СДСМ од Радовиш околу покачувањето на платите на наставниот кадар

Радовиш2 weeks пред

Радовиш ги започна подготовките за одбележување на празникот Богојавление – Водици

Радовиш4 weeks пред

Новогодишен огномет на плоштадот во Радовиш

Македонија3 weeks пред

Димковски: Околу 80 отсто од откупот на тутун е завршен, постигната највисока просечна откупна цена во последните шест години

Босилово5 days пред

Марија Брзакова од Босилово веќе три дена е исчезната, ја бара и полицијата

Конче1 week пред

Општина Конче ќе ја добие првата градинка, со современи услови за прифаќање и престој на дечињата

Радовиш4 weeks пред

Буџетот на Општина Радовиш за наредната година е развоен и е во износ од околу 630 милиони денари

Радовиш2 weeks пред

Реализиран уште еден предизвик за алпинистот Мајсторски, искачување по замрзнати водопади

Радовиш4 weeks пред

Традиционална новогодишна посета на Здравствениот Дом, од страна на градоначалникот на Општина Радовиш

Радовиш7 days пред

Скромни подароци за најмалите членови на Здружението на дијабетичари од Радовиш

Конче2 weeks пред

Димковски на средба со тутунопроизводителите во Конче, целокупното производство на тутун ќе биде откупено

Дојран2 weeks пред

Активно се работи на рехабилитација на регионалниот пат помеѓу Нов Дојран и Стар Дојран

Радовиш2 weeks пред

Стартува сезоната за склучување на нови договори за набавка на огревно дрво за новата грејна сезона

Струмица3 days пред

Прегазени двајца пешаци во Струмица, возачот избегал

Најнови Вести