Connect with us
Advertisement
Гевгелија1 month ago

Скопјанец се обидел да прошверцува над 200 мигранти

Македонија1 month ago

Филипче: На денот на изборите ќе биде сосема безбедно да се гласа

Радовиш1 month ago

За сите љубители на книгата, започна со работа Општинска народна библиотека „Браќа Миладиновци“ во Радовиш

Здравје1 month ago

Филипче: Кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот

Економија1 month ago

Од денеска незначителни промени на цените на горивата кои важат од синоќа на полноќ

Избори 20201 month ago

Продолжува предизборната кампања, партиите имаат уште шест дена да се претставуваат пред граѓаните

Економија1 month ago

Работодавачите во медиумите можат да аплицираат за субвенционирање на придонесите на платите на вработените

Радовиш1 month ago

Избрани најталентираните ученици корисници на стипендијата Солвеј, преку рудникот Бучим

Избори 20201 month ago

Мираковска пред пензионарите во Радовиш: Планираме да ја покачиме минималната пензија

Здравје1 month ago

За 24 часа 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи

Радовиш7 months ago

Стартува сезоната за склучување на нови договори за набавка на огревно дрво за новата грејна сезона

Радовиш7 months ago

Денеска православната црква празнува два празника Обрезание Христово и Свети Василиј Велики или Василица

Радовиш7 months ago

Прес конференција на ОО на СДСМ од Радовиш

Струмица7 months ago

Првиот инфо ден во Струмица за користење на финансиски средства од ИПАРД Програмата 2014-2020

Босилово7 months ago

Дополнителниот технички министер за земјоделие Цветан Трипуновски ги посети земјоделците од струмичкиот регион

Македонија7 months ago

Православните христијани на 14 јануари, го одбележуваат денот на свети Василиј Велики во народот познат и како Василица

Македонија7 months ago

Димковски: Околу 80 отсто од откупот на тутун е завршен, постигната највисока просечна откупна цена во последните шест години

Василево7 months ago

Со убава желба и позитивна мисла да зачекориме во новата 2020 година, рече градоначалникот Јаневски

Струмица7 months ago

Новогодишно обраќање на градоначалникот на Општина Струмица Коста Јаневски

Босилово7 months ago

Новогодишно обраќање на градоначалникот Зоран Зимбаков

Струмица13 hours ago

Општина Струмица одбележа 69 години од убиството на петте струмички студенти

Гевгелија14 hours ago

Гевгелија планира изградба на улица од мостот на Сува река до македонско-грчката граница

Здравје16 hours ago

Крводарителска акција на ООЦК Радовиш

Економија16 hours ago

АД „Пошта“ не може да обезбеди финансиски услуги поради укинување на дозволата за работа на „Еуростандард“ банка

Здравје17 hours ago

Во Радовиш оздравени двајца пациенти од Ковид-19, остануваат уште девет активни случаи

Македонија17 hours ago

Претседателот Пендаровски го врачи мандатот за состав на Влада

Свет17 hours ago

Италија стравува од повторно разгорување на заразата со корона вирусот и зголемување на бројот

Македонија17 hours ago

За време на викендот нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Свет18 hours ago

СЗО го поздравува истражувањето и развојот на руската вкцина

Македонија19 hours ago

Влез во Грција преку „Евзони“ од понеделник со нов протокол

Македонија19 hours ago

Регистрирани се 464 прекршоци во државата за 24 часа, за неносење заштитна маска

Економија19 hours ago

Фонд за осигурување на депозити соопштува дека сите депонентите во „Еуростандард банка“ ќе бидат обесштетени

Македонија19 hours ago

Деветнаесет години од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор

Македонија20 hours ago

Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип, успешен пример за премин од физичко во учење на далечина

Здравје2 days ago

Регистрирани 139 нови случаи на Ковид-19, две лица се од Струмица

Економија2 days ago

ССМ: 3.300 млади луѓе под 29 години останале без работа од почетокот на кризата

Спорт2 days ago

Плачковица ќе биде домакин на Тиквеш во првото коло од Втората лига – Исток

Свет2 days ago

Околу 20 држави во светот заинтересирани за вакцината произведена во Русија

Македонија2 days ago

Јанушев: Лично како пратеник нема да користам патни трошоци

Македонија2 days ago

Уште два дена остануваат за постигнување согласност за состав на нова Влада

Радовиш1 week ago

Притворено лице од радовишко, извршило обљуба врз својата баба

znak-policija
Радовиш4 weeks ago

Радовишанец загина во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Штип-Кочани

Радовиш2 weeks ago

Исчезна 29 годишна жена од с. Дедино

Регион4 days ago

Шестмина радовишани заработија кривични пријави за фалсификување исправи

Радовиш3 weeks ago

Уапсено лицето од радовишко барано со потерница

Македонија4 weeks ago

Штитеници од дом за стари лица во Радовиш позитивни на Ковид-19

Здравје4 weeks ago

241 нов случај на Ковид – 19, нови случаи и во Радовиш, Гевгелија и Струмица, во Штип рекордни 60 заразени

Радовиш3 weeks ago

Во Радовиш уште еден нов позитивен пациент на Ковид-19

Струмица3 weeks ago

Тешко повредена мaлолетничка откако со автомобил излетала од патот

Радовиш4 weeks ago

Општина Радовиш утре нема да работи, од понеделник дополнитeлно ќе се донесува одлука

Регион4 days ago

Тешко повреден тракторист откако со тракторот паднал во дол

Радовиш3 weeks ago

Регистрирани пет лица во Радовиш за неносење лична заштита

Македонија3 days ago

Два нови случаи на Ковид-19 во Радовиш, според вчерашниот извештај на Министерството за здравство

Избори 20204 weeks ago

Двајцата кандидати за пратеници од Радовиш од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, влегуваат во групата од по десет пратеници во 4 ИЕ, кој се останатите од Југоистокот

Радовиш1 week ago

Општина Радовиш и понатаму останува без градежен инспектор, кој ќе го контролира градежниот сектор?

Економија3 weeks ago

Од ноќеска на полноќ, незначително намалување на цените на горивата

Здравје3 weeks ago

123 нови случаи на ковид-19, денеска Радовиш без нов случај, во Штип нови -18

Радовиш3 weeks ago

Завршува проектот за изградбата на 17 улици во шест села во Радовиш

Здравје2 weeks ago

1325 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи на ковид-19, во Штип 17 нови случаи

Македонија4 weeks ago

За 24 часа 94 нови случаи на Ковид-19, регистрирани 42 оздравени лица

Вести Југоисток

Најнови Вести