Connect with us
Македонија4 months ago

МТСП: Отсуството од работа ќе се докажува со потврда од градинка или училиште

Македонија4 months ago

На полноќ завршува увидот во Избирачкиот список

Радовиш4 months ago

ЈП Плаваја, Радовиш со мерки за превенција од корона вирус

Струмица4 months ago

Исчезна момче во Струмичко, полицијата е во потрага

Политика4 months ago

Здравко Трајанов од Радовиш кандидат за пратеник во ИЕ 4

Македонија4 months ago

Се прекинува воспитно-образовниот процес во детските градинки, основното, средното и високото образование

Струмица4 months ago

Група мигранти пронајдени во возило во струмичко, возачот избегал

Македонија4 months ago

Сите вработени во Клиниката за дерматовенерологија во 14-дневна домашна изолација

Спорт4 months ago

Одиграни 9-то и 10-то коло од Супер Лигата во пинг понг

Радовиш4 months ago

Коле Чаракчиев од Радовиш кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата, од општините Радовиш и Конче

Радовиш4 months ago

ООЦК Радовиш оддржува крводарителска акција

Радовиш4 months ago

РК „Радовиш“ со убедлива победа против РК „Работнички“

Македонија4 months ago

Од вчера авиокомпанијата Wizz Air ги суспендираше сите летови со ризичните региони во Северна Италија

Радовиш3 mins ago

Избрани најталентираните ученици корисници на стипендијата Солвеј, преку рудникот Бучим

Избори 202030 mins ago

Мираковска пред пензионарите во Радовиш: Планираме да ја покачиме минималната пензија

Здравје42 mins ago

За 24 часа 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи

Избори 20205 hours ago

Левица отвори канцеларија во Гевгелија

Избори 20206 hours ago

Глас за Македонија реагира на дискриминирачкиот однос на медиумите кон помалите политички партии

Избори 20206 hours ago

Македонски концепт за реформите во образовниот систем

Избори 20202 days ago

Двајцата кандидати за пратеници од Радовиш, Чаракчиев и Трајанов и денеска со предизборни активности

Избори 20202 days ago

Чулев: МВР има капацитети да спроведе мирни фер и демократски избори

Радовиш2 days ago

Санирани пешачките патеки на 4 мостови во Радовиш, изградени се и пристапни рампи за инвалидизирани лица

Македонија3 days ago

Се уште висок број на заболени од Ковид – 19, 7 починати лица

Радовиш3 days ago

Рудникот Бучим континуирано ќе работи се до отпочнување со работа на Боров Дол

Избори 20203 days ago

Кандидатот за пратеник од Радовиш од ВМРО-ДПМНЕ и координаторот на советничка група одржаа прес-конференција

Избори 20203 days ago

Костадинов на маратонски брифинг со новинарите од Југоистокот

Струмица3 days ago

Опожарени неколку складирани возила на пункт за старо железо во Струмица

Гевгелија3 days ago

Гевгеличанка уапсена поради прекршување на самоизолација

Економија3 days ago

МТСП: Исплата на правата од социјална и детска заштита од денес за корисниците со картички, на шалтерите на банките од понеделник

Македонија3 days ago

Новинарите и медиумските работници стравуваат од вирусот, но и од губење на работата

Здравје4 days ago

173 нови случаи на Ковид-19, 4 нови случаи во јогоисточниот регион, 15 починати лица

Избори 20204 days ago

Николовски од Радовиш, за производството и откупот на тутунот како основна земјоделска дејност во регионот

Економија4 days ago

УЈП во август ќе им исплаќа поврат на ДДВ на купувачите

Радовиш3 weeks ago

Тепачка помеѓу 10 Радовишани пред судот во Радовиш

Радовиш3 weeks ago

Пијан радовишанец уапсен од страна на полицијата

Радовиш3 weeks ago

Верче Андонова, ученик на генерацијата во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш

Радовиш4 weeks ago

По 500 евра казна заработија 10 Радовишани за прекршување на полицискиот час

Радовиш2 weeks ago

Откриен нов случај на дрвокрадство во Општина Радовиш, интервенирала и полицијата за да не побегне дрвокрадецот

Гевгелија2 weeks ago

Побегнал пациент од дворот на Невропсихијатриска болница Негорци

Струмица4 weeks ago

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА РАДОВИШ КАЈ ВАСИЛЕВО

Радовиш4 days ago

Автомобил удрил во пешаци на булеварот Александар Македонски, повредено е 10 годишно девојче

Избори 20206 days ago

Заев денеска во посета на Радовиш: Повеќе инвестиции и нови работни места нудима во новата порграма

Радовиш1 week ago

Како се движеа цените на денешниот пазарен ден во Радовиш

Радовиш1 week ago

Во близина на Радовиш пронајдени 17 мигранти од страна на полицијата

Струмица2 weeks ago

17 – годишник паднал од велосипед и се здобил со тешки телесни повреди

Избори 20203 days ago

Кандидатот за пратеник од Радовиш од ВМРО-ДПМНЕ и координаторот на советничка група одржаа прес-конференција

Радовиш3 days ago

Рудникот Бучим континуирано ќе работи се до отпочнување со работа на Боров Дол

Валандово3 weeks ago

СВР Струмица поднесоа 77 кривични пријави, меѓу нив има и за 14 радовишани

znak-policija
Струмица6 days ago

Две деца ги изгубија животите и едно девојче е повредено во две несреќи во струмичко

Избори 20201 week ago

Трајанов во разговор со граѓаните во центарот на Радовиш ја промовира програмата

Избори 20201 week ago

Трипуновски од Покрајчево: Доаѓаат подобрите времиња за македонскиот аграр

Радовиш4 weeks ago

Сите вработени во детската градинка „Ацо Караманов“ од Радовиш се негативни на Ковид-19

Радовиш2 weeks ago

Експресниот пат Штип-Радовиш нема да биде во прекин

Вести Југоисток

Најнови Вести