Connect with us
Македонија2 години ago

Македонски концепт ја стартува кампањата од пред просториите на канцеларијата на Европската унија во државата

Македонија2 години ago

Левица ја започна својата кампања под официјалниот слоган : Државата за народот – Левица во парламент!

Македонија2 години ago

Казнети се 643 лица за неносење маска

Радовиш2 години ago

Експресниот пат Штип-Радовиш нема да биде во прекин

Радовиш2 години ago

Откриен нов случај на дрвокрадство во Општина Радовиш, интервенирала и полицијата за да не побегне дрвокрадецот

Гевгелија2 години ago

Побегнал пациент од дворот на Невропсихијатриска болница Негорци

Здравје2 години ago

Осум пациенти починале а потврдени се 136 нови случаи на Ковид – 19

Македонија2 години ago

Обезбедени 31 единица конвалесцентна плазма за третман на 31 пациент со ковид-19

Македонија2 години ago

Предвремено исплаќање на јунските пензии и во четири групи

Македонија2 години ago

Спасовски: Процесот на гласање не ги изложува гласачите на ризик, доколку ги почитуваат мерките

Македонија2 години ago

Од петок влез во Македонија без ПЦР тест и домашна изолација

Регион2 години ago

14 радовишани ќе бидат казнети заради не почитување на мерката за носење заштита на лице

Македонија2 години ago

Пендаровски: Сите учесници во изборниот процес да придонесат овие избори да бидат фер, слободни и демократски

Радовиш24 минути ago

Расчистено разбојништво во Радовиш, наместо пари од казино украле коверти со исплатени тикети

Радовиш20 часа ago

Околу 300 дечиња од ДГ„ Ацо Караманов“ од Радовиш се подготвуваат за одржување на големата завршна приредба

Гевгелија22 часа ago

Активности со боева муниција на место викано „Караорман“, Општина Гевгелија

Радовиш1 ден ago

Избрани нов Лидер и нови членови на Координативното тело на Клубот на млади на Црвен крст Радовиш

Радовиш1 ден ago

Одржана првата бизнис средба во Радовиш

Радовиш4 дена ago

Од понеделник во ОНБ „Браќа Миладиновци„ во Радовиш „САЕМ НА КНИГИ 2022“

Македонија4 дена ago

Дијалогот со СОНК продолжува договорена следна средба на 17 мај

Македонија4 дена ago

Македонската претставничка Андреа Коевска не успеа да се избори за пласман во големото финале на Евросонг

Радовиш5 дена ago

ЗПОРК од Радовиш беше домаќин на пензионерската манифестација „Ревија на музика песна и игри“

Радовиш5 дена ago

Пуштена во употреба новата Сала за венчавање – „Музеј на љубовта и уметноста“ во Радовиш

Радовиш5 дена ago

Утре во Радовиш ќе се одржи првата бизнис средба, градоначалникот Ристов упати јавна покана

Радовиш5 дена ago

„САЕМ НА КНИГИ 2022“ ќе се одржи во Општинска народна библиотека „Браќа Миладиновци„ Радовиш

Радовиш5 дена ago

Општина Радовиш повторно распишува ЈАВЕН ПОВИК за избор на членови за формирање на Локален младински совет

Македонија6 дена ago

Потсетување до сите сточари, во тек е повикот за набавка на силоси за сточна храна

Струмица6 дена ago

Кривична за струмичанец, украл делови од фрижидерите од пред неколку маркети во Струмица

Радовиш6 дена ago

Радовишките пожарникари учествуваа во обука за давање на прва помош одржана од НАТО контингентот во Македонија

Радовиш6 дена ago

Општина Радовиш објави ЈАВЕН КОНКУРС за доделување на 15 стипендии за упис на студенти на Универзитет за туризам и менаџмент во Скопје

Радовиш7 дена ago

Меѓународен фолклорен фестивал „Велигденски средби 2022“ на манастирскиот комплекс „Св.Георгиј“ во Ораовица

Конче7 дена ago

Практична обука за справување со шумски пожари на пожарникарите од доброволното противпожарно друштво од Општина Конче

Конче7 дена ago

Спроведена еко акција Генералка Викенд 2022, на локација покрај езерото Мантово, собрани над 200 вреќи отпад

Радовиш1 недела ago

Пронајдени и одзмени 60 стебла од растението канабис по извршен претрес во дом во радовишко село

Радовиш1 ден ago

Одржана првата бизнис средба во Радовиш

Радовиш5 дена ago

Пуштена во употреба новата Сала за венчавање – „Музеј на љубовта и уметноста“ во Радовиш

Радовиш4 недели ago

Вкупно 165 таблети за дел од учениците од основните училишта во Општина Радовиш

Радовиш5 дена ago

Утре во Радовиш ќе се одржи првата бизнис средба, градоначалникот Ристов упати јавна покана

Радовиш1 недела ago

Ново партерно уредувањето на училишниот двор конечно доби подрачното училиште во село Воиславци

Богданци4 недели ago

Приведно лице од Богданци, ограбил казино

Радовиш1 ден ago

Избрани нов Лидер и нови членови на Координативното тело на Клубот на млади на Црвен крст Радовиш

Свет4 недели ago

Земја во која сите луѓе живеат во изобилство. Нема невработеност, нема бездомници, а медицината и образованието се бесплатни

Радовиш2 недели ago

Симулациона вежба на сообраќајна несреќа, во која учество земаа едно возило, еден мотор и пешак

Радовиш1 недела ago

Во Радовиш одбележан Денот на победата над фашизмот и Денoт на Европа 9 Мај

Радовиш24 минути ago

Расчистено разбојништво во Радовиш, наместо пари од казино украле коверти со исплатени тикети

Радовиш2 недели ago

Деновиве започнаа пролетните градежни активности во Радовиш, со асфалтирање на улици со комплетен водоводен и канализациски систем

Радовиш2 недели ago

Советот ја изгласа Предлог Одлуката за распределба на средства на граѓански здруженија од Општина Радовиш

Македонија4 недели ago

Влада: На вработените кои штрајкуваат ќе им се исплатат само придонесите на платите

Радовиш6 дена ago

Радовишките пожарникари учествуваа во обука за давање на прва помош одржана од НАТО контингентот во Македонија

Радовиш4 недели ago

Јавното претпријатие Плаваја од Радовиш со извесување до корисниците на Втората урбана

Радовиш2 недели ago

Со положување на свежо цвеќе на спомен обележјето во Радовиш, одбележана 119 годишнината од смртта на великанот Гоце Делчев

Македонија4 недели ago

Од ноќеска на полноќ се покачува цената на горивата

Радовиш3 недели ago

Министерот Спасовски на промоција на реконструираниот објект на Полициската станица во Радовиш

Вести Југоисток

Најнови Вести