Connect with us
Политика1 година ago

Политичките партии не се договорија околу датумот за избори, Заев предлага на 21-ви јуни, а опозицијата на крајот на летото

Македонија1 година ago

Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче

Технологија1 година ago

Netflix се враќа во нормала, се покачува квалитетот на стриминг

Македонија1 година ago

Се укинува домашната изолација, која беше задолжителна после државниот карантин

Здравје1 година ago

533 тестирања во Македонија, а регистрирани се 22 нови случаи на ковид-19

Македонија1 година ago

Без негативен тест на Ковид-19 ќе може да се влегува во Србија од 1 Јуни

Македонија1 година ago

МВР предупредува: Не кликнувајте на сомнителни линкови за „нова дигитална криптовалута“

Гевгелија1 година ago

Онлајн ликовна колонија „Спасовден 2020“ ќе биде организирана во Гевгелија

Македонија1 година ago

По кој протокол ќе работат уплатните места во обложувалниците

Македонија1 година ago

Регистрирани 50 оздравени пациенти од Ковид 19

Македонија1 година ago

Демократски сојуз бара да се укине полицискиот час

Спорт1 година ago

ФК „Академија Пандев“ со свои предлози на состанок со ФФМ околу продолжување на натпреварите

Василево1 година ago

Општина Василево донираше уште 200 хуманитарни пакети

Радовиш2 часа ago

Откриена група крадци од Радовиш кои извршиле девет кривични дела

Радовиш2 часа ago

Денеска се одржа конститутивната седница на Локалното собрание на млади на Општина Радовиш

Регион8 часа ago

Објавени се броевите на кои граѓаните од Југоистокот можат да закажат вакцинација во домашни услови

Струмица3 дена ago

Општина Струмица денеска одбележува 9 години од големиот пожар во кој загинаа четворица струмички пожарникари

Македонија3 дена ago

Апасиев: Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам

Македонија3 дена ago

Пресечен меѓународен канал на дрога, уапсени се пет лица од Гевгелија, Валандово и Струга

Гевгелија4 дена ago

Во Општата болница- Гевгелија започна имунизацијата на децата против КОВИД-19

Струмица4 дена ago

Казни за возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената

Радовиш4 дена ago

Обновен е коловозот кај с.Покрајчево од мостот на Радовишка река кон регионалниот пат

Македонија4 дена ago

Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за националните црвени линии, денеска пред пратениците

Струмица5 дена ago

Неколку струмичани станале жртви на лажни профили на фејсбук, откако претходно прифатиле да комуницираат со непознати лица

Македонија5 дена ago

Повисоки стипендии за учениците и за студентите најави МОН

Радовиш5 дена ago

Чаракчиев: И покрај пандемијата со Ковид – 19, Владата во изминатиот период инвестираше најмногу во здравството

Радовиш5 дена ago

Во предизвикан пожар делумно изгореле викенд куќа и помошен објект во близина на река Сушица во Радовиш

Гевгелија5 дена ago

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Радовиш6 дена ago

Заврши петтата по ред образовна програма на Creative Fellowship 2021, победникот е од Македонија

Струмица6 дена ago

„И ѓубрето чини пари“ – победничка сторија на Зоран Ѓоргиев на вториот натпревар за зелена економија

Радовиш6 дена ago

Градоначалникот Конзулов со честитка до припадниците на Исламската вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам

Радовиш6 дена ago

Известување до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало и околу „Полигонот“ од ЈП Плаваја Радовиш

Струмица6 дена ago

Откако новиот кружен тек предизвика бура од реакции на социјалните мрежи, се огласија од Општина Струмица

Радовиш2 недели ago

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за село Воиславци

Радовиш4 недели ago

Лекарите советуваат што треба да се прави и на што да се внимава по примањето на вакцината

Македонија2 недели ago

Првиот ден на Курбан Бајрам, неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед

Конче1 недела ago

Пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва во Општина Конче

Радовиш2 недели ago

Предизвикан пожар во нива посадена со јачмен во Ињево

Радовиш4 недели ago

Високи резултати на радовишанецот Томе Даневски на светско ниво, петто место во бодибилдинг во Мастер категорија

Радовиш3 недели ago

„Женска акција“ одржа неколку фокус групи со жени од општините Радовиш и Конче

Регион2 недели ago

Потврдени половина од актуелните градоначалници од Југоистокот, за кандидати за втор мандат

Радовиш2 недели ago

Жителите од село Ињево, радовишко, со средства од донации го градат локалниот пат до манастирот ,,Свети Арахангел Михаил“

Конче2 недели ago

Општина Конче го одбележа празникот на општината 12 -ти Јули, Петровден

Радовиш4 недели ago

Изграден новиот детски парк на просторот позади Основниот суд во Радовиш

Радовиш2 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол доделија две вредни донации, за две јавни институции во Радовиш

Радовиш4 недели ago

Ново сообраќајно решение за приклучување кон ул. Свети Спасо Радовишки од правец на ул. Чеде Филиповски- Даме

Радовиш2 часа ago

Откриена група крадци од Радовиш кои извршиле девет кривични дела

Радовиш5 дена ago

Чаракчиев: И покрај пандемијата со Ковид – 19, Владата во изминатиот период инвестираше најмногу во здравството

Радовиш5 дена ago

Во предизвикан пожар делумно изгореле викенд куќа и помошен објект во близина на река Сушица во Радовиш

Гевгелија5 дена ago

Приведен дилер на дрога од Гевгелија

Струмица1 недела ago

Зошто сеуште луѓето се тепаат меѓусебе? Тепачки на улица и на нива во струмичко

Радовиш3 недели ago

Доделени дипломи и плакети на истакнати ученици, прогласен Првенец на генерација во ОУ Крсте Петков Мисирков во Радовиш

Радовиш6 дена ago

Известување до корисниците од Шаин Маало, Корчо Маало и околу „Полигонот“ од ЈП Плаваја Радовиш

Вести Југоисток

Најнови Вести