Connect with us
Advertisement
Радовиш9 месеци ago

По два месеци нов случај на Ковид -19 во Радовиш, 2 нови случаи и во Струмица

Избори 20209 месеци ago

Чулев: Сите прекршители на изборниот процес ќе бидат најстрого санкционирани

Земјоделие9 месеци ago

Започна распределбата на картичките за новите корисници на зелена нафта по програма 2020 година

Здравје9 месеци ago

Рекордни 205 заболени од Ковид -19 и 6 лица починати

Избори 20209 месеци ago

Трипуновски: Жетвата на пченицата е веќе почната, цена за пченицата сеуште не е дефинирана

Свет9 месеци ago

Продолжува обновувањето опожарената катедрала Нотр Дам (Notre Dame) во Париз

Забава9 месеци ago

На денешен ден во 1856 година е роден генијалниот Никола Тесла

Избори 20209 месеци ago

Мила Царовска ја претстави програмата од социјалната област, на трибина во Радовиш

Радовиш9 месеци ago

Отворен летниот спортски камп во природа „Плачковица 2020“ во Радовиш

Македонија9 месеци ago

Новинарите и медиумските работници со плата далеку под просечната

Радовиш2 дена ago

Деновиве активно се работи на санација на кровот на ЦК „Ацо Караманов“ во Радовиш

Радовиш2 дена ago

Три нови струки во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш кои ќе бидат и финансиски поддржани

Гевгелија2 дена ago

Сеуште трае потрагата по исчезнатиот Илија Минов од Гевгелија кој исчезна пред речиси 20- тина дена

Регион2 дена ago

Десетте општини во регионот започнуваат со активности за првото ларвицидно прскање против комарци

Македонија2 дена ago

200.000 дози кинески вакцини се очекува да пристигнат на 28 април, во тек е вакцинација на граѓани од 73 и 74 години

Радовиш3 дена ago

Утврден успехот на учениците во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш

Радовиш3 дена ago

Апел за заштита од пожари на отворен простор

Радовиш3 дена ago

Васил Гарванлиев ги поддржа идните генерации музичари и љубители на уметноста во стипендиската програма на Солвеј

Радовиш3 дена ago

Започна асфалтирањето на крак на улица Плачковица во Радовиш, кој беше проблем за граѓаните 30 години

Радовиш4 дена ago

Досега во Радовиш вакцинирани околу 160 граѓани над 77 години со Астра Зенека, можат да се пријават и граѓани од 70 до 77 години

Регион4 дена ago

73 нови случаи на Ковид 19 во Југоистокот во текот на вчерашниот ден, најголем број во Струмица

Радовиш4 дена ago

Поради дефект денеска без вода за пиење корисниците од Втора урбана заедница во Радовиш

Македонија4 дена ago

Возрасни граѓани од 73 и 74 години можат да се пријават, има дополнителни слободни термини за вакцинација

Струмица5 дена ago

Украла чанта со пари и ги закопала во својот двор, полицијата ги вратила на сопственикот

Регион5 дена ago

Полицијата се почесто открива случаи на трговија и производство на дрога во Југоисточниот регион

Македонија5 дена ago

Цените за лекување од Ковид во приватните болници ќе се ограничат најмногу до 5000 евра

Радовиш5 дена ago

Започна вакцинирањето на воспитно-образовниот кадар од Општина Радовиш

Радовиш6 дена ago

Покрај редовните крводарители и млади девојки ја покажаа својата хуманост на денешната крводарителска акција во Радовиш

Конче6 дена ago

Училиштето во с.Горни Липовиќ конечно ќе добие пристојни услови за настава. Општина Конче ќе реализира проект за реконструкција

Македонија6 дена ago

Левица: Македонија во должничко ропство – 8,6 МИЛИЈАРДИ ЕВРА е должна само кон надвор

Радовиш1 недела ago

Гужви пред Стопанска Банка во Радовиш, има ли место за паника или станува збор за лажна информација

Радовиш4 недели ago

18 -годишник физички нападнат пред угостителски објект во Радовиш

Конче2 недели ago

Двајца жители од Конче фатени на скопскиот аеродром со лажни ПЦР тестови

Радовиш4 недели ago

Единствениот Ресторан за свадбени свечености во Радовиш под клуч

Радовиш2 недели ago

Три лица од струмичко биле затекнати во Радовиш, без дозвола за движење за време на полициски час

Радовиш3 недели ago

(Видео) АНКЕТА: Дали радовишани би се вакцинирале и нивното искуство со Ковид -19

Радовиш2 недели ago

Физички нападнат српски државјанин кај „Пилав тепе“ од страна на две лица

Македонија4 недели ago

Кривична пријава за фирма која не платила акциза за увоз на тутун, во висина од 1,6 милиони евра

Радовиш2 дена ago

Три нови струки во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш кои ќе бидат и финансиски поддржани

Радовиш1 недела ago

5 лица од Радовиш заработиле казна за управување моторно возило без возачка дозвола

Радовиш4 недели ago

76 активни случаи на Ковид-19 во Радовиш, градоначалникот Конзулов со апел до граѓаните да ги почитуваат мерките и препораките

Радовиш2 недели ago

Прашината во околината на хидројаловиштето на рудникот Бучим овие два дена, е како резултат на силниот ветар

Радовиш1 недела ago

Возачот кој синоќа прегази девојка на пешачки во Струмица сам се пријавил во полиција

Радовиш4 недели ago

“WIN IT kids fashion” – НОВО ОТВОРЕНА ПРОДАВНИЦА ЗА ДЕТСКА ОБЛЕКА, ИГРАЧКИ И АКСЕСОАРИ ВО РАДОВИШ

Радовиш7 дена ago

Во близина на крстосница за с.Бучим радовишко, било пронајдено починато лице во шахта со вода

Радовиш3 недели ago

РК Радовиш со нов тренер, Бошковски доаѓа на местото на Љупче Мијалов, кој си поднесе оставка

Радовиш1 недела ago

Зградите во Паркот на младите во Радовиш после 5 децении во ново издание, во завршна фаза е реконструкцијата на фасадата

Гевгелија3 недели ago

Гевгеличанка пријавила во полиција дека од вчера околу пладне, исчезнал нејзиниот сопруг

Радовиш3 недели ago

Протресен финансискиот извештај на РК Радовиш од страна на советниците, побараа отчет каде одат парите

Радовиш2 недели ago

Вакцинирани првите граѓани над 77 години во ЈЗУ Здравствен Дом Радовиш, со вакцина AstraZeneca

Вести Југоисток

Најнови Вести