Connect with us
Advertisement
Радовиш10 месеци ago

Седум нови случаи од Ковид-19 во Радовиш

Избори 202010 месеци ago

Прес- конференција на државната изборна комисија со пресек до 13 часот

Избори 202010 месеци ago

До 13 часот скоро 25 проценти излезеност на ниво на државата, во Радовиш излезеноста е 20.9 проценти

Избори 202010 месеци ago

Вообичаена излезеност во Радовиш до 13 часот, граѓаните го остваруваат своето право на глас, почитувајќи ги мерките за заштита од Ковид-19

Спорт10 месеци ago

Давидовски на прво место во виртуелната ТЦР трка во Золдер

Гевгелија10 месеци ago

Сообраќајна несреќа во Струмица, моторциклист повреден при пад во Гевгелија

Избори 202010 месеци ago

Во Југоисточниот регион гласале само 7 лица, позитивни на Ковид -19 или во изолација

Македонија10 месеци ago

Денеска се празнува Собор на 12 Апостоли – Павловден

Македонија10 месеци ago

Три починати лица и 88 нови заболени од Ковид-19

Македонија10 месеци ago

Нови цени на нафтените деривати – Еуросупер 98 се зголемува за половина, дизелот за еден денар

Конче2 дена ago

Општина Конче ќе реализира проект за реконструкција на училиштето во Горни Липовиќ

Радовиш2 дена ago

Со положување на свежо цвеќе на споменикот на паднатите бранители, ПС Радовиш го одбележа 7-ми Мај Денот на Македонската полиција

Радовиш2 дена ago

Градоначалникот Конзулов со честитка по повод 7 Мај – Денот на македонската полиција

Македонија2 дена ago

Министерот Филипче денеска се вакцинираше со кинеската вакцина „Синофарм“

Радовиш3 дена ago

Завршен голем комунален проект во Јаргулица, Општина Радовиш

Радовиш3 дена ago

Митрополитот Брегалнички на денешниот празник Ѓурѓовден отслужи Божествена литургија во преубавиот манастир Свети Ѓорги во Ораовица

Радовиш4 дена ago

Министерот Милевски во посета на Радовиш, градоначалникот Конзулов изрази благодарност за поддршката на ДЦ Порака

Радовиш4 дена ago

Се помалку јагниња на пазарот во Радовиш во пресрет на големиот верски празник Ѓурѓовден, но дали треба да се коли курбан

Радовиш4 дена ago

Дискусија на седница на Советот околу прашањето: Што опфаќа реконструкцијата на градското шеталиште во Радовиш?

Македонија4 дена ago

Олабавување на мерките. Полицискиот час од 5 до 15 мај ќе започнува во 23:00 и ќе завршува во 05:00 часот

Валандово4 дена ago

Лишен од слобода валандовчанец кој извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина

Радовиш5 дена ago

Со положување на свежо цвеќе на спомен обележјето во Радовиш, одбележани 118 години од смртта на великанот Гоце Делчев

Македонија5 дена ago

Владата ќе одлучува дали од среда полицискиот час ќе почнува од 23 часот, а угостителските објекти да работат до 22:30 часот

Радовиш5 дена ago

Воскресение Христово – Трет ден, Митрополитот Брегалнички Господин Иларион одржа Света божествена литургија во црквата Света Троица во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Ужевски: Дали во Радовиш ќе има нов супер маркет во Спортско рекреативниот центар Шампион?

Македонија1 недела ago

Денеска е Велики Четврток ден кога се бојадисуваат велигденските јајца, со што започнуваат велигденските празници

Радовиш2 недели ago

80 прехранбени пакети на болни и изнемоштени пензионери од општините Радовиш и Конче по повод велигденските празници

Радовиш2 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол ги објавија резултатите од работењето во текот на 2020 година

Регион2 недели ago

27 лица во Југоистокот санкционирани за неносење заштитна маска

Македонија2 недели ago

Полициски час од утре до 15 мај, исклучок само за Велигден и за Рамазан, угостителите ќе работат до 20:30 часот

Радовиш3 недели ago

Лишен од слобода 26 годишен радовишанец, осомничен за силување на малолетничка

Радовиш3 недели ago

Три нови струки во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш кои ќе бидат и финансиски поддржани

Македонија2 недели ago

Од први мај се воведува нова услуга за електронски упис на првачињата

Радовиш4 недели ago

5 лица од Радовиш заработиле казна за управување моторно возило без возачка дозвола

Радовиш2 недели ago

Рудниците Бучим и Боров Дол ги објавија резултатите од работењето во текот на 2020 година

Радовиш1 недела ago

Ужевски: Дали во Радовиш ќе има нов супер маркет во Спортско рекреативниот центар Шампион?

Радовиш2 недели ago

Лиле Стефанова од Радовиш е една од петте нови јавни обвинители во тимот Русковска

Македонија2 недели ago

Полициски час од утре до 15 мај, исклучок само за Велигден и за Рамазан, угостителите ќе работат до 20:30 часот

Радовиш2 недели ago

Назначен службеник за млади во ЕЛС Општина Радовиш

Радовиш4 недели ago

Во близина на крстосница за с.Бучим радовишко, било пронајдено починато лице во шахта со вода

Македонија2 недели ago

За Велигден и Рамазан Бајрам ќе нема полициски час, но угостителските објекти ќе затвораат во 20 часот

Радовиш4 недели ago

Зградите во Паркот на младите во Радовиш после 5 децении во ново издание, во завршна фаза е реконструкцијата на фасадата

Радовиш3 недели ago

15 радовишани биле казнети за неносење заштитна маска во текот на изминатото деноноќие

Радовиш2 недели ago

Од утре започнува асфалтирањето на делот од регионалниот пат од Радовиш кон планината Плачковица

Радовиш4 недели ago

Започна вакцинирањето на воспитно-образовниот кадар од Општина Радовиш

Радовиш3 недели ago

Започна асфалтирањето на крак на улица Плачковица во Радовиш, кој беше проблем за граѓаните 30 години

Струмица4 недели ago

Украла чанта со пари и ги закопала во својот двор, полицијата ги вратила на сопственикот

Конче2 недели ago

Општина Конче ќе реконструира дел од локалниот пат помеѓу Долни и Горни Липовиќ, со изградба на плочест пропуст на реката

Радовиш4 дена ago

Дискусија на седница на Советот околу прашањето: Што опфаќа реконструкцијата на градското шеталиште во Радовиш?

Конче4 недели ago

Училиштето во с.Горни Липовиќ конечно ќе добие пристојни услови за настава. Општина Конче ќе реализира проект за реконструкција

Вести Југоисток

Најнови Вести

Facebook