Connect with us
Advertisement
Радовиш8 months ago

Во близина на Радовиш пронајдени 17 мигранти од страна на полицијата

Економија8 months ago

Опфатени преку еден милион граѓани со МСИП – Проектот за подобрување на општински услуги

Македонија8 months ago

Ректорот на Универзитет „Гоце Делчев“ за објавениот конкурс и уписите за академската 2020/21 година

Здравје8 months ago

Повторно висок број на нови случаи на Ковид -19, регистирани се и 6 починати

Избори 20208 months ago

Трет ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори 2020

Македонија8 months ago

ССМ: Работодавачите на почетокот на месец јули да исплатат регрес за годишен одмор

Здравје8 months ago

ДСЗИ го запре извршувањето на сите решенија за изолација и самоизилација

Македонија8 months ago

АВМУ предупредува за емитување на платено политичко рекламирање со учество на малолетници, кое е спротивно на законот

Македонија8 months ago

Нови 153 регистрирани случаи, 6 лица починаа од Ковид-19

Здравје8 months ago

153 нови случаи на ковид-19, најголем број во Скопје, расте бројот и во Штип

Радовиш20 hours ago

ОО на Црвен Крст од Радовиш започнува проект за помош и нега на стари лица и лица со попреченост

Економија21 hours ago

УЈП: Во тек е исплатата на поврат на данок на личен доход на земјоделците

Македонија22 hours ago

Мисајловски: Преку 80.000 потписи собравме за една недела, тоа е навистина за поздрав и за восхит

Македонија23 hours ago

Над 100.000 регистрирани позитивни случаи од почетокот на пандемијата, 582 нови пациенти во изминатите 24 часа

Македонија23 hours ago

Царовска: Заедно со компаниите ги утврдуваме потребни профили за средното стручно образование

Македонија1 day ago

Донесена пресудата за предметот „Таргет-Тврдина“, Мијалков осуден на 12 години затвор

Македонија1 day ago

Левица со реакција до јавноста: По чија мерка се прекројува образованието

Конче1 day ago

Амбасадорот на Турција во Македонија ја посети Општина Конче, една од најубавите примери за мултиетнички соживот

Земјоделие1 day ago

Заев: Ја поддржуваме иницијативата Собранието да го продолжи рокот за откуп на тутунот за да се откупи целата годишна реколта

Економија1 day ago

УЈП: Работодавачите ќе враќаат до 50 проценти од субвенциите за придонеси за месеците април, мај и јуни

Македонија1 day ago

17 години од загинувањето на претседателот Борис Трајковски

Македонија2 days ago

Бектеши: Заеднички да работиме по завршување на кризата со пандемијата да го вратиме туризмот во нормала

Македонија2 days ago

Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар

Македонија2 days ago

50 милиони денари за радиодифузерите

Македонија2 days ago

За 3,9 проценти зголемен бројот на позитивни случаи во однос на минатата недела

Радовиш2 days ago

По триесетина години конечно на ред за изградба и асфалтирање дојде и кракот на улица Плачковица во Радовиш

Спорт2 days ago

Ракометарите на Радовиш ќе ги одмеруваат силите со Металург

Македонија2 days ago

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Валандово2 days ago

Наскоро започнува изградба на нова детска градинка во Јосифово, Општина Валандово

Дојран2 days ago

Се снима филмот „Зад стоговите сено“ на различни локации низ Дојран

Радовиш5 days ago

Претреси во с. Јаргулица, одземени 3 пушки и муниција од две лица

Радовиш3 weeks ago

Лишен од слобода радовишанец за кој имало распишано потерница

Радовиш1 week ago

Револтирани тутунари го фрлаат тутунот во контењер

Радовиш3 weeks ago

Од денеска официјално започнува со работа новиот нотар во Радовиш, Никола Камчев

Радовиш5 days ago

Ракометарките од ЖРК „Радовиш“ по 15 години се собраа во Спортската сала каде некогаш тренираа и се натпреваруваа

Радовиш3 weeks ago

Уште една акција на радовишката полиција за сузбивање на дрвокрадството, пет лица се фатени како крадат дрва

Радовиш2 weeks ago

За 4 часа 7 возачи во Радовиш заработиле казна за брзо возење

Радовиш1 week ago

Елвин Хасан- Поранешен Министер за странски инвестиции, со демант на вчерашната изјава на градоначалникот

Регион3 weeks ago

Откупните компании со намалена динамика за откуп, тутунарите стравуваат дали ќе биде откупен вишокот на тутун

Радовиш3 days ago

Градоначалникот Герасим Конзулов со одговор во вид на демант на обвинувањата на советникот Горан Поцев

Радовиш3 weeks ago

Не завршува маката на тутунарите од радовишко, покрај за ценењето револтирани се од бавната динамика на откуп

Радовиш1 week ago

Донација на 27 лаптоп – компјутери за Црвен крст во Радовиш, за деца од загрозени семејства од Иван и Благица Самаров

Радовиш2 days ago

По триесетина години конечно на ред за изградба и асфалтирање дојде и кракот на улица Плачковица во Радовиш

Радовиш3 weeks ago

Советникот на ПДТ Јашар Сулејман го напушта актуелното мнозинство на советничката група при Советот во општина Радовиш

Македонија2 weeks ago

Законскиот рок за откуп на тутун ќе биде продолжен, откако Владата ќе го измени Законот за откуп

Радовиш3 weeks ago

Градоначалникот на Општина Радовиш со ДЕМАНТ во кој категорично ја отфрла содржината на соопштението на Општинската оранизација на ПДТ

Радовиш3 days ago

Советот на Општина Радовиш ја одржа 53 седница која за жал повторно не беше завршена докрај

Македонија2 weeks ago

На околу 6000 пензионери не им се оди во пензија иако наполниле 64 или 62 години

Струмица2 weeks ago

Двајца струмичани под истрага за принудување малолетничка да снима порнографски материјали

Македонија2 weeks ago

Радовишкиот пратеник Чаракчиев, за инвестиции во гасификација и обновливи извори на енергија

Вести Југоисток

Најнови Вести