Connect with us
Македонија2 години ago

Извршителите започнуваат со присилна наплата на долговите

Земјоделие2 години ago

Подрачните единици на МЗШВ ќе работат и за време на викендот за поднесување на барања за субвенции

Струмица2 години ago

Осум години од страотниот пожар во струмичко во кој четворица струмичани трагично настрадаа при гасењето на истиот

Здравје2 години ago

123 нови случаи на ковид-19, денеска Радовиш без нов случај, во Штип нови -18

Радовиш2 години ago

Ќе се започне со изградба на локалниот пат Прналија-Супурге

Радовиш2 години ago

Од вечерва започнува аеросолната дезинфекција во Општина Радовиш

Македонија2 години ago

Регистрирани 517 прекршоци за неносење маска

Радовиш2 години ago

Апел од Општина Радовиш за одговорно однесување и заштита од пожари

Радовиш2 години ago

ЈП „Плаваја“ со препораки за управување со отпад за лица во карантин или изолација

Македонија2 години ago

АВРМ со нов Проект за самовработување со кредитирање

Земјоделие2 години ago

Подрачните единици на МЗШВ ќе работат и за време на викендот за поднесување на барања за субвенци

Македонија2 години ago

Се затвораат граничните премини „Стар Дојран“ и „Меџитлија“

Радовиш2 години ago

Регистрирани пет лица во Радовиш за неносење лична заштита

Радовиш2 дена ago

Пронајден човечки труп на планината Плачковица во атар на село Козбунар, радовишко

Василево2 дена ago

Во насленото место Чанаклија спроведени повеќе активности во делот на комуналната сфера

Здравје2 дена ago

СУВА БРУСНИЦА: Совршена за вашето здравје

Здравје2 дена ago

Висок крвен притисок, ризик фактори и како да се справите

Технологија2 дена ago

СКОК ВО ИДНИНАТА

Македонија2 дена ago

287 санкции за брзо возење биле изречени во теков на вчерашниот ден

Македонија3 дена ago

Ковачевски: Откупот на тутунот годинава стартува со над 26% повисока цена

Радовиш3 дена ago

Претставени резултатите од анализите за намалувањето на ризици од катастрофи во Општина Радовиш

Радовиш4 дена ago

Општина Радовиш ја доби Европската ознака за извонредно управување

Радовиш4 дена ago

Градоначалникот на Општина Радовиш Ацо Ристов избран за нов претседател на Советот на градоначалници на Југоисточниот регион

Радовиш4 дена ago

Чапов: Време е да се погледнеме во очи и да си кажеме – сакаме или нејќеме убав и развиен Радовиш

Економија4 дена ago

Просечната исплатена нето-плата во септември годинава изнесувала 32 553

Радовиш4 дена ago

Голем интерес од страна на пензионерите во Радовиш, да си го проверат своето здравје

Радовиш4 дена ago

Радовишките тутунари незадоволни, велат проценката е реална, но цените не ги покриваат трошоците

Радовиш4 дена ago

Во недела ќе бидат одбележани 10 години од осветувањето на новата манастирска црква на манастирот Свети Ѓеорги во Ораовица

Радовиш4 дена ago

Радовиш меѓу деветте општини од Македонија на кои им е доделена Европска ознака за извонредност во управувањето

Македонија5 дена ago

Три општини во државава, во време на енергетска криза, трошеле повеќе струја од лани

Македонија5 дена ago

Државните институции заштедиле електрична енергија и во октомври најмалку за 15 отсто

Радовиш5 дена ago

Викендов, Радовиш ќе биде домаќин на Меѓународен турнир „Трофеј Шампиони – Борачки Легенди“

Гевгелија5 дена ago

Лишен од слобода криумчар на мигранти

Радовиш2 дена ago

Пронајден човечки труп на планината Плачковица во атар на село Козбунар, радовишко

Огласи2 недели ago

СЕ ПРОДАВА ИМОТ ВО РАДОВИШ

Радовиш6 дена ago

Радовишанец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од четири лица

Радовиш2 недели ago

Физички бил нападнат во казино во Радовиш по што пријавил во полиција

Струмица1 недела ago

Сообраќајна незгода на магистрален пат Струмица-Ново Село

Огласи3 недели ago

СЕ ПРОДАВА СПРАТ ОД КУЌА

Радовиш4 недели ago

После 15 години Радовиш доби контакт центар на ЕВН Македонија, во близина на градскиот пазар

Радовиш3 недели ago

Combat- Радовиш ќе биде дел од Македонската кик бокс репрезентација која ќе учествува на Eвропско првенство за сениори во Турција

Радовиш4 дена ago

Чапов: Време е да се погледнеме во очи и да си кажеме – сакаме или нејќеме убав и развиен Радовиш

Радовиш4 недели ago

Поради агресивно однесување со полициски службеници, биле лишени од слобода неколку млади лица

Радовиш2 недели ago

Градоначалникот Ристов со прво формално обраќање, по напуштањето на седницата од страна на советниците од СДСМ

Гевгелија1 недела ago

Со закана кон вработената одзел пари од аптека

Радовиш3 недели ago

„Стани згрижувач“ кампања спроведена на плоштадот во Радовиш, за подигање на свеста за што поголем број на граѓани да станат згрижувачко семејство

Струмица3 недели ago

Приведено лице од струмичко, во неговиот дом била пронајдена и одземена марихуана

Радовиш2 недели ago

Советничката група на СДСМ која вчера ја напушти седницата на Советот на Општина Радовиш, со свое образложение за причините

Радовиш4 недели ago

Општина Радовиш ќе формира Совет за женско претприемништво

Радовиш1 недела ago

Со пригодна програма ООУ „Крсте Петков Мисирков“ – Радовиш го одбележа својот Патронен празник

Радовиш4 недели ago

Одржана традиционалната изложба на расни кучиња во Радовиш

Радовиш4 дена ago

Во недела ќе бидат одбележани 10 години од осветувањето на новата манастирска црква на манастирот Свети Ѓеорги во Ораовица

Радовиш1 недела ago

Потпишани договори за реализација на два витални проекти во Радовиш

Вести Југоисток

Најнови Вести