Connect with us
Струмица2 години ago

Сообраќајна несреќа помеѓу 4 патнички моторни возила во центарот на Струмица, интервенираа пожарникари

Здравје2 години ago

162 нови случаи на ковид-19, само во Скопје 92, починати се 9 лица

Македонија2 години ago

Сите законски и уставни услови за одржување на изборите се исполнети, реагира Заев на изјавата на Мицкоски

Македонија2 години ago

Мицкоски: Најрано што може да се случат изборите е средината на јули, Власта да се вразуми до крајот на денешниот ден

Македонија2 години ago

Пендаровски е подготвен да донесе нова одлука за прогласување на вонредна состојба, доколку политичарите постигнат консензус

Струмица2 години ago

До крајот на летото се очекува да започне со работа новото крило на ЈЗУ „Општа болница“ – Струмица

Економија2 години ago

Ваучери за домашен туризам ќе бидат доделени на околу 117.000 граѓани со ниски приходи

Македонија2 години ago

Рекордни 196 нови регистрирани позитивни случаи на Ковид-19

Македонија2 години ago

Влијанието на Ковид -19 врз економијата, навиките на граѓаните и подготвеноста за враќање во „нормала“, истражување на МЦМС

Спорт2 години ago

Релито „Дакар“ започнува на 3 Јануари и ќе се вози во Саудиска Арабија по втор пат

Валандово2 години ago

СВР Струмица поднесоа 77 кривични пријави, меѓу нив има и за 14 радовишани

Македонија2 години ago

Чулев: Одлуката на Претседателот Пендаровски е врз основа на политичко влијание

Македонија2 години ago

Полициски службеник заработи кривична пријава поради помагање при бегство на лице со потерница

Радовиш12 часа ago

СТОП ЗА СООБРАЌАЈНОТО НАСИЛСТВО -мирен јавен собир во Скопје

Регион13 часа ago

Зошто во Штип е среќа ако те касне куче?

Македонија15 часа ago

Со повисока минимална плата до поголема продуктивност и позитивен ефект врз животниот стандард на работниците

Македонија15 часа ago

Каква е состојбата на активни случаи на корона вирус по градови

Струмица16 часа ago

Во Струмица годинава сепак ќе има карневал, одлучија градоначалникот Костадинов и Организациониот одбор

Македонија17 часа ago

Потврдено, второто полугодие започнува на 1 февруари, вторник

Македонија17 часа ago

Периодот на изолација за лицата позитивни на КОВИД-19, или кои имале блиски контакти со позитивни лица се намалува на 7 дена

Македонија2 дена ago

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог закон со кој ќе се забрани увоз на тутун се додека не се откупи и последниот килограм

Струмица2 дена ago

Започна исплатата на помошта на сопствениците на дуќани и тезги кои беа зафатени во големиот пожар во „Глобал“ на 2 јануари 2021 година

Македонија2 дена ago

Ковачевски – Петков: Имаме волја за брз напредок во меѓусебните односи

Македонија2 дена ago

Бројот на активни случаи со Ковид-19 во Македонија се искачи над 20.000, расте бројот и во Југоистокот

Радовиш3 дена ago

Градоначалникот Ристов изврши прием на лицата кои за празникот Богојавление ги фатија светите крстови во населените места

Македонија3 дена ago

ССМ: Приоритет се платите на работниците, а не други закони за укинување на апанажа, избори и слично

Македонија3 дена ago

Според Транспаренси Интернешнл Македонија ја подобрува својата позиција во борбата против корупцијата

Радовиш3 дена ago

Предадени уметнички слики од здружението ДЛУР„Рада“ на Општина Радовиш

Струмица3 дена ago

56 -годишно лице физички бил нападнат во неговиот дом и му биле одземени пари

Македонија3 дена ago

Работните групи на Владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и ги утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Радовиш3 дена ago

Минусни температури се измерени во целата држава, во Радовиш утринава минус 10 степени

Економија3 дена ago

Од денеска повисоки цени на горивата

Регион4 дена ago

Во засилена контрола во Југоистокот откриени 15 возачи кои управуваат моторни возила под дејство на алкохол

Радовиш7 дена ago

Радовиш жали по својата млада сограѓанка која тргично загина во сообраќајна несреќа во Скопје

Радовиш2 недели ago

Агресивно однесување од страна на Радовишани кон службените лица од Центар за социјални работи и полицијата

Радовиш4 недели ago

Приведени двајца радовишани кои го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка

Радовиш2 недели ago

Радовиш досега со најголем број нови случаи на Ковид- 19 за два дена. Дали е резултат на празничното дружење?

Радовиш2 недели ago

Традиционалното фрлање на Светиот крст во Радовиш ќе се изврши во базенот „Шампион“

Конче4 недели ago

Заклучок од ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР, БРАНА МАНТОВО од Државниот инспекторат за животна средина

Радовиш1 недела ago

Петре Здравков е среќното момче кое го фати светиот крст во Радовиш на големиот празник Богојавление – Водици

Струмица3 дена ago

56 -годишно лице физички бил нападнат во неговиот дом и му биле одземени пари

Македонија2 недели ago

Владата ја донесе Програмата за задолжителна имунизација за 2022 година

Конче3 недели ago

Во близина на Конче пронајдена рачна бомба од Првата светска војна

Радовиш4 недели ago

Пуштен во употреба новиот паркинг простор во Радовиш

Радовиш3 дена ago

Градоначалникот Ристов изврши прием на лицата кои за празникот Богојавление ги фатија светите крстови во населените места

Гевгелија4 дена ago

Три лица без сертификат затекнати во угостителски објект во Миравци

Радовиш4 дена ago

БК Бучим, Радовиш ја освои шампионската титула на одржаниот изборен шампионат за кадети /кадетки на Македонија

Регион13 часа ago

Зошто во Штип е среќа ако те касне куче?

Радовиш4 недели ago

Бесплатен интернет на неколку локации во Радовиш

Радовиш3 дена ago

Минусни температури се измерени во целата држава, во Радовиш утринава минус 10 степени

Конче2 недели ago

Делегација од Општина Бојуккариштиран од Турција во посета на Општина Конче

Струмица1 недела ago

Четворица струмичани вршеле меѓународен превоз на патници без документација

Радовиш4 недели ago

На новогодишната ноќ, одредени служби морат професионално да се грижат за безбедноста и здравјето на граѓаните на општина Радовиш

Вести Југоисток

Најнови Вести