Connect with us
Advertisement
Македонија5 months ago

Штипското обвинителство поведе постапка за 16 лица, за 11 од нив побарана висока парична казна

Технологија5 months ago

Што претставува 5G мрежата?

Македонија5 months ago

Владата објави Јавен повик за набавка на заштитни маски

Македонија5 months ago

„Онлајн обложување“ како точка на дневен ред на владата

Македонија5 months ago

36 регистрирани оздравени пациенти, 2 пациенти отпуштени од болница

Економија5 months ago

Прес-конференција за новата кредитна линија за бескаматни кредити преку Развојната банка

Здравје5 months ago

Пристигнаа 12 респиратори донација од Европската Унија

Македонија5 months ago

25 приведени лица изминатото деноноќие, на 112 лица им се издадени решенија за изолација

Македонија5 months ago

Пензионерите кои користат платежна картичка од денеска можат да ги подигнат пензиите

Радовиш5 months ago

Спречена тешка кражба во Радовиш, сторителите се уапсени

Македонија17 hours ago

МТСП: Од понеделник почнува етапната исплата на септемвриските пензии

Македонија17 hours ago

Претседателот Стево Пендаровски домаќин на словенечкиот претседател Борут Пахор

Радовиш19 hours ago

Советот на Општина Радовиш ги изгласа Предлог одлуките за одобрување на настава со физичко присуство на ученици

Валандово19 hours ago

Одржана итна седница на Општинскиот кризен штаб во Валандово

Радовиш20 hours ago

Избран нов претседател на Советот на Општина Радовиш

Земјоделие21 hours ago

Утврдени мерките за откупот на грозјето, субвенционирање во висина од 4 денари по килограм за откупено и предадено винско грозје во винарски визби

Радовиш2 days ago

17 радовишани во изминатото деноноќие заработиле казна поради не носење заштитна маска, Владата размислува за зголемување на казните

Македонија2 days ago

Одобрени согласностите за организирање настава со физичко присуство во училиштата, по барања поднесени од 2 до 14 септември

Струмица2 days ago

Актуелната состојба со заболени од корна вирус во Струмица, повод за одржување состанок на Локалниот совет за превенција

Македонија2 days ago

Именувани замениците-министри во Владата, на предлог на претседателот Заев

Струмица2 days ago

Ќе се гради експресен пат Струмица – Валандово

Македонија2 days ago

[Левица]: Поднесени осум тужби против Собранието на РМ

Македонија2 days ago

Пендаровски: Состојбата во земјата и регионот е стабилна, дискусија за безбедносните импликации поврзани со воведување на 5Г технологијата кај нас

Радовиш3 days ago

Во Радовиш, промоција на проектот „Ослободи го умот од корупција“, по повод Светскиот ден за борба против корупцијата

Валандово3 days ago

Се откажува традиционалната „Валандовска ракијада“

Македонија3 days ago

Како дел од мерките кои се разгледуваат е и задолжително носење на маска и на отворено

Македонија3 days ago

Од денеска на работа родителите на деца до шест години и оние кои користеа продолжено породилно

Македонија3 days ago

Филипче ја анализираше состојбата со корона вирусот во земјата, како и во Европа, со наближувањето на есента

Македонија3 days ago

Се отвараат студентските и средношколските домови, ќе работат под посебни протоколи и редуциран број на станари во собите

Радовиш3 days ago

Ињево доби две нови улици, со што значително се промени урбаниот изглед на селото

Радовиш1 week ago

Исчезнала 40 годишна жена од Радовиш

Радовиш3 weeks ago

Девојче од с. Габревци, Радовишко го загуби животот по пад од трактор

znak-policija
Радовиш4 weeks ago

Сообраќајка помеѓу камион и комбајн кај Радовиш, возачот на камионот е тешко повреден

Радовиш4 weeks ago

На клучката кај Радовиш повреден моторџија и неговиот сопатник

Здравје2 weeks ago

140 нови случаи на ковид-19, од кои 15 се од Гевгелија, Струмица и Радовиш

Струмица3 weeks ago

Струмичанецот Драган со Застава 101 стигна до Лондон

Радовиш20 hours ago

Избран нов претседател на Советот на Општина Радовиш

Радовиш1 week ago

Сертификати за лични и образовни асистенти во Општина Радовиш

Струмица2 weeks ago

Наместо вода потече пена од струмичките фонтани, граѓаните во шок

Радовиш1 week ago

Дали Југоистокот е ново жариште на корона вирус? Во Радовиш 8 нови случаи а во Струмица 15

Радовиш3 weeks ago

Пронајдени 36 мигранти на патот Радовиш-Штип

Радовиш3 days ago

Ињево доби две нови улици, со што значително се промени урбаниот изглед на селото

Радовиш4 weeks ago

ООУ Орце Николов од Ињево со современи европски услови, подготвено да ја започне новата учебна година

Радовиш1 week ago

Започна изградбата на локалниот пат од хотелот Бел Камен до месноста Добра, на планината Плачковица

Радовиш2 days ago

17 радовишани во изминатото деноноќие заработиле казна поради не носење заштитна маска, Владата размислува за зголемување на казните

Македонија2 weeks ago

142 нови случаи на Ковид-19, колку од нив се од Југоистокот?

Македонија3 weeks ago

2 нови случаи на Ковид -19 во Радовиш според вчерашниот извештај, нови случаи и во Струмица и Гевгелија

Радовиш2 weeks ago

СОУ Коста Сусинов од Радовиш поднесе барање за настава со физичко присуство

Струмица2 weeks ago

Трактор удри во земјен брег, возачот повреден

Радовиш3 weeks ago

Божествена утринска литургија и венчавка, во прекрасниот манастирски комплекс Свети Ѓеоргиј во Ораовица

Вести Југоисток

Најнови Вести