Connect with us
Валандово3 години ago

Одржана итна седница на Општинскиот кризен штаб во Валандово

Радовиш3 години ago

Избран нов претседател на Советот на Општина Радовиш

Земјоделие3 години ago

Утврдени мерките за откупот на грозјето, субвенционирање во висина од 4 денари по килограм за откупено и предадено винско грозје во винарски визби

Радовиш3 години ago

17 радовишани во изминатото деноноќие заработиле казна поради не носење заштитна маска, Владата размислува за зголемување на казните

Македонија3 години ago

Одобрени согласностите за организирање настава со физичко присуство во училиштата, по барања поднесени од 2 до 14 септември

Струмица3 години ago

Актуелната состојба со заболени од корна вирус во Струмица, повод за одржување состанок на Локалниот совет за превенција

Македонија3 години ago

Именувани замениците-министри во Владата, на предлог на претседателот Заев

Струмица3 години ago

Ќе се гради експресен пат Струмица – Валандово

Македонија3 години ago

[Левица]: Поднесени осум тужби против Собранието на РМ

Македонија3 години ago

Пендаровски: Состојбата во земјата и регионот е стабилна, дискусија за безбедносните импликации поврзани со воведување на 5Г технологијата кај нас

Радовиш3 години ago

Во Радовиш, промоција на проектот „Ослободи го умот од корупција“, по повод Светскиот ден за борба против корупцијата

Валандово3 години ago

Се откажува традиционалната „Валандовска ракијада“

Македонија3 години ago

Како дел од мерките кои се разгледуваат е и задолжително носење на маска и на отворено

Здравје2 дена ago

Што треба да содржи идеалниот појадок? Овие се идеални компоненти

Здравје2 дена ago

Овие четири знаци на срцев удар се јавуваат 24 часа пред нападот

Технологија3 дена ago

Што е USB-C интерфејс и кои се неговите предности?

Технологија5 дена ago

Кој ќе ги сервисира? 97% од механичарите не знаат како да вршат основни поправки на електрично возило

Технологија5 дена ago

Колку молњите се опасни за електричните – хибридните автомобили?

Технологија5 дена ago

“BMW” ги исфрла мануелните менувачи.

Радовиш6 дена ago

Промотивен настан во рамките на проектот „Енергетски ефикасен регион“ денеска организиран во ООУ „Крсте Петков Мисирков“ во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Општина Радовиш ќе аплицира со проект „Зелена прекугранична хармонија“ за озеленување на површини во урбани средини

Свет1 недела ago

Објавена листа на најдобри градови за живеење во 2023

Гевгелија1 недела ago

На Граничен премин Богородица фатени 387 штеки различни видови цигари и тутун

Конче1 недела ago

Во завршна фаза е уредување на Улица ,,1″ во село Горни Липовиќ, Општина Конче

Радовиш1 недела ago

Со симулација на сообраќајна несреќа во која 4 лица беа повредени, одбележан Светскиот ден на првата помош во Радовиш

Македонија1 недела ago

Приведени тројца криумчари на мигранти, едниот бегајќи од полиција удрил во наплатна станица Смоквица и во столб

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш започна со чистење на речното корито на Радовишка река, се уредува и патот покрај реката

Радовиш2 недели ago

ПЗУ доктор Петре Ѓоргиев, ординација по интерна медицина и кардиологија од неодамна започна со работа во Радовиш

Босилово2 недели ago

Обука и симулациона вежба како дел од прекуграничниот проект на Босилово и Грмен за превенција и заштита од поплави

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш започнува со редовно одржување на централните подрачја во населените места

Радовиш2 недели ago

Здравствен Дом – Радовиш ја отстрани старата и инсталира нова цистерна за нафта, во тек се и други активности

Македонија2 недели ago

Што се е предвидено во Предлог-одлуката за прераспределба на Буџетот во 2023 година

Струмица2 недели ago

Денеска се навршуваат 79 години од ослободувањето на Струмица

Радовиш3 недели ago

Општина Радовиш објави ЈАВЕН ПОВИК за доставување на предлог-програми за реализација на САМУН ЕМ ТАТЛИЈА

Радовиш2 недели ago

ПЗУ доктор Петре Ѓоргиев, ординација по интерна медицина и кардиологија од неодамна започна со работа во Радовиш

Конче3 недели ago

Ваучер од по 6.000 денари додели Општина Конче на сите првачиња од ООУ “Гоце Делчев” Конче

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш започнува со редовно одржување на централните подрачја во населените места

Струмица3 недели ago

Се превртел трактор во Дабиле – струмичко, возачот починал на местото на несреќата

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш им додели подарок – училишна опрема на сите првачиња, за среќен почеток на учебната година

Македонија2 недели ago

Запленети 4 тона апчиња и гел за потенција ризични по здравјето на луѓето

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш на свечен начин го одбележа 8 Септември – денот на независноста на Македонија

Свет1 недела ago

Објавена листа на најдобри градови за живеење во 2023

Радовиш2 недели ago

Здравствен Дом – Радовиш ја отстрани старата и инсталира нова цистерна за нафта, во тек се и други активности

Гевгелија1 недела ago

На Граничен премин Богородица фатени 387 штеки различни видови цигари и тутун

Свет3 недели ago

Што да направите ако се движите по терен каде што може да има змии!

Технологија3 недели ago

“SEAT” повеќе нема да произведува автомобили ..

Здравје2 дена ago

Овие четири знаци на срцев удар се јавуваат 24 часа пред нападот

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш започна со чистење на речното корито на Радовишка река, се уредува и патот покрај реката

Радовиш1 недела ago

Со симулација на сообраќајна несреќа во која 4 лица беа повредени, одбележан Светскиот ден на првата помош во Радовиш

Конче1 недела ago

Во завршна фаза е уредување на Улица ,,1″ во село Горни Липовиќ, Општина Конче

Радовиш3 недели ago

Здружението на инвалиди на трудот од Радовиш и годинава стана државен првак на Републички спортски игри

Македонија2 недели ago

Што се е предвидено во Предлог-одлуката за прераспределба на Буџетот во 2023 година

Здравје3 недели ago

Идеален напиток пред спиење: може да ви помогне да ја ослободите напнатоста, стресот и нервозата (РЕЦЕПТ)

Вести Југоисток

Најнови Вести