Connect with us
Гевгелија3 години ago

Организацијата “Changemakers4all“ во недела најавува протест против поскапувањето на струјата

Македонија3 години ago

ОЈО Скопје поднесе кривична пријава против поранешна пратеничка во случајот „Друмарина“

Македонија3 години ago

Прифатен предлогот на ССМ за воведување повеќе услови за пензионирање во законот за пензиско и инвалидско осигурување

Македонија3 години ago

2 нови случаи на Ковид -19 во Радовиш според вчерашниот извештај, нови случаи и во Струмица и Гевгелија

Гевгелија3 години ago

Засилени контроли во угостителските објекти и ригорозни мерки за помладата популација најави градоначалникот Поцков

Македонија3 години ago

Како ќе постапуваат градинките во случај на дете со симптоми, сомнително или позитивно на КОВИД-19

Македонија3 години ago

Приоритет за посетување на градинка ќе имаат децата на самохрани родители и на двајца родители кои се вработени

Македонија3 години ago

Мерката за ослободување на родители на малолетно дете до 10 години сеуште важи

Економија3 години ago

Во текот на следните денови ќе се знае точниот датум на почеток на обесштетувањето на осигурените депозити од Еуростандард банка

Радовиш3 години ago

Општина Радовиш започна со изградбата на улица број 2, во Урбан блок 9, веднаш под булеварот

Радовиш3 години ago

Мобилните тимови на Црвен крст од Радовиш и понатаму активни на терен, ја делат новата донација

Струмица3 години ago

Струмички дилер на дрога доби кривична пријава

Струмица3 години ago

Донесувањето на Деталниот урбанистички план, единствен услов за изградба на целокупната инфраструктура на населбата Софилар

Конче2 дена ago

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше во посета на Општина Конче

Македонија3 дена ago

МНР: Стапуваа на сила трите договори во рамки на Берлинскиот процес

Радовиш3 дена ago

Викендов, во Радовиш ќе се одржи МДФФ „ОРО ВЕСЕЛО“

Радовиш3 дена ago

Во недела во Радовиш ќе се одржи Државно првенство за кадети У20 во борење слободен стил

Радовиш3 дена ago

Младите одбојкари од ООУ „Коста Рацин“ од Подареш го освоија првото место на Државното првенство во одбојка

Македонија3 дена ago

Левица: Нема европска држава со етничка припадност во изводи – Левица ќе оспори пред Уставен суд

Гевгелија4 дена ago

Современа угостителска сала доби СОУ „Јосиф Јосифовски“- Гевгелија

Радовиш4 дена ago

30 точки за расправа и 6 дополнителни беа предвидени за денешната седница на Советот на Општина Радовиш

Василево4 дена ago

Во населеното место Сушево се асфалтира улица

Здравје4 дена ago

Два едноставни совети за намалување на желбата за шеќер!

Технологија4 дена ago

ЗАПОЧНУВА! IBM планира да замени 7.800 вработени со вештачка интелигенција!

Здравје4 дена ago

Со генетски модифицирани клетки, научниците го продолжија животот на глувците за 20%

Спорт5 дена ago

Меси го прифати најголемиот договор во историјата!

Радовиш5 дена ago

Започна „САЕМ НА КНИГИ 2023“ во ОНБ „Браќа Миладиновци„ во Радовиш

Конче5 дена ago

Регионална пензионерска средба на езерото Мантово во кругот на манастирот „Свети Ѓорги“, Долна Враштица

Радовиш6 дена ago

Реализиран вториот дел од активноста „ТРАНСФЕР НА ЗНАЕЊА, ИСКУСТВА И ДОБРИ ПРАКТИКИ“

Валандово6 дена ago

Се одржа ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО 2023, победник е Мишко Крстевски

Радовиш1 недела ago

Нов управител застанува на чело на двата рудника Бучим и Боров Дол од Радовиш

Земјоделие1 недела ago

МЗШВ: Мерката за авионско засејувања на облаците, оваа година сепак нема да продолжи

Радовиш1 недела ago

ОТВОРЕН ДЕН во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за 9-тоодделенците, идни средношколци

Радовиш3 недели ago

Радовишанец пријавил во полиција дека исчезнала неговата малолетна ќерка

Радовиш1 недела ago

Нов управител застанува на чело на двата рудника Бучим и Боров Дол од Радовиш

Радовиш4 недели ago

Пријава за физички напад во село Тополница

Радовиш2 недели ago

Пронајдени тројцата мотоциклисти, кои на Плачковица се оддалечиле од групата

Радовиш2 недели ago

Инспекциите на терен, медицински отпад фрлен во планинскиот предел помеѓу селата Ињево и Дедино

Радовиш3 дена ago

Младите одбојкари од ООУ „Коста Рацин“ од Подареш го освоија првото место на Државното првенство во одбојка

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш објавува Јавен оглас за работно ангажирање на лица кои ќе вршат достава на решенија за данок на имот

Радовиш1 недела ago

Општина Радовиш додели признанија на најдобрите просветни работници, на денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Радовиш3 дена ago

Викендов, во Радовиш ќе се одржи МДФФ „ОРО ВЕСЕЛО“

Радовиш4 недели ago

Во Радовиш, Меморијален турнир во мал фудбал и положено свежо цвеќе во чест на загинатите херои во конфликтот 2001

Струмица4 недели ago

Пронајдени малолетничките од струмичко што беа пријавени дека се изгубиле на екскурзија во Скопје

Струмица1 недела ago

Приведени три лица, затекнати при пустошење на шума

Радовиш1 недела ago

ОТВОРЕН ДЕН во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, за 9-тоодделенците, идни средношколци

Радовиш2 недели ago

Награда за иновативен проект „Електричен велосипед“ доби тимот од ученици од СОУ „Коста Сусинов“ од Радовиш

Валандово6 дена ago

Се одржа ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО 2023, победник е Мишко Крстевски

Радовиш4 недели ago

Решен проблемот со јавното осветлување во ромските маала во Општина Радовиш, поставени се околу 50 соларни светилки

Радовиш4 недели ago

Утре меморијален турнир во мал фудбал „НАШИ ВЕЧНИ ХЕРОИ“ во чест на тројцата загинати бранители од радовишко

Uncategorized2 недели ago

6-та Поетска манифестација за деца и млади „Пролет на сребрените соништа“ се одржува во Радовиш

Конче5 дена ago

Регионална пензионерска средба на езерото Мантово во кругот на манастирот „Свети Ѓорги“, Долна Враштица

Василево4 дена ago

Во населеното место Сушево се асфалтира улица

Најнови Вести