Connect with us
Македонија2 години ago

Бугарија и Грција со забрани за влез за македонски граѓани до 31 Јули

Македонија2 години ago

За 24 часа 94 нови случаи на Ковид-19, регистрирани 42 оздравени лица

Избори 20202 години ago

Мицкоски за вчерашните избори: Власта спроведе масовен поткуп, а добиваме податоци дека сомнително се броени гласовите

Избори 20202 години ago

Македонски концепт за исходот од парламентарните избори 2020: Честитки на граѓаните на Република Македонија за учеството на изборите

Радовиш2 години ago

Општина Радовиш утре нема да работи, од понеделник дополнитeлно ќе се донесува одлука

Избори 20202 години ago

Претседателот Пендаровски по гласањето на предвремените парламентарни избори: Секој граѓанин да биде максимално заштитен

Избори 20202 години ago

Неофицијално, коалицијата предводена од СДСМ освои 46, а коалицијата предводена од ВМРО – ДПМНЕ 44 пратенички места

Радовиш2 години ago

Mинирање на патот Радовиш – Штип, Сообраќајот ќе биде во прекин

Избори 20202 години ago

Николовски: Со право очекуваме сигурна победа за СДСМ и коалицијата „Можеме“

Избори 20202 години ago

Во ИЕ 4 излегле вкупно 124,665 гласачи до 17 часот

Радовиш2 години ago

Седум нови случаи од Ковид-19 во Радовиш

Избори 20202 години ago

Прес- конференција на државната изборна комисија со пресек до 13 часот

Избори 20202 години ago

До 13 часот скоро 25 проценти излезеност на ниво на државата, во Радовиш излезеноста е 20.9 проценти

Радовиш1 ден ago

ПРИЕМ НА ДЕЛЕГАЦИИТЕ ОД ВАСЛУИ, РОМАНИЈА И ЕРГЕНЕ,ТУРЦИЈА

Радовиш1 ден ago

Ликовна работилница ,,Фолклорот наша вековна инспирација,,

Радовиш2 дена ago

Времена измена на сообракајниот режим во Радовиш

Радовиш2 дена ago

Рудниците Бучим и Боров дол со СОУ Коста Сусинов склучија меморандум за соработка за дуално образование

Радовиш2 дена ago

Овој викенд во Радовиш ке се одржи манифестацијата ,,Самун ем Татлија,,

Радовиш2 дена ago

За време на ,,Самун ем Татлија,, општина Радовиш апелира до граѓаните за намалено движење со моторни возила

Василево4 дена ago

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов оствари средба со претставници на Европската академија на регионите

Струмица5 дена ago

Намален интересот за користење на природен гас во Струмица

Струмица5 дена ago

Реконструиран објектот на итната медицинска служба во Струмица

Радовиш1 недела ago

Општина Конче доби донација од ,,Тика,,

Радовиш1 недела ago

Радовиш, домаќин на САЕМ ЗА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ – ЛАГ ЕКСПО 2022

Радовиш1 недела ago

Радовиш ќе биде домаќин на САЕМ ЗА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ – ЛАГ ЕКСПО 2022, во организација на ЛАГ Плачковица

Uncategorized1 недела ago

Зонското паркирање во Радовиш започна да функционира и во пракса, се испраќаат првите пораки за платено паркирање

Радовиш1 недела ago

Реализиран настан „Возење велосипеди – промовирање на велосипедот како превозно средство“ во организација на ООУ Никола Карев, Радовиш

Струмица2 недели ago

Во текот на вчерашниот ден се случиле две сообраќајни несреќи во струмичко

Македонија2 недели ago

Ограничените маржи на основните прехранбени производи ќе останат до крај на годината, владата донесе одлука

Радовиш2 недели ago

Отворена првата сензорна соба во ООУ Крсте Петков Мисирков во Радовиш, наменета за ученици со посебни потреби

Струмица2 недели ago

Започнаа инфраструктурните активности за изградба и обележување на велосипедски патеки во Струмица

Василево2 недели ago

Во Сушево се одржа Mеѓународен фолклорен фестивал „Весело на сред село“

Радовиш2 недели ago

Од денеска започна да функционира зонското паркирање во Радовиш со наплата

Радовиш2 недели ago

Од понеделник 19 Септември, започнува да функционира зонското паркирање во Радовиш, со наплата

Радовиш3 недели ago

Денеска истекува рокот за пријавување на угостителите за учество на манифестацијата САМУН ЕМ ТАТЛИЈА во Радовиш

Радовиш4 недели ago

Отворен нов клуб по Маи Таи и кик бокс АДРЕНАЛИН во Радовиш

Радовиш1 недела ago

Радовиш, домаќин на САЕМ ЗА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ – ЛАГ ЕКСПО 2022

Радовиш2 дена ago

Времена измена на сообракајниот режим во Радовиш

Радовиш3 недели ago

Со положување на свежо цвеќе Општина Радовиш го одбележа 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија

Радовиш2 дена ago

За време на ,,Самун ем Татлија,, општина Радовиш апелира до граѓаните за намалено движење со моторни возила

Радовиш4 недели ago

Превентивни активности на ОВР Радовиш на почетокот на учебната година

Радовиш2 недели ago

Општина Радовиш воведува „Систем 48“ преку кој граѓаните ќе можат да пријавуваат одредени проблеми

Радовиш2 дена ago

Овој викенд во Радовиш ке се одржи манифестацијата ,,Самун ем Татлија,,

Радовиш2 недели ago

Од денеска започна да функционира зонското паркирање во Радовиш со наплата

Радовиш4 недели ago

Ранчиња и комплет прибор за сите првачиња во Општина Радовиш, донација од компанијата Адора инженеринг

Радовиш1 недела ago

Реализиран настан „Возење велосипеди – промовирање на велосипедот како превозно средство“ во организација на ООУ Никола Карев, Радовиш

Uncategorized1 недела ago

Зонското паркирање во Радовиш започна да функционира и во пракса, се испраќаат првите пораки за платено паркирање

Конче4 недели ago

Градоначалникот Ристов им посака среќа на сите ученици од ООУ,, Гоце Делчев” во Конче во новата учебна година

Радовиш1 недела ago

Општина Конче доби донација од ,,Тика,,

Радовиш2 недели ago

Отворена првата сензорна соба во ООУ Крсте Петков Мисирков во Радовиш, наменета за ученици со посебни потреби

Македонија2 недели ago

Ограничените маржи на основните прехранбени производи ќе останат до крај на годината, владата донесе одлука

Конче2 недели ago

Подарени вкупно 250 училишни ранци и училишни прибори на учениците од ООУ ,,Гоце Делчев” од Конче

Радовиш1 недела ago

Радовиш ќе биде домаќин на САЕМ ЗА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ – ЛАГ ЕКСПО 2022, во организација на ЛАГ Плачковица

Вести Југоисток

Најнови Вести