Connect with us
Радовиш4 weeks ago

Градскиот пазар во сабота со скратено работно време од 08:00 до 14:00

Македонија4 weeks ago

ЕВН треба да изврши корекција на високите сметки изминатите месеци

Македонија4 weeks ago

Денеска рекорден новозаболени, 120 позитивно регистрирани случаи и 2 лица починати во последниве 24 часа

Македонија4 weeks ago

Се забранува посета на гробишта на Задушница, кога се слави споменот на починатите

Македонија4 weeks ago

Состојба со Ковид-19 вирусот во Македонија до денес

Македонија4 weeks ago

Владата одлучи да го врати полицискиот час во земјата

Радовиш4 weeks ago

Градежни активности на втората коловозна лента на булеварот Александар Македонски

Македонија4 weeks ago

ЗНМ изразува загриженост за регионалните и локалните медиуми кои од денеска најавија штајк со делумен прекин на програмата

Радовиш4 weeks ago

Православните христијани денеска го празнуват верскиот празник Св. Цар Константин и царица Елена

Регион4 weeks ago

Османи предлага да се вработи „Ковид координатори“ во фирмите за спроведување на протоколите за заштита

Свет4 weeks ago

Пронајден најчистиот воздух во светот од научници од Универзитетот на Колорадо

Радовиш4 weeks ago

Тестирани вработените во градинката Ацо Караманов во Радовиш, на Ковид-19

Регион4 weeks ago

Затворена уште една текстилна фабрика во Штип

Радовиш7 months ago

Голем интерес за присуство на хуманитарниот настан „Радовишка етно софра“

Струмица7 months ago

Струмица отворa градинки и надвор од општинскиот центар

Радовиш7 months ago

Заедничка работилница на родителите, дечињата и вработените ,,Да ја украсиме занималната на моето дете,,

Радовиш7 months ago

Одбележан Меѓународниот ден на лица со попреченост во дневниот центар Порака во Радовиш

Радовиш7 months ago

Започнува образовната програма на компанијата „Солвеј“

Радовиш7 months ago

Отчет на Градоначалникот Конзулов, решавање на главните општински проблеми

Струмица7 months ago

Промовиран проектот „Инклузивни партнерства во заедниците“ во Општина Струмица

Гевгелија7 months ago

Капиталните инвестиции во патната и комуналната инфраструктура, стратешка цел на градоначалникот Сашо Поцков

Радовиш7 months ago

Во Радовиш изложба на слики од познатиот македонски сликар Ниче Василев

Радовиш7 months ago

Се одржаа 46 „Караманови поетски средби“ во Радовиш, посветени на младиот поет и револуционер Ацо Караманов

Радовиш7 months ago

Од денеска започна реализацијата на проектот за енергетска ефикасност на ООУ „Орце Николов“ во Ињево, општина Радовиш

Конче7 months ago

Општина Конче е првата општина во државата во која успешно е спроведен проектот за консолидација на земјоделско земјиште

Радовиш7 months ago

Од денеска започна со работа новиот нотар на подрачјето на Основиот суд во Радовиш

Радовиш14 hours ago

Радовиш ќе добие енергетски ефикасно јавно осветлување по ЕСКО МОДЕЛ

Избори 202016 hours ago

Што предвидуват во програмата и што ветуваат Заев и Мицкоски пред граѓаните во регионот

Избори 202016 hours ago

Заклучен избирачкиот список, право на глас ќе имаат 1.814.263 гласачи

Избори 202022 hours ago

Мицкоски во посета на Радовиш и Конче: Се обврзавме на чесна и честита работа

Струмица2 days ago

Измени во режимот на сообраќај на пет улици низ Струмица

Избори 20202 days ago

Заев денеска во посета на Радовиш: Повеќе инвестиции и нови работни места нудима во новата порграма

Економија2 days ago

Од денеска можат да се поплнуват барањата за поддршка на плата за месец јуни

Македонија2 days ago

Нови 126 случаи со Ковид-19, 48 оздравени пациенти и четворица починати

Политика2 days ago

ДИК: Да се обезбеди максимална здравствена заштита на сите учесници во изборниот процес

Радовиш2 days ago

Советот на Општина Радовиш ја одржа 43 седница, уште на почетокот се разви дискусија околу дополнувањето на дневниот ред

Избори 20202 days ago

Атанасов: дополнителни 2 денари за продадено хигиенски чисто млеко

znak-policija
Струмица2 days ago

Две деца ги изгубија животите и едно девојче е повредено во две несреќи во струмичко

Македонија2 days ago

Важноста на дозволите за престој во државата на странски државјани, се продолжува до 31 август

Избори 20202 days ago

Заедничка прес конференција на министерот за внатрешни работи Чулев и претседателот на ДИК Деркоски

Здравје2 days ago

Се уште висок број на заболени од Ковид -19, 132 нови случаи за 24 часа, двоцифрен број и на починати лица

Избори 20203 days ago

Мицкоски: Изборот е помеѓу обнова или политиките на Зоран Заев

Македонија3 days ago

Одобрен предложениот протокол за јавни настани, концертите ќе се одржуваат со 50% капацитет и со заштитни маски

Избори 20203 days ago

Мираковска на средби со граѓани од Радовиш промовира дел од програмата

Избори 20203 days ago

Чаракчиев: Најавуваме нова развојна економија и повисоки плати

Македонија3 days ago

Минимално поскапување од половина денар на сите горива

Радовиш2 weeks ago

Тепачка помеѓу 10 Радовишани пред судот во Радовиш

Радовиш2 weeks ago

Пијан радовишанец уапсен од страна на полицијата

Радовиш2 weeks ago

Верче Андонова, ученик на генерацијата во СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш

Радовиш3 weeks ago

По 500 евра казна заработија 10 Радовишани за прекршување на полицискиот час

Радовиш1 week ago

Откриен нов случај на дрвокрадство во Општина Радовиш, интервенирала и полицијата за да не побегне дрвокрадецот

Гевгелија1 week ago

Побегнал пациент од дворот на Невропсихијатриска болница Негорци

Струмица3 weeks ago

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА РАДОВИШ КАЈ ВАСИЛЕВО

Радовиш5 days ago

Како се движеа цените на денешниот пазарен ден во Радовиш

Струмица7 days ago

17 – годишник паднал од велосипед и се здобил со тешки телесни повреди

Радовиш5 days ago

Во близина на Радовиш пронајдени 17 мигранти од страна на полицијата

Избори 20202 days ago

Заев денеска во посета на Радовиш: Повеќе инвестиции и нови работни места нудима во новата порграма

Радовиш4 weeks ago

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ ОД РАДОВИШ ПО ПОВОД ДУХОВДЕНСКАТА ЗАДУШНИЦА

Валандово3 weeks ago

СВР Струмица поднесоа 77 кривични пријави, меѓу нив има и за 14 радовишани

Избори 20205 days ago

Трајанов во разговор со граѓаните во центарот на Радовиш ја промовира програмата

Избори 20205 days ago

Трипуновски од Покрајчево: Доаѓаат подобрите времиња за македонскиот аграр

Радовиш4 weeks ago

Сите вработени во детската градинка „Ацо Караманов“ од Радовиш се негативни на Ковид-19

Радовиш7 days ago

Експресниот пат Штип-Радовиш нема да биде во прекин

znak-policija
Струмица2 days ago

Две деца ги изгубија животите и едно девојче е повредено во две несреќи во струмичко

Македонија2 weeks ago

ФИЛИПЧЕ: Јавно ќе објавуваме листа на лица кои треба да бидат во самоизолација

Радовиш4 weeks ago

Продолжува акцијата на ЈП ,,Национални шуми’’ против дрвокрадството

Вести Југоисток

Најнови Вести