Connect with us
Advertisement
Македонија2 months ago

Вакцинацијата против грип ќе почне идниот месец односно од ноември

Македонија2 months ago

Обраќање до јавноста на претседателот, Стево Пендаровски по повод последните одлуки на Советот на Европската унија во однос на определувањето на датум за почеток на преговори

Македонија2 months ago

Пуштен во употреба Централниот регистар на население

Македонија2 months ago

Расчистено убиството во Кочани, приведен син за убиство на таткото

Гевгелија2 months ago

Советот на општина Гевгелија ги додели седмоноемвриските награди

Гевгелија2 months ago

Оддржана триесет и втората седница на Советот на Општина Гевгелија

Струмица2 months ago

Светскиот ден на храната одбележан во Струмица

Струмица2 months ago

ООУ ,,Борис Трајковски,, од Моноспитово, општина Босилово, денеска го одбележа Светскиот Ден на храната

Струмица2 months ago

Започна реконструкцијата на локалниот пат Ново Владевци – Сушево, Општина Василево

Радовиш2 months ago

Отворена првата специјализирана продaвница за ортопедски влошки и ортопедски помагала FootBalance во Радовиш

Струмица3 days ago

Пет лица од с.Муртино и с.Банско лишени од слобода, поради криумчарење мигранти

Радовиш3 days ago

Работилница за јакнење на капацитетот на локалните власти за вклучување на родовите аспекти, се одржа во Радовиш

Радовиш3 days ago

Меѓународен турнир во борење слободен стил за кадети и пионери, машки и девојки ќе се одржи утре во Радовиш

Македонија3 days ago

Претседателот Пендаровски на Регионалниот форум за добро владеење и борба против корупцијата

Гевгелија3 days ago

Градоначалникот Поцков на Заедничкиот консултативен комитет на регионите на ЕУ

Валандово3 days ago

Село Брајковци во валандовско ја доби првата детска градинка

Струмица3 days ago

Општина Ново Село одбележа 23 години од конституирањето на општината

Василево3 days ago

Отчет на градоначалникот на Општина Василево Марјан Јанев

Гевгелија3 days ago

Грчки државјанин починал во стан во Гевгелија

Валандово4 days ago

Министерката Царовска денеска во посета на Општина Валандово

Валандово4 days ago

Во ПОУ “Страшо Пинџур” – Удово, во тек се работни активности за подобрување на условите

Радовиш5 days ago

Одобрени се средства за изградба на локален пат Дамјан-Погулево и расчистување на дивите депонии во општина Радовиш

Македонија5 days ago

Сабота, 14 декември ќе биде работен ден за вработените во дел од државните институции

Гевгелија5 days ago

Денеска 11 декември, прекин во електронапојувањето на поголем дел од општина Гевгелија

Радовиш5 days ago

Награда за најдобра Алпинистичка наврска доделена на 21-ви Меморијален собир во чест на 4 алпинисти кои загинаа на Солунска Глава

Радовиш5 days ago

Голем интерес за присуство на хуманитарниот настан „Радовишка етно софра“

Економија5 days ago

Регресот за годишен одмор или К-15, до крајот на годината

Струмица5 days ago

Струмица отворa градинки и надвор од општинскиот центар

Василево6 days ago

Извршен технички прием на прочистителната станица во с. Едрениково

Гевгелија6 days ago

505 милиони денари проектиран Буџетот на Општина Гевгелија за 2020 година

Земјоделие3 weeks ago

Жените земјоделки за првпат ќе добијат неповратна финансиска поддршка од 3.000 евра

Радовиш4 weeks ago

Од денеска започна со работа новиот нотар на подрачјето на Основиот суд во Радовиш

Радовиш4 weeks ago

Стекнете се со бесплатна обука за компјутерски вештини – аплицирајте најдоцна до 01.12.2019

Радовиш4 weeks ago

Заврши традиционалниот шестоноемвриски турнир во мал фудбал „Радовиш 2019“

Македонија3 weeks ago

Силениот земјотрес неколку минути пред 4 часот утринава беше почуствуван во и Македонија

Струмица4 weeks ago

Кривична пријава за стумичанец кој се обидел да силува 29 – годишна девојка

Регион2 weeks ago

Одржана модната ревија „Убави сме, свои сме“ во Струмица

Струмица3 weeks ago

Над триесетина мигранти пронајдени во струмичко по што биле предадени во Транзитен прифатен центар Гевгелија

Радовиш4 weeks ago

ООУ Крсте Петков Мисирков од Радовиш, го одбележа својот патронен празник

Македонија3 weeks ago

УХМР најавува дека не очекува дождлив викенд

Конче4 weeks ago

Општина Конче е првата општина во државата во која успешно е спроведен проектот за консолидација на земјоделско земјиште

Радовиш2 weeks ago

Отчет на Градоначалникот Конзулов, решавање на главните општински проблеми

Гевгелија4 weeks ago

Марш во молк од булеварот „Гевгелија„ до центарот на градот

Струмица3 weeks ago

Полициски службеник од Струмица е осомничен за криумчарење мигранти.

Македонија5 days ago

Сабота, 14 декември ќе биде работен ден за вработените во дел од државните институции

Македонија2 weeks ago

Адора Инженеринг го доби 9-тото национално признание за изградба на здрави еко домови со звучна изолација

Регион1 week ago

Лишен од слобода струмичанец кој превезувал 19 мигранти

Гевгелија1 week ago

Во близина на шумското складиште кај с.Миравци било пронајдено починато лице

Радовиш1 week ago

„Згрижените се надвор од животна опасност, информира Министерството за надворешни работи (МНР) во врска со несреќата која се случи во Србија

Македонија3 weeks ago

Од денеска започна бесплатната вакцинација против сезонскиот грип и во Радовиш, за што се обезбедени 460 вакцини

Најнови Вести