Connect with us
Advertisement
Радовиш8 months ago

Градежни активности на втората коловозна лента на булеварот Александар Македонски

Македонија8 months ago

ЗНМ изразува загриженост за регионалните и локалните медиуми кои од денеска најавија штајк со делумен прекин на програмата

Радовиш8 months ago

Православните христијани денеска го празнуват верскиот празник Св. Цар Константин и царица Елена

Регион8 months ago

Османи предлага да се вработи „Ковид координатори“ во фирмите за спроведување на протоколите за заштита

Свет8 months ago

Пронајден најчистиот воздух во светот од научници од Универзитетот на Колорадо

Радовиш8 months ago

Тестирани вработените во градинката Ацо Караманов во Радовиш, на Ковид-19

Регион8 months ago

Затворена уште една текстилна фабрика во Штип

Здравје8 months ago

Регистрирани 101 нови случаи на ковид-19, состојбата станува алармантна

Радовиш8 months ago

Продолжува акцијата на ЈП ,,Национални шуми’’ против дрвокрадството

Свет8 months ago

ИТАЛИЈА ги отвори границите за туристите од ЕУ

Економија7 hours ago

Бектеши: Продолжуваме со мерки за поддршка на индустријата, занаетчиството, туризмот и енергетска ефикасност кај домаќинствата

Радовиш8 hours ago

Мразеви на Патишка река, вистински предизвик за алипинистите

Македонија8 hours ago

Србија да и даде на Македонија 8.000 вакцини од производителот Фајзер

Радовиш8 hours ago

Денеска е Богојавленски водосвет, беше крстена водата во двата црковни храма во Радовиш

Македонија8 hours ago

Третирани 661 пациент со конвалесцентна плазма

Македонија8 hours ago

Ново зголемување на цените на нафтените деривати

Македонија1 day ago

Владата ќе дели средства за сончеви колектори, печки на пелети, пвц прозорци и фотонапонски панели

Радовиш1 day ago

Годинава ќе биде изоставено традиционалното чествување на празникот БОГОЈАВЛЕНИЕ – Водици, Светиот крст нема да биде фрлен во осветените води

Македонија1 day ago

За 66% намален бројот на туристи во ноември 2020 во однос на ноември 2019 година

Македонија1 day ago

190 нови случаи на Ковид -19 од 1530 тестирања, 6 починати лица

Струмица3 days ago

Формирано Здружение „Обнова Глобал“ за санација на опожарениот Глобал во Струмица

Економија3 days ago

Шахпаска: Започна со имплементација на проектот Гаранција за млади

Економија3 days ago

Економско социјалниот совет на денешената седница го усвои Оперативниот план за вработување за 2021 година

Спорт3 days ago

Македонија со пораз во првиот меч на Ракометното Светско Првенство

Василево3 days ago

Младите од ВМРО-ДПМНЕ од Василево преку пародија го искажаа својот револт за уличното осветлување

Македонија3 days ago

Радовиш дел од проектот за подобрување на услугите на жените и девојките од руралните средини за сексуално и репродуктивно здравје

Економија3 days ago

Средба на министерот Бесими со италијанскиот амбасадор Силвестри: Економската состојба стабилна и покрај ковид-кризатa

Струмица3 days ago

Во две акции на СВР Струмица откриени се 13 возачи кои управувале со возило под дејство на алкохол

Македонија3 days ago

Продолжува расправата во Собранието по Предлог-законот за попис

Економија3 days ago

Димовски: Две минимални плати не се доволни за да ги покријат основните месечни трошоци

Радовиш2 weeks ago

Приведенo 24 годишното момче кое со возило помина низ радовишкото шеталиште

Македонија6 days ago

Започна регистрацијата на возила по новиот закон за возила со странски таблички за половина цена

Радовиш2 weeks ago

И во радовишко биле приведени граѓани кои палеле коледарски огнови

Струмица2 weeks ago

Јаневски: Тажна е сликата денеска, по пожарот кој ноќеска пред полноќ, избувна во трговскиот центар „Глобал“

Радовиш4 weeks ago

Помошта од по 6.000 денари предизвика гужви пред банките

Македонија1 day ago

Владата ќе дели средства за сончеви колектори, печки на пелети, пвц прозорци и фотонапонски панели

Економија4 weeks ago

Граѓаните можат да ја користат поддршката од 6.000 денари во било кој период без рокови и ограничувања

Македонија3 weeks ago

ЈАВЕН ОГЛАС за засновање на работен однос на 600 извршители на работно место „Полицаец“

Радовиш3 weeks ago

Јана Јованова од Радовиш, со три нови интернационални Први Награди во пијано натпревари, за помалку од еден месец

Радовиш3 weeks ago

Советот на Општина Радовиш не го усвои Буџетот за 2021 година и на последната седница, дали институциите ќе останат блокирани

Радовиш3 weeks ago

Црковниот храм свети Пророк Илија во Радовиш добива сосема нов лик, по реновирањето деновиве започна фрескоживописот на храмот

Радовиш3 weeks ago

Новогодишни пакетчиња донација за Црвен крст во Радовиш, од Проф. д-р Ванчо Чифлиганец и Адора Инженеринг

Струмица2 weeks ago

Заев во посета на Струмица по пожарот во „Глобал”: Заедницата ќе покаже солидарност и со акција на дело сите ќе помогнеме Струмица да се врати во нормала

Радовиш2 weeks ago

Советот на Општина Радовиш конечно го усвои Предлог – Буџетот за 2021 година на денешната седница

Македонија4 weeks ago

Започна пријавувањето за еднократна финансиска поддршка 43.500 денари по вработен за центрите за странски јазици и едукативните центри

Радовиш4 weeks ago

Анкета: Како ја оценуваат граѓаните 2020 година и што очекуваат од новата 2021

Струмица1 week ago

Кривични пријави против струмичани кои организирале роденденска прослава на која присуствувале повеќе лица

Македонија5 days ago

Колку паушал земаат општинските советници

Радовиш1 week ago

Мултифункционални печатари од Општина Радовиш за службите кои минатата 2020 година ја одбележаа со надчовечки напори во борбата со Ковид-19

Економија4 weeks ago

Влада: Во тек е исплатата на еднократната финансиска помош 6.000 денари за 283 илјади граѓани

Вести Југоисток

Најнови Вести