Connect with us
Advertisement
Македонија6 months ago

Мицкоски: Сакаме избори ова лето, избори кои нема да го загрозат здравјето на граѓаните

Македонија6 months ago

Заев: Избори по стабилизација на пандемијата, на средината на јуни

Здравје6 months ago

Досегашните мерки остануваат на сила, во понеделник нова препорака на комисијата за заразни болести до Владата

Економија6 months ago

На сметките на 21.542 компании ќе легнат средствата од 14.500 денари по работник за исплата на априлската плата

Здравје6 months ago

Респираторна гимнастика во време на пандемија со КОВИД-19

Радовиш6 months ago

Започна асфалтирањето на уште еден поголем дел од регионалниот пат од Радовиш кон планината Плачковица

Здравје6 months ago

Регистрирани 20 оздравени, а потврдени се 14 нови случаи на Ковид-19

Радовиш6 months ago

РК Радовиш со нови сили кон плеј-оф

Радовиш6 months ago

Казни за четворица радовишани заради непочитување полициски час

Гевгелија6 months ago

Со положување на свежо цвеќе и делење заштитни маски на граѓаните одбележан Денот на полицијата во ОВР- Гевгелија

Радовиш15 hours ago

Вградени плакари за потребите на дечињата во ОУ Никола Карев, донација од рудникот Бучим

Радовиш16 hours ago

Со донација на компјутери и таблети од рудникот Бучим, сите ученици се вклучени во онлајн наставата во ООУ Крсте Петков Мисирков

Македонија18 hours ago

РСБСП: Потребни се засилени контроли за поголема безбедност во сообраќајот

Македонија19 hours ago

МВР: 879 прекршители на мерката за носење лична заштита на лице

Македонија20 hours ago

Бројот на нови случаи со Ковид -19 во државата, секојдневно расте, расте бројот и во Југоистокот

Македонија23 hours ago

Усвоен е Законот, маските задолжително и на отворено, забрането групирање после 22 часот

Радовиш2 days ago

Ќе се одржи ли прекинатата седница на радовишкиот совет до петок, откако градоначалникот Конзулов упати јавен повик

Македонија2 days ago

54 милиони денари за награда на сите здравствени работници

Струмица2 days ago

„Академија за реинтеграција на маргинализирани лица“ во Струмица им го менува животот на зависниците

Струмица2 days ago

Втор слој асфалт на дел од улиците во Струмица со што се подобрува инфраструктурата во градот

Македонија2 days ago

Мицкоски со апел, бремените жени да се ослободат од работа, поради загаденоста и пандемијата

Радовиш3 days ago

Конзулов: Јавно ги повикувам советниците да ја одржиме прекинатата седница

Македонија4 days ago

Незначителни промени на цените на горивата кои важат од полноќ

Македонија4 days ago

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на октомвриските пензии

Македонија4 days ago

Пресечен меѓународен транспорт на дрога, пронајдени околу 100 килограми хашиш

Македонија4 days ago

МОН објави јавен повик за студенти за обезбедување туторство на ученици од основно образование

Македонија4 days ago

За три дена околу 1500 нови случаи на Ковид – 19 во земјата

Гевгелија4 days ago

Гевгелија го проширува постојниот КОВИД-центар во кругот на Општата болница

Европа4 days ago

Словенија воведува забрана за движење помеѓу општините

Струмица6 days ago

Ќе се пришируват капацитети на струмичката болница, новиот крак се пренаменува во ковид центар

Радовиш2 weeks ago

Уапсен 31 годишен радовишанец поради дрога

Радовиш2 weeks ago

Анкета: Што мислат радовишани за задолжително носење маски и на отворено и дали треба да се воведе нов полициски час

Радовиш1 week ago

(Видео) Координирана акција на радовишката полиција во сузбивање на дрвокрадството, лишени од слобода три лица

Радовиш3 weeks ago

Од денеска во Радовиш MAKOM Cash&Carry со одлични цени

Македонија3 weeks ago

Корона вирусот се појави и во едно училиште во Општина Радовиш, 10 ученици во изолација

Радовиш4 weeks ago

6 нови случаи позитивни на Ковид-19 во Радовиш

Радовиш2 weeks ago

Интензивните врнежи од дожд во Радовиш и радовишко предизвикаа големи штети

Економија7 days ago

Утврден Предлог на Законот за исплата на платите за месеците октомври, ноември и декември 2020 година

Македонија3 weeks ago

Приведени седум дилери, запленето оружје, хероин и марихуана од источна Македонија, меѓу нив има и струмичанец

Македонија2 weeks ago

10 починати и 428 нови случаи на Ковид-19, Струмица, Радовиш и Гевгелија повторно на листата со нови случаи

Македонија4 weeks ago

539 тестирања, а регистрирани 83 нови случаи. Струмица и Радовиш повторно се на листата, а расте бројот и во Валандово

Радовиш2 weeks ago

Од запуштен и небезбеден дел, речното корито на Сушица добива нов изглед

Радовиш1 week ago

Екипа од ТППЕ од Радовиш интервенирала на предизвикан пожар на помошни објекти

Радовиш2 weeks ago

Радовиш добива енергетски ефикасно јавно осветлување

Радовиш3 days ago

Конзулов: Јавно ги повикувам советниците да ја одржиме прекинатата седница

Радовиш1 week ago

Како се одвива онлајн наставата во СОУ Коста Сусинов во Радовиш

Радовиш1 week ago

Малолетник од Калаузлија радовишкo, повреден при сообраќајна несреќа помеѓу мотор и велосипед

Македонија3 weeks ago

44 позитивни случаи во Струмица, 386 нови случаи во земјава

Македонија2 weeks ago

Сообраќајот од Струмица и Радовиш кон Скопје времено ќе се пренасочи низ Штип

Македонија2 weeks ago

Во Струмица 260 активни случаи на Ковид -19, Радовиш 58 а Гевгелија заедно со Дојран и Богданци 92

Вести Југоисток

Најнови Вести