Connect with us

Култура

Претседателот Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Претседателот Стево Пендаровски, вечерва – 4 август 2020 година, вторник, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на...