Connect with us

Здравје

140 нови случаи на ковид-19, од кои 15 се од Гевгелија, Струмица и Радовиш

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на...