Connect with us

Огласи

Халкидики травел – Радовиш со одлична понуда ова лето

Media Press

Published

на

И оваа година летувајте преку Халкидики травел – Радовиш во Неа каликратија. Добијте го идеалниот одмор по супер цени.

Халкидики травел – Радовиш ви нуди еднодневен или повеќедневен одмор со вклучен организиран или сопствен превоз на плажите на Неа Каликратија.

Сместете се во преубавите апартмани Димитри, Клеру, Марија, Фросо и многу други.

Огласи

Чуствувајте се безгрижни на патувањето со Horizont Reisen – Niko Ekspres

Media Press

Published

на

Патувајте удобно и безгрижно со Horizont Reisen – Niko Ekspres .

Лиценциран превоз на патници и пратки до Швајцарија. Поаѓање секоја среда и сабота од Македонија и секој вторник и петок од Швајцарија.

Резервирајте го вашето место на телефонските броеви:

Во Македонија:
+389 71 557 111
+389 75 737 221
+389 70 253 362

Во Швајцарија:
+41 76 27 77 916
+41 79 95 45 842
+41 79 93 89 142
+41 79 19 59 541

Прочитај повеќе

Огласи

ОГЛАС: АД ИГМ Еленица – Струмица отвора повеќе позиции за работа

Media Press

Published

на

АД ИГМ Еленица – Струмица бара работници со и без работно искуство во повеќе области и тоа:

1. Ракувачи на автоматика
2. Електричари
3. Бравари
4. Општи работници
5. Транспортни работници
6. Виљушкаристи

Вработени на цело работно време, со редовни примања и К-15.

Плата по договор

Информации на телефон: 070 415 904
Секој работен ден од 07:00 до 15:00

Прочитај повеќе

Огласи

Надворешен соработник/дописник за (работа од дома)

Media Press

Published

на

Доколку редовно нè следиш, сакаш да пишуваш, креативен си и имаш желба да придонесеш за развој на порталот од содржински аспект  – ти си она што го бараме!

Кои квалификации Ви се потребни:

  1. Завршено ВСС (новинарство, филолошки и други сродни факултети се предност)
  2. Талент и желба за пишување на квалитетни и креативни текстови
  3. Беспрекорно познавање на македонски јазик, граматика и правопис
  4. Одлично познавање на англиски јазик
  5. Користење на социјални медиуми (Facebook и Instagram)
  6. Познавање на MS Office
  7. Следење на светските трендови, информации и новости
  8. Работното искуство поврзано со работното место ќе се смета за предност
  9. Искуство со WordPress ќе се смета за предност

*Најважна е желбата за сопствен развој во оваа област!

Доколку сакате да бидете дел од тимот на mediapress.mk и сметате дека би биле соодветни за оваа позиција, испратете ни го вашето CV на contact.mediapress@yahoo.com како и 2-3 примерока од Ваш пишан текст.

Прочитај повеќе