Connect with us

Спорт

Порази во двете кола од Супер лигата за пинг понг клубот од Радовиш

Media Press

Published

на

Нашиот пинг понг клуб „Радовиш“ ги одигра 2-ро и 3-то коло од пинг понг Супер Лигата каде силите ги одмери со ППК „Работнички“ од Скопје и ППК „Младост“ од Прилеп.

Во двата дуели нашите натпреварувачи забележаа два порази.

За нашиот клуб настапија: Марјан Крстев, Горге Бораниев, Венко Стојанов и Катерина Даова.

За следните кола, нашата екипа ќе си ги одмерува силите со тимовите на ППК „Струга“ од Струга и ППК „Вардар“ од Скопје.

Дуелите ќе се играат во вторник во А1 Арена СЦ „Борис Трајковски“, Скопје со почеток од 10 часот.

Спорт

ФК Плачковица ќе биде домаќин на ФК Осогово

Media Press

Published

на

Нашиот фудбалски клуб Плачковица ќе биде домаќин на ФК Осогово во Сабота на 26.03.2021 година.

Овој натпревар од пролетниот дел на првенството ќе започне во 14:00 часот и ќе се игра според протоколите односно публика нема да биде присутна.

ФК Плачковица минатиот викенд играше против ФК Кожув од Гевгелија каде и двата тима добија по еден бод со резултат од 0:0 на крајот од второто полувреме.

Прочитај повеќе

Спорт

Ракометарите на Радовиш ќе ги одмеруваат силите со Металург

Media Press

Published

на

Денес во почеток од 16:00 часот во ракометната екипа на Радовиш ќе се соочува со ракометарите на Металург РА.

Целиот натпревар може да се гледа на стрим во живо преку Јутуб каналот на Ракометна Федерација на Македонија.

Натпреварот ќе се емитува во живо на следниот линк.

Прочитај повеќе

Спорт

РК Радовиш со нови засилувања во нападот

Media Press

Published

на

Пред стартот на плеј-аут натпреварите, тимот на Мијалов го засилува нападот и во своите редови.

Во редовите на РК „Радовиш“ ќе заигра Милош Лојаничиќ – играч на десната бековска позиција со потекло од Србија кој се натпреваруваше повеќе тимови меѓу кои РК Осијек, РК Раднички КГ и РК Спартак Војпут.

На левата бековска позиција во тимот на Радовиш ќе заигра и Петар Ачимовиќ – играч кој може и да игра на левата крилна позиција заедно со најновото засилување на Мијалов, пикерот од Либан, Али Кобеиси.

Прочитај повеќе