Connect with us

Избори 2020

Чаракчиев ја промовираше изборната програма со делење материјал со информативна содржина во центарот на Радовиш

Виолета | Media Press

Published

on

Кандидатот за пратеник од Радовиш Коле Чаракчиев,  од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме“ на поставен штанд во центарот на градот ја промовираше изборната програма.

„На своите сограѓани им поделивме летоци со информативна содржина и им ја презентиравме програмата за претстојните парламентарни избори“, вели Чаракчиев кој притоа додаде дека средбата со граѓани ја реалзира со целосно почитување на мерките за заштита од корона вирусот.
„Во секоја активност целосно ги почитуваме мерките за спречување на ширењето на корона вирусот“, додава Чаракчиев.

Избори 2020

Мираковска пред пензионарите во Радовиш: Планираме да ја покачиме минималната пензија

Виолета | Media Press

Published

on

Носителот на листа во ИЕ 4 од СДСМ и коалицијата, Соња Мираковска денеска беше во посета на Општина Радовиш. Заедно со кандидатот за пратеник  од Радовиш Коле Чаракчиев, ја претстави програмата пред пензионрите од општината, притоа давајќи акцент на тоа што планираат за пензионерите но и за останатите граѓани, за подобрување на стандардот.

Continue Reading

Избори 2020

Левица отвори канцеларија во Гевгелија

Виолета | Media Press

Published

on

Левица синоќа ја отвори својата 12та канцеларија, овојпат во Гевгелија.  На настанот свое обраќање имаше  претседателот на партијата, Димитар Апасиев, како и на носителот на кандидатската листа во ИЕ 4, Бранко Ристов.

 „Левица почна и сеуште делува „партизански“, се сеќавам на разговорот со Заев во Шарената револуција кога се обиде да не подмити, -еве вие ќе станете пратеници“ рече  меѓудругото Апасиев, пред присутните.

Continue Reading

Избори 2020

Глас за Македонија реагира на дискриминирачкиот однос на медиумите кон помалите политички партии

Виолета | Media Press

Published

on

Глас за Македонија,  на прес конференција реагира за нерамномерност и дискриминирачки однос на медиумите на помалите политички партии во отстапување на простор за себе претставување и дебатни емисии.  На овој начин нема никаков допир на овие партии со оние од власта и опозицијата.

Глас за Мекедонија повикува на отворена дебата на сите 14 политички субјекти и по познатиот принцип на едно прашање одговор од сите.

Continue Reading