Connect with us

Политика

Донесена пресудата за предметот „Таргет-Тврдина“, Мијалков осуден на 12 години затвор

Казна затвор од 12 години доби поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“, кој...