Connect with us

Технологија

Тројанскиот агент Тесла во нова спам кампања: Не отворајте прилози во овие пораки!

Avatar

Published

на

Истражувачите од компанијата Kaspersky предупредија на нова спам кампања, во која масовно се испраќаат мејлови со прилог во кој е скриен малициозниот софтвер Agent Tesla. Кампањата е наменета за вработените во компаниите, а она што е невообичаено е што оние што стојат зад неа биле многу внимателни кога се во прашање деталите за овие мејлови лесно да ги измамат потенцијалните жртви бидејќи изгледаат како деловни мејлови со прикачени документи. Целта на напаѓачот е да го измами примачот да го отвори прилогот и да го стартува малициозниот софтвер.

Сајбер-криминалците користат вистински компании како покритие: е-поштата содржи вистински логоа и потписи со легитимен изглед.

„Нивниот англиски јазик е далеку од совршен, па се преправаат дека се жители на земји од неанглиско говорно подрачје (на пример, Бугарија или Малезија) за да предизвикаат помалку сомнеж“, велат истражувачите.

Забележале дека во оваа кампања се користат многу имиња на компании, па текстот на пораките соодветно се менува. Понекогаш бараат од вработените во компанијата цени за одредени производи наведени во приложената архива, друг пат прашуваат дали наведениот производ е на залиха. Истражувачите велат дека ова веројатно не се сите верзии на текстот што сајбер-криминалците ги користат за да ги намамат жртвите. Идејата е да се убеди жртвата да провери за каква стока е заинтересиран лажниот клиент.

„Сајбер-криминалците вложуваат многу напор во фазата на подготовка, што не е типично за овие видови масовни кампањи за испраќање пошта. „Претходно видовме такви техники кои се користат само во целни напади“, велат истражувачите.

Единствениот аларм од гледна точка на жртвата е дека адресата на испраќачот ретко се совпаѓа со името на компанијата, додека името на испраќачот се разликува од името во потписот, што не е вообичаено за легитимните деловни адреси. Во примерот даден од Kaspersky, поштата се испраќа од адресата „newsletter@“, што можеби е добро за маркетинг пошта, но „апсолутно не е нормално за писмо за барање цена за понуда“.

Agent Tesla е прилично стар малициозен софтвер кој краде доверливи информации и ги испраќа до оператори за напад. Пред сè, бара акредитиви зачувани во различни програми: прелистувачи, клиенти за е-пошта, клиенти FTP/SCP, бази на податоци, алатки за далечинско управување, VPN апликации и неколку гласници. Сепак, агентот Тесла е способен и да краде податоци од таблата со исечоци, да снима притискање на тастатурата и да прави слики од екранот.

Злонамерниот софтвер ги испраќа сите собрани информации до напаѓачите преку е-пошта. Сепак, некои верзии на малициозен софтвер може да пренесуваат податоци и преку Telegram или да ги прикачат на веб-локација или FTP сервер.

Идеално, таквиот малициозен софтвер треба да се прекине во рана фаза, кога е-поштата ќе стигне до корпоративниот сервер за пошта. Иако малициозниот софтвер не е секогаш видлив со голо око и на прв поглед, скенерите за пошта обично се способни за такви задачи. Затоа, препораката на истражувачот е да се заштити серверот со соодветно безбедносно решение, како и компјутерите на вработените, како и нивното образование.

Технологија

Анкета: Ова е најлошо оценет “iPhone Pro” модел досега

Avatar

Published

на

Новиот iPhone 15 Pro не ги добива најдобрите оценки од корисниците.

Веб-страницата за прегледување PerfectRec анализираше 690.000 прегледи на корисници и откри дека раните прегледи на потрошувачите биле полоши од минатогодишната линија на iPhone 14. Студијата покажа дека 73 отсто од корисниците му дале на iPhone 15 Pro оцена со пет ѕвездички.

На прв поглед оваа бројка изгледа добро. Но, кога ќе се спореди со некои минати Pro модели и како тие поминаа кај корисниците, оваа бројка претставува пад. Така, iPhone 14 Pro собра 76 отсто, а iPhone 13 Pro 83 отсто од оценките со пет ѕвездички. Значи, тоа е прилично пад за само неколку години.

Врз основа на податоците, 15 Pro има најмалку прегледи со пет ѕвезди од кој било Pro модел што Apple некогаш го има произведено. Сепак, од позитивната страна, основниот модел и Plus забележаа зголемување на оценките со пет ѕвезди во споредба со претходната генерација.

Но, постојат некои причини зошто iPhone 15 Pro можеби не е толку популарен како претходните модели Pro. Како што веќе пишувавме, новиот телефон имаше проблеми со прегревање, иако ажурирањето на iOS го реши тој проблем.

Како што пишува Mashable, некои корисници истакнале дека имале проблем со „burn-in“ на OLED екранот на iPhone. Сето тоа лесно можеше да влијае на првичниот рејтинг на овогодинешниот Pro модел. Се разбира, 73 проценти од корисниците сè уште го сакаат својот нов iPhone 15 Pro.

Во наредните месеци, како и со дополнителните надградби за iOS на Apple, сосема е можно овој рејтинг да се подобри.

Прочитај повеќе

Технологија

Шведска го гради првиот пат во светот кој ќе ги полни електричните возила во движење

Avatar

Published

на

Станува збор за делница од 21 км.

Шведска го гради првиот постојан електрифициран пат во светот кој ќе ги полни електричните возила додека се во движење. Државата веќе реализираше четири пилот проекти, односно изгради четири привремени електрифицирани патишта, вклучувајќи го и градот Лунд. Но, оваа патна делница од 21 километар ќе биде постојана.

Електрификуваниот пат го гради шведскиот транспортен орган Трафикверкет, кој во моментов работи на изнаоѓање изведувач за проектот. Трафикверкет сè уште не ја избрал технологијата за полнење за револуционерниот проект, но дизајнот и изградбата се очекува да бидат завршени во 2025 година, а патот наскоро да биде отворен за сообраќај.

Трафикверкет разгледува три опции, надземни инсталации, електрични шини вградени во асфалтната површина кои ја пренесуваат EV енергијата преку проводник под возилото или индуктивни намотки вградени на патот кои безжично ја пренесуваат електричната енергија до возилото, пишува Revijahak .

Електрификуваниот пат ќе биде поставен на автопатот Е20, меѓу Халсберг и Оребро. Автопатот се протега помеѓу Стокхолм на север, преку Гетеборг и Малме на југ – и е избран намерно бидејќи е сообраќаен коридор за комерцијален транспорт на стоки. Го има и потребното напојување.

Шведскиот универзитет за технологија Чалмерс објави студија во март, во која се сугерира дека комбинацијата на електрифицирани патишта на 25 отсто од најпрометните национални и европски патишта и домашно полнење на електрични возила би било оптимално за преминот кон електрични возила.

Научниците тврдат дека тогаш батериите во електричните возила би можеле да бидат значително помали.

Прочитај повеќе

Технологија

Претставена: Нова Škoda Superb

Avatar

Published

на

Пристигна четвртата генерација на моделот Škoda Superb, со дизајн кој комбинира елегантни линии со нови фарови и традиционален дизајн инспириран од чешкиот кристал.

Моделот ќе биде достапен како лифтбек со практична задна врата и како комби варијанта на караван. Осветлувањето е подинамично од претходните модели, а фаровите се достапни во две опции.

Исто така, од Škoda велат дека аеродинамиката на овој модел е подобрена, а Superb сега е подолг и повисок од неговите претходници, па има должина од 4912 mm, ширина од 1849 mm и висина од 1481 mm. Меѓуоскиното растојание е 2841 mm.

Škoda им нуди на купувачите на новиот Superb шест погонски единици, со моќност од 160 до 265 КС.

Палетата вклучува 1,5-литарски TSI бензински мотор кој развива 150 КС и е комбиниран со хибридна технологија, што е, исто така, првпат Škoda да примени стартер генератор со појас од 48 волти и литиум-јонска батерија од 48 волти. Врвен.

Има уште два бензински и два дизел мотори, а како и 1,5-литарскиот TSI, тие се споени со седумстепен DSG менувач.

Два 2,0-литарски TSI мотори развиваат 204 КС и 265 КС, додека два 2,0-литарски TDI мотори произведуваат 150 и 193 КС. Најмоќните бензински и дизел мотори доаѓаат со погон на четири тркала, а од Škoda истакнуваат дека сите тие го исполнуваат стандардот Euro 6d.

Покрај овие верзии, клиентите ќе можат да изберат уште една со plug-in хибриден погон, која е достапна исклучиво за комби караванот.

Станува збор за 1,5-литарски TSI мотор од 150 КС, кој е комбиниран со батерија со капацитет од 25,7 kWh, што е двојно поголема од претходната и која овозможува автономија до 100 km (40 повеќе отколку во случај на неговиот претходник). Вкупната моќност е 204 КС, а на предните тркала се пренесува преку шестстепен DSG менувач.

Прочитај повеќе