Connect with us

Технологија

Видови и карактеристики на грејалки!

Avatar

Published

на

Не сте задоволни од парното, барате поекономично и попрактично решение кое ќе ви го олесни животот и ќе ги намали месечните трошоци.

Во остатокот од текстот ќе прочитате за најчестите греалки кои се користат за загревање на просторијата или за загревање на целиот дом.

Халогени, инфрацрвени и кварцни грејачи

Во претходните години, речиси секоја куќа имаше барем по еден халоген или кварцен грејач, но со текот на времето тие беа заменети со грејачи на вентилатор и клима уреди. Кварцните греалки тогаш целосно неоправдано би завршиле во подруми, тавани или депонии. Изгледа како да сме ја заборавиле нивната функција и колку всушност се одлични овие греалки како уред кој го памети загревањето на просторијата, потрошувачката на енергија и сопственото здравје. Имено, халогените греалки се загреваат со зрачење кое е најблиску до природната светлина, т.е. топлина; топлината се создава од кратки инфрацрвени зраци.

Истите овие инфрацрвени зраци се користат во медицината, поточно во физикална терапија, давајќи одлични резултати на пациентот, потврдувајќи ја теоријата за безбеден електричен уред кој служи за загревање на просторијата. Поточно, топлината на инфрацрвените зраци ги загрева луѓето, а не просториите, односно воздухот.

Грејачи – грејачи на вентилатор

Калорификатори, т.е. грејачите на вентилатори преовладуваат неодамна и се многу барани поради малите димензии, леснотијата и ниската цена. Грејачите на вентилатори се користат за дополнително загревање на мала соба или бања во зимските денови. Ваквите грејни тела не можат да бидат единственото решение за затоплување на просторија, а камоли за дом. За да биде така, мора да се избере греалка со поголема моќност (над 1000 вати), што значи и повисока цена, па треба да размислите дали овој тип на грејач е идеално решение.

Грејачите можат да бидат електрични или гасни. Има стоечки, лежечки и ѕидни греалки. Можете да го преместувате само од соба во соба, а ѕидниот мора да се монтира на ѕид. При купувањето, мора да внимавате дали грејачот има вграден термостат, како и функција за исклучување доколку уредот се преврти или прегрее.

Конвекторски грејачи

Кај нас конвекторските греалки се попознати како норвешки радијатори, а првата асоцијација со норвешките радијатори е малата потрошувачка на електрична енергија, што ги прави најекономичен избор кога се во прашање електричните грејни уреди. Тие се карактеризираат со работа според принципот на природна циркулација на воздухот. За овој начин на работа не е потребен вентилатор, туку само грејач. Грејач е тој што го загрева ладниот воздух кој влегува од едната страна и се загрева со поминување преку греалката и излегување од горната страна што наликува на дување топол воздух.Има самостојни конвектори, подни, ѕидни и тркала конвектори.

Радијатори за масло

Радијаторите за масло работат на принципот на конвекција бидејќи топлината се движи од едно до друго место. Овие радијатори работат на струја, а маслото е нивниот резервоар за топлина. Тие се подобри од греалките на вентилаторот бидејќи можат да ја загреат целата просторија без дополнителен шум, што е карактеристика на вентилаторските грејачи. Практични се и ефикасни поради помалите димензии и прилагодливиот изглед. Сепак, иако тие работат подобро од грејачите на вентилаторот, дури и ако можете да поседувате вентилатори за да ја издувате топлината, тие не се поекономични од грејачите на вентилаторот. Дополнително, за да се одржи температурата, тие мора да работат континуирано, а тоа секако ќе влијае на сметката за струја.

прикажи повеќе

Технологија

Анкета: Ова е најлошо оценет “iPhone Pro” модел досега

Avatar

Published

на

Новиот iPhone 15 Pro не ги добива најдобрите оценки од корисниците.

Веб-страницата за прегледување PerfectRec анализираше 690.000 прегледи на корисници и откри дека раните прегледи на потрошувачите биле полоши од минатогодишната линија на iPhone 14. Студијата покажа дека 73 отсто од корисниците му дале на iPhone 15 Pro оцена со пет ѕвездички.

На прв поглед оваа бројка изгледа добро. Но, кога ќе се спореди со некои минати Pro модели и како тие поминаа кај корисниците, оваа бројка претставува пад. Така, iPhone 14 Pro собра 76 отсто, а iPhone 13 Pro 83 отсто од оценките со пет ѕвездички. Значи, тоа е прилично пад за само неколку години.

Врз основа на податоците, 15 Pro има најмалку прегледи со пет ѕвезди од кој било Pro модел што Apple некогаш го има произведено. Сепак, од позитивната страна, основниот модел и Plus забележаа зголемување на оценките со пет ѕвезди во споредба со претходната генерација.

Но, постојат некои причини зошто iPhone 15 Pro можеби не е толку популарен како претходните модели Pro. Како што веќе пишувавме, новиот телефон имаше проблеми со прегревање, иако ажурирањето на iOS го реши тој проблем.

Како што пишува Mashable, некои корисници истакнале дека имале проблем со „burn-in“ на OLED екранот на iPhone. Сето тоа лесно можеше да влијае на првичниот рејтинг на овогодинешниот Pro модел. Се разбира, 73 проценти од корисниците сè уште го сакаат својот нов iPhone 15 Pro.

Во наредните месеци, како и со дополнителните надградби за iOS на Apple, сосема е можно овој рејтинг да се подобри.

Прочитај повеќе

Технологија

Шведска го гради првиот пат во светот кој ќе ги полни електричните возила во движење

Avatar

Published

на

Станува збор за делница од 21 км.

Шведска го гради првиот постојан електрифициран пат во светот кој ќе ги полни електричните возила додека се во движење. Државата веќе реализираше четири пилот проекти, односно изгради четири привремени електрифицирани патишта, вклучувајќи го и градот Лунд. Но, оваа патна делница од 21 километар ќе биде постојана.

Електрификуваниот пат го гради шведскиот транспортен орган Трафикверкет, кој во моментов работи на изнаоѓање изведувач за проектот. Трафикверкет сè уште не ја избрал технологијата за полнење за револуционерниот проект, но дизајнот и изградбата се очекува да бидат завршени во 2025 година, а патот наскоро да биде отворен за сообраќај.

Трафикверкет разгледува три опции, надземни инсталации, електрични шини вградени во асфалтната површина кои ја пренесуваат EV енергијата преку проводник под возилото или индуктивни намотки вградени на патот кои безжично ја пренесуваат електричната енергија до возилото, пишува Revijahak .

Електрификуваниот пат ќе биде поставен на автопатот Е20, меѓу Халсберг и Оребро. Автопатот се протега помеѓу Стокхолм на север, преку Гетеборг и Малме на југ – и е избран намерно бидејќи е сообраќаен коридор за комерцијален транспорт на стоки. Го има и потребното напојување.

Шведскиот универзитет за технологија Чалмерс објави студија во март, во која се сугерира дека комбинацијата на електрифицирани патишта на 25 отсто од најпрометните национални и европски патишта и домашно полнење на електрични возила би било оптимално за преминот кон електрични возила.

Научниците тврдат дека тогаш батериите во електричните возила би можеле да бидат значително помали.

Прочитај повеќе

Технологија

Претставена: Нова Škoda Superb

Avatar

Published

на

Пристигна четвртата генерација на моделот Škoda Superb, со дизајн кој комбинира елегантни линии со нови фарови и традиционален дизајн инспириран од чешкиот кристал.

Моделот ќе биде достапен како лифтбек со практична задна врата и како комби варијанта на караван. Осветлувањето е подинамично од претходните модели, а фаровите се достапни во две опции.

Исто така, од Škoda велат дека аеродинамиката на овој модел е подобрена, а Superb сега е подолг и повисок од неговите претходници, па има должина од 4912 mm, ширина од 1849 mm и висина од 1481 mm. Меѓуоскиното растојание е 2841 mm.

Škoda им нуди на купувачите на новиот Superb шест погонски единици, со моќност од 160 до 265 КС.

Палетата вклучува 1,5-литарски TSI бензински мотор кој развива 150 КС и е комбиниран со хибридна технологија, што е, исто така, првпат Škoda да примени стартер генератор со појас од 48 волти и литиум-јонска батерија од 48 волти. Врвен.

Има уште два бензински и два дизел мотори, а како и 1,5-литарскиот TSI, тие се споени со седумстепен DSG менувач.

Два 2,0-литарски TSI мотори развиваат 204 КС и 265 КС, додека два 2,0-литарски TDI мотори произведуваат 150 и 193 КС. Најмоќните бензински и дизел мотори доаѓаат со погон на четири тркала, а од Škoda истакнуваат дека сите тие го исполнуваат стандардот Euro 6d.

Покрај овие верзии, клиентите ќе можат да изберат уште една со plug-in хибриден погон, која е достапна исклучиво за комби караванот.

Станува збор за 1,5-литарски TSI мотор од 150 КС, кој е комбиниран со батерија со капацитет од 25,7 kWh, што е двојно поголема од претходната и која овозможува автономија до 100 km (40 повеќе отколку во случај на неговиот претходник). Вкупната моќност е 204 КС, а на предните тркала се пренесува преку шестстепен DSG менувач.

Прочитај повеќе