Connect with us

Струмица

Три случаи на физички напад во текот на вчерашниот ден биле пријавени во СВР Струмица

Media Press

Published

на

Три случаи на физички напад во текот на вчерашниот ден биле пријавени во СВР Струмица. Имено вчера околу 09.40 часот во Полициската станица Струмица, 52-годишна жена од струмичко село пријавила дека околу 09.00 часот во нејзиниот двор била физички нападната од Ј.М. од истото село. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.  

Исто така вчера во 19.20 часот во Полициската станица Струмица, Џ.В.(27) од Струмица пријавил дека на 13.06.2022 година околу 23.45 часот пред казино во Струмица бил физички нападнат од Ѓ.А. од Струмица. По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.06.2022 во 14.10 часот во Полициската станица Струмица, М.М.(33) од Струмица пријавил дека на 10.06.2022 година околу 15.00 часот во село Василево, струмичко, бил физички нападнат од Ф.Д.. Се презермаат мерки за расчистување на случајот.

Струмица

Намален интересот за користење на природен гас во Струмица

Media Press

Published

на

Прочитај повеќе

Струмица

Реконструиран објектот на итната медицинска служба во Струмица

Media Press

Published

на

Прочитај повеќе

Струмица

Во текот на вчерашниот ден се случиле две сообраќајни несреќи во струмичко

Media Press

Published

на

Вчера во 05.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат кој води од крстосница со магистрален пат А4 кон село Доброшинци, струмичко, В.В.(54) од село Чанаклија, струмичко, управувајќи товарно моторно возило „ивеко“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот А.М.(38) од Струмица, а возачот и сопатникот С.Р.(26) од Струмица се здобиле со телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Исто така вчера околу 15.50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „24-ти Октомври“ во Струмица, М.К.(25) од село Дабиле, струмичко, управувајќи мотоцикл „сузуки“ со струмички регистарски ознаки, удрил во паркирано патничко моторно возило „шевролет“ со струмички регистарски ознаки.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, кој бил пренесен во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Прочитај повеќе