Connect with us

Радовиш

“WIN IT kids fashion” – НОВО ОТВОРЕНА ПРОДАВНИЦА ЗА ДЕТСКА ОБЛЕКА, ИГРАЧКИ И АКСЕСОАРИ ВО РАДОВИШ

Media Press

Published

на

Радовиш доби нова продавница за детска облека, играчки и аксесоари. Вашите најмили заслужуваат удобност во секојдневието. 👶 Од високо квалтиетниот асортиман од македонско и турско потекло издвојуваме бебешка и детска облека, високо квалитетен текстил, играчки, сет постелнини за новороденче, микрофибер кебиња, поларни кебиња и друг одличен асортиман за Вашите најмили! 😘

Целиот асортиман може да го пронајдете во нивната продавница која се наоѓа на улица 15-ти Корпус (во близина на градскиот пазар). Освен во продавницата WIN IT kids fashion врши достава по карго низ цела држава, нарачајте едноставно преку нивниот Facebook профил или Instagram профил 📲 за подетални информации достапни и на телефонот ☎️ 071/383-082

За секоја online нарачка над 2,000 денари добивате бесплатна достава до дома 🚚📲

WIN IT Kids fashion е единствен застапник за производите на “Светот на БИБИ” како и одличниот асортиман на “Tommee Tippee” (чашки, лажички, чинии за бебиња и деца).

Во продолжение погледнете го одличниот асортиман на WIN IT kids fashion:

прикажи повеќе
Advertisement

Радовиш

Дечињата од градинката Ацо Караманов положија свежо цвеќе по повод 6-ти Ноември – Денот на ослободувањето на Радовиш

Media Press

Published

на

По повод Денот на ослободувањето на градот Радовиш – празникот 6-ти Ноември, дечињата од Детската градинка „Ацо Караманов“ – Радовиш положија свежо цвеќе пред спомен бистата на „Ацо Караманов“ во дворот на управната зграда на градинката.

Дечињата со насмевка и поклон пред споменикот го одбележаа празникот 6-ти Ноември – Ден на ослободувањето на градот Радовиш

Прочитај повеќе

Радовиш

Потпишан кодекс на фер и демократски избори од кандидатите за градоначалници на Општина Радовиш

Media Press

Published

на

На денешниот настан организиран од Општинската изборна комисија на Радовиш, кандидатите за градоначалници на Општина Радовиш потпишаа Кодекс на фер и демократски избори.

Кодексот за фер и демократски избори го потпишаа тројца кандидати за градоначалник, Ацо Ристов кандидат од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Коле Чаракчиев-кандидат од СДСМ и коалицијата, и Герасим Конзулов-кандидат од коалицијата ДОМ и ЛДП кои воедно си посакаа мирни и успешни избори.

Независниот кандидат за градоначалник, Горан Поцев не го потпиша овој Кодекс и истакна „Денес не го потпишав Кодексот за фер и демократски избори, бидејќи не сакам да бидам дел од оваа игра на кандидатите за градоначалник и политичките партии која трае веќе 30 години. Имено потпишуваат нешто до кое не се придржуваат.

Прочитај повеќе

Радовиш

Заштитни маски донација од збратимени општини од Турција за јавните и образовни институции во Општина Радовиш

Media Press

Published

на

Околу 50 илјади заштитни маски донација од збратимени Општини од Турција за јавните и образовни институции во Општина Радовиш. Денеска тие беа доставени до институциите и до училиштата, од страна на советникот Енис Омер кој изрази благодарност до градоначалниците на збратимените турски општини Чнарџик и Ергене за оваа донација со цел поголема заштита од корона вирусот кој повторно зема замав.

Заштитни маски беа донирани на Општина Радовиш, на Здравствениот Дом во Радовиш, на Основниот суд, на Полициска станица и на детската градинка Ацо Караманов во Радовиш, на СОУ Коста Сусинов и на сите основни и подрачни училишта во Општина Радовиш.

Директорката на ООУ Крсте Петков Мисирков Лујза Спасова, изрази благодарност за ваквата донација,  која ќе биде добредојдена на стартот на учебната година. Благодарност до збратимените Општини за донацијата изрази и градоначалникот на Општина Радовиш Герасим Конзулов.

Прочитај повеќе