Connect with us

Огласи

Надворешен соработник/дописник за (работа од дома)

Media Press

Published

на

Доколку редовно нè следиш, сакаш да пишуваш, креативен си и имаш желба да придонесеш за развој на порталот од содржински аспект  – ти си она што го бараме!

Кои квалификации Ви се потребни:

 1. Завршено ВСС (новинарство, филолошки и други сродни факултети се предност)
 2. Талент и желба за пишување на квалитетни и креативни текстови
 3. Беспрекорно познавање на македонски јазик, граматика и правопис
 4. Одлично познавање на англиски јазик
 5. Користење на социјални медиуми (Facebook и Instagram)
 6. Познавање на MS Office
 7. Следење на светските трендови, информации и новости
 8. Работното искуство поврзано со работното место ќе се смета за предност
 9. Искуство со WordPress ќе се смета за предност

*Најважна е желбата за сопствен развој во оваа област!

Доколку сакате да бидете дел од тимот на mediapress.mk и сметате дека би биле соодветни за оваа позиција, испратете ни го вашето CV на contact.mediapress@yahoo.com како и 2-3 примерока од Ваш пишан текст.

прикажи повеќе
Advertisement

Огласи

Пицерија Гетсби – традиција што трае 37 години

Media Press

Published

на

Оставете вашите сетила да ужуваат во најдобрата пица и вкусниот сомун од пицерија Гетсби.

Врвната услуга и квалитет продолжуваат во нов амбиент.

Традиција што трае 37 години.

Ул. Илинденска бр. 42

Телефон за нарачки: 077 952 406

Прочитај повеќе

Огласи

Мулти бренд сервисен центар АБ Новоселски со најсовремени сервисни услуги за вашето возило

Media Press

Published

на

Мулти бренд сервисниот центар „АБ Новоселски“ ви нуди услуги со најсовремена опрема за сервисирање на патнички и доставни возила.

 • Комплетен пакет на дијагностичка опрема Bosch
 • Најсовремена машина за сервисирање клими валео
 • Продажба, монтажа и балансирање на пневматици од брендот мишелин, континентал и рикер
 • Сервисирајте го вашето возило со оригинални и заменски резервни делови од сопствен увоз по поволни
 • Дезинфекција на кабината на вашиот автомобил, камион, автобус или работни простории со Озонпро

Тргнете на сигурно и безбедно патување со течностите со гаранција од сопствено производство: ад блуе, дестилирана вода, течност за ветробранско стакло, антифриз.

Продолжете го животниот век на вашиот автомобил во сервисот на АБ Новоселски со локација кај поранешна струмичанка.


Прочитај повеќе

Огласи

Чуствувајте се безгрижни на патувањето со Horizont Reisen – Niko Ekspres

Media Press

Published

на

Патувајте удобно и безгрижно со Horizont Reisen – Niko Ekspres .

Лиценциран превоз на патници и пратки до Швајцарија. Поаѓање секоја среда и сабота од Македонија и секој вторник и петок од Швајцарија.

Резервирајте го вашето место на телефонските броеви:

Во Македонија:
+389 71 557 111
+389 75 737 221
+389 70 253 362

Во Швајцарија:
+41 76 27 77 916
+41 79 95 45 842
+41 79 93 89 142
+41 79 19 59 541

Прочитај повеќе