Connect with us

Избори 2020

Мицкоски: Изборот е помеѓу обнова или политиките на Зоран Заев

Виолета | Media Press

Published

on

Во рамките на предизборната кампања ВМРО -ДПМНЕ и коалицита „Обнова за Македонија“ вчера остварија средба со граѓаните на Битола и Демир Хисар. Лидерот  на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Битола порача; “Изборот е помеѓу обнова или политиките на Зоран Заев“. Тој истакна дека во разговор со граѓаните тие се пожалиле дека во Македонија лошо се живее.

Избори 2020

Мираковска пред пензионарите во Радовиш: Планираме да ја покачиме минималната пензија

Виолета | Media Press

Published

on

Носителот на листа во ИЕ 4 од СДСМ и коалицијата, Соња Мираковска денеска беше во посета на Општина Радовиш. Заедно со кандидатот за пратеник  од Радовиш Коле Чаракчиев, ја претстави програмата пред пензионрите од општината, притоа давајќи акцент на тоа што планираат за пензионерите но и за останатите граѓани, за подобрување на стандардот.

Continue Reading

Избори 2020

Левица отвори канцеларија во Гевгелија

Виолета | Media Press

Published

on

Левица синоќа ја отвори својата 12та канцеларија, овојпат во Гевгелија.  На настанот свое обраќање имаше  претседателот на партијата, Димитар Апасиев, како и на носителот на кандидатската листа во ИЕ 4, Бранко Ристов.

 „Левица почна и сеуште делува „партизански“, се сеќавам на разговорот со Заев во Шарената револуција кога се обиде да не подмити, -еве вие ќе станете пратеници“ рече  меѓудругото Апасиев, пред присутните.

Continue Reading

Избори 2020

Глас за Македонија реагира на дискриминирачкиот однос на медиумите кон помалите политички партии

Виолета | Media Press

Published

on

Глас за Македонија,  на прес конференција реагира за нерамномерност и дискриминирачки однос на медиумите на помалите политички партии во отстапување на простор за себе претставување и дебатни емисии.  На овој начин нема никаков допир на овие партии со оние од власта и опозицијата.

Глас за Мекедонија повикува на отворена дебата на сите 14 политички субјекти и по познатиот принцип на едно прашање одговор од сите.

Continue Reading