Connect with us

Избори 2020

Трипуновски од Покрајчево: Доаѓаат подобрите времиња за македонскиот аграр

Виолета | Media Press

Published

on

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски беше во посета на Општина Радовиш. Тој заедно со кандидатот за пратеник од Радовиш од редовите на ВМРО ДОПМНЕ и коалицијата Здравко Трајанов посети еден од сточарите од Покрајчево.

Трипуновски од Покрајчево меѓу другото порача до актуелниот министер за земјоделие, да се пролонгираат роковите за аплицирање за субвенции за земјоделците, за да имаат време земјоделците да аплицираат

Избори 2020

Мираковска пред пензионарите во Радовиш: Планираме да ја покачиме минималната пензија

Виолета | Media Press

Published

on

Носителот на листа во ИЕ 4 од СДСМ и коалицијата, Соња Мираковска денеска беше во посета на Општина Радовиш. Заедно со кандидатот за пратеник  од Радовиш Коле Чаракчиев, ја претстави програмата пред пензионрите од општината, притоа давајќи акцент на тоа што планираат за пензионерите но и за останатите граѓани, за подобрување на стандардот.

Continue Reading

Избори 2020

Левица отвори канцеларија во Гевгелија

Виолета | Media Press

Published

on

Левица синоќа ја отвори својата 12та канцеларија, овојпат во Гевгелија.  На настанот свое обраќање имаше  претседателот на партијата, Димитар Апасиев, како и на носителот на кандидатската листа во ИЕ 4, Бранко Ристов.

 „Левица почна и сеуште делува „партизански“, се сеќавам на разговорот со Заев во Шарената револуција кога се обиде да не подмити, -еве вие ќе станете пратеници“ рече  меѓудругото Апасиев, пред присутните.

Continue Reading

Избори 2020

Глас за Македонија реагира на дискриминирачкиот однос на медиумите кон помалите политички партии

Виолета | Media Press

Published

on

Глас за Македонија,  на прес конференција реагира за нерамномерност и дискриминирачки однос на медиумите на помалите политички партии во отстапување на простор за себе претставување и дебатни емисии.  На овој начин нема никаков допир на овие партии со оние од власта и опозицијата.

Глас за Мекедонија повикува на отворена дебата на сите 14 политички субјекти и по познатиот принцип на едно прашање одговор од сите.

Continue Reading