Connect with us

Видео

„Ќе брмчи Иџе“ промотивна трка низ скопските улици во чест на медицинарите и полицијата

Avatar

Published

на

❤️🇲🇰❤️🇲🇰❤️🇲🇰❤️  За нашата татковина,за моите сограѓани,за нашите ХЕРОИ !

Posted by Igor Idze Stefanovski on Monday, 25 May 2020

„Медицинарите и полицијата се нашите херои“ оваа порака вчера ја пренесе најдобриот македонски автомобилист Igor Idze Stefanovski. Преку промотивната трка насловена ,,ќе брмчи Иџе“ тој дава поддршка на медицинските лица, полицијата, армијата кои се на првата борбена линија во овој тежок период предизвикан од  пандемијата на коронавирусот. .

Иџе во време на полицискиот час едноставно го размрда Скопје, ги извади околните жители на балконите да се пофали со неговото ново возило со кое ќе се натпреварува следната автомобилистичка сезона.

Видео

Видео кое предизвика големо внимание

Avatar

Published

на

На социјалните мрежи се појави видео како се подготвува со заштитна опрема медицинскиот персонал во болниците во Италија, кои се грижат за пациантите заразани со корона вирус.

Под видеото стои:
❤️ 🇮🇹 ИТАЛИЈАНСКИ ХЕРОИ 🇮🇹 ❤️


ЛИНК ДО ВИДЕОТО

Прочитај повеќе

Видео

Заев обелодени, зошто граѓаните во државава не можат да дојдат до лекови на рецепт

Avatar

Published

на

Претседателотна Владата Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања обелодени причини откриени низ анализа, зошто граѓаните во државава не можат да дојдат до лекови на рецепт во текот на целиот месец, туку само на почетокот на месецот.

Тој рече дека нешто повеќе од година се работи на ова прашање, дека контроли покажале злоупотреби, дека се прави комплетно информатички систем на контрола и најави целосно решение на проблемот на есен.

Прочитај повеќе

Видео

Кампањата мој ДДВ, за мерката поврат на 15% од пресметаниот данок, во еден од маркетити во Гевгелија

Avatar

Published

на

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорката на Управа за јавни приходи, Сања Лукаревска,  се вклучија  во кампањата  за мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот данок, во еден од маркетити во Гевгелија.

-Секојденвно сме во комуникација со граѓаните со цел како да го доусовршиме овој проект, рече директорката на Управа за јавни приходи, Сања Лукаревска  

Министерот Димковски  рече дека ја подржуваат кампањата на УЈП со цел да се вратат пари кај граѓаните, како и да се укине нелегалната сива економија.

Кампањата продолжува во маркетите и во останатите градови во државата.

Прочитај повеќе