Connect with us

Видео

Туристичката сезона во Дојран го зема својот замав

Виолета | Media Press

Published

on

Веќе се присутни и првите туристи. Најголемиот налет на туристи се очекува при крајот на јули и во август. Дојран е целосно подготвен.

„Подготвени сме и ги дочекавми првите туристи, како и транзитните туристи кои поминуваат одовде“, рече меѓу другото градоначалникот на Дојран Анго Ангов.  

Според најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро резултатите покажауваат  дека истата е во одлична состојба и е безбедна за капење и рекреација на луѓето!

Во текот на летниот период неколку пати се земаат примероци од езерската вода, за нејзино тестирање, рече градоначалникот Ангов, кој очекува добра туристичка сезона.

Видео

„Ќе брмчи Иџе“ промотивна трка низ скопските улици во чест на медицинарите и полицијата

Александар | Media Press

Published

on

„Медицинарите и полицијата се нашите херои“ оваа порака вчера ја пренесе најдобриот македонски автомобилист Igor Idze Stefanovski. Преку промотивната трка насловена ,,ќе брмчи Иџе“ тој дава поддршка на медицинските лица, полицијата, армијата кои се на првата борбена линија во овој тежок период предизвикан од  пандемијата на коронавирусот. .

Иџе во време на полицискиот час едноставно го размрда Скопје, ги извади околните жители на балконите да се пофали со неговото ново возило со кое ќе се натпреварува следната автомобилистичка сезона.

Continue Reading

Видео

Видео кое предизвика големо внимание

Александар | Media Press

Published

on

На социјалните мрежи се појави видео како се подготвува со заштитна опрема медицинскиот персонал во болниците во Италија, кои се грижат за пациантите заразани со корона вирус.

Под видеото стои:
❤️ 🇮🇹 ИТАЛИЈАНСКИ ХЕРОИ 🇮🇹 ❤️


ЛИНК ДО ВИДЕОТО

Continue Reading

Видео

Заев обелодени, зошто граѓаните во државава не можат да дојдат до лекови на рецепт

Avatar

Published

on

Претседателотна Владата Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања обелодени причини откриени низ анализа, зошто граѓаните во државава не можат да дојдат до лекови на рецепт во текот на целиот месец, туку само на почетокот на месецот.

Тој рече дека нешто повеќе од година се работи на ова прашање, дека контроли покажале злоупотреби, дека се прави комплетно информатички систем на контрола и најави целосно решение на проблемот на есен.

Continue Reading